Přejít na obsah

LCD digitálky 70. a 80. let


siwi

Doporučené příspěvky

Jsou foceny mobilem, takže spousta nedostatků se tak trochu zamaskovala ;reálný stav je bohužel nikde jinde. Za hodinky jsem opravdu moc rád, přezdívka vznikla s určitou nadsázkou a zahrnuje v sobě pozitivní konotaci (vím, zní to divně :D ). Protože jsem se donedávna o digitálky nezajímal, mám velké mezery. Domníval jsem se, že na rok 1978 jsou docela hloupé, také nejsou vodotěsné - až později jsem se dozvěděl, že tento modul je vůbec jeden z prvních, které Casio použilo. Proto již chápu, že v době svého vzniku byly opravdu zajímavé. Nejvíce mne překvapilo samotné rozložení displeje - dvojtečka symbolizuje sekundy, přičemž každých 10 sekund přibude v horní části displeje jedno číslo (číselná řada 1 - 6) a od každé 6 sekundy začne aktuální číslo blikat, což má zřejmě uživatele upozornit na fakt, že bude následovat dalších 10 sekund.

 

Edit: doplnění

Upraveno uživatelem Flavamatic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Dnes se mi podařilo oživit tyto digi Pulsar cca z roku 1983. Předtím je vlastnil asi nějaký koumák, protože se mu podařilo z části odtrhnout ozvučovací plošku uvnitř dýnka - snad bude možné nalepit nějakou jinou. Z tohoto důvodu není prozatím možné používat budík. Hodinky asi nezažily nic hezkého, protože mají dosti oštípaný horní a dolní okraj sklíčka a pod sklíčkem, kde je zasazena kovová obruba displeje je hodně naprášeno. Bohužel se pod okraj nedostanu, špína bude odstraněna v rámci výměny sklíčka. Alespoň, že se u hodinek zachoval tah se sponou Pulsar.

post-8495-0-64909000-1431980990_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Apropo, nemáte nikdo s opravou no, jak to označit "soundsystému" hodinek nějaké zkušenosti. Třeba jsem úplný mimoň, ale vlastně mi pořád není zcela jasné, jak může ozvučovací ploška reprodukovat nějaký zvuk. Předpokládal bych v hodinkách pro tento účel nějaký malý repráček a ne tenkou nalepovací bílou plošku :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Repráčky se dají koupit třeba tady: http://www.gme.cz/akusticke-menice-reproduktory

Jenom nevim jestli tam mají i nějaký menší než 5 cm.
Zvuk vzniká tím, že máš mezi dvěma vodivýma ploškama speciální placatej šutr a když do nich pustíš napětí, tak se ten šutr mikroskopicky zdeformuje, no a když je to napětí v určité frekvenci, tak to pak vydává zvuk. A to napětí je dost velký, takže když tam dáš místo krystalu repráček typu "sirénka",kterýmu stačí málo, tak si dost zvedneš hlasitost. Takhle mám udělaný dva budíky z rozbitých digošek. Má to zvuk jak pokladna v obchodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Z bazaru jsem sehnal pro mě klasiku první půle 80´let, já je tehdy koupil na černé burze v Brně v květnu 1984 za 350 nebo 300 Kč, fakt už nevím, později stály 250 Kč někdy i 200 Kč, ale to už byly jen Kesselky ,  záleží také jakou měli rákosníci náladu... Byly to moje 2. digi  po jedno písničkových Keselkách. Tyto i všechny další jsem vždy na učňáku v Šumperku prodal, buď spolužákům z vesnic ( neměli tam rákosníky, ale dobré uzené a čistej vzduch), manželu  naší vychovatelky - příslušníku SNB v Šumperku, ruským vojákům z posádky, s těmi byl dobrý kšeft, kupovali je za jednou tolik - hlavně dámské provedení - byl jsem v balíku na 16 ti letého fracka... Já chtěl s kalkulačkou, jaké měl starší brácha.... Přeji hezký den a pěkný digi na pazouře..  

post-36662-0-86484400-1433405779_thumb.jpg

post-36662-0-60411400-1433405792_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z bazaru jsem sehnal pro mě klasiku první půle 80´let, já je tehdy koupil na černé burze v Brně v květnu 1984 za 350 nebo 300 Kč, fakt už nevím, později stály 250 Kč někdy i 200 Kč, ale to už byly jen Kesselky ,  záleží také jakou měli rákosníci náladu... Byly to moje 2. digi  po jedno písničkových Keselkách. Tyto i všechny další jsem vždy na učňáku v Šumperku prodal, buď spolužákům z vesnic ( neměli tam rákosníky, ale dobré uzené a čistej vzduch), manželu  naší vychovatelky - příslušníku SNB v Šumperku, ruským vojákům z posádky, s těmi byl dobrý kšeft, kupovali je za jednou tolik - hlavně dámské provedení - byl jsem v balíku na 16 ti letého fracka... Já chtěl s kalkulačkou, jaké měl starší brácha.... Přeji hezký den a pěkný digi na pazouře..  

Nadherny kousek a vzhledem k dobe i se stejnymi vzpominkami a pribehy, jako mam ja. Jeste zminka o kategorii Uhren v nemeckem zasilkovem katalogu a je to completto... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...