Přejít na obsah

LCD digitálky 70. a 80. let


siwi

Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...

Přidávám svůj nejnovější přírůstek, ze kterého mám velkou radost. Kalkulačky koupeny s tím, že by dle prodejce měly být funkční, ale 100% to zaručit nemůže. Po rozebrání jsem zjistil, že do nich vytekly baterky, ze kterých se po očištění nánosu vyklubaly Varta Chron V391 made in West Germany. Když jsem vše pečlivě vyčistil a vložil do hodinek o čtvrtstoletí mladší nové Varty, vše naštěstí začalo fungovat. Lze tedy usuzovat, že hodinky byly minimálně 26 let uloženy v šuplíku. To by odpovídalo stavu, který je kromě několika provozních škrábanců takřka perfektní. K hodinkám jsem získal původní plastovou etui Casio a na ni patřící papírový přebal Casio. Jediným nedostatkem hodinek je ulomený jazýček, který drží sponu v uzavřené poloze - pokusím se tuto drobnost nějak pořešit. Již klasicky se všem omlouvám za kvalitu fotky, asi nastal ten správný čas koupit zrcadlovku :D

post-8495-0-74971800-1435148102_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Přidávám svůj nejnovější přírůstek, ze kterého mám velkou radost. Kalkulačky koupeny s tím, že by dle prodejce měly být funkční, ale 100% to zaručit nemůže. Po rozebrání jsem zjistil, že do nich vytekly baterky, ze kterých se po očištění nánosu vyklubaly Varta Chron V391 made in West Germany. Když jsem vše pečlivě vyčistil a vložil do hodinek o čtvrtstoletí mladší nové Varty, vše naštěstí začalo fungovat. Lze tedy usuzovat, že hodinky byly minimálně 26 let uloženy v šuplíku. To by odpovídalo stavu, který je kromě několika provozních škrábanců takřka perfektní. K hodinkám jsem získal původní plastovou etui Casio a na ni patřící papírový přebal Casio. Jediným nedostatkem hodinek je ulomený jazýček, který drží sponu v uzavřené poloze - pokusím se tuto drobnost nějak pořešit. Již klasicky se všem omlouvám za kvalitu fotky, asi nastal ten správný čas koupit zrcadlovku :D

 

 

Perfektní úlovek, zrovna po těchto hodinkách už delší dobu koukám, tento typ bych si dal líbit - kdyby jsi se jich zbavoval, napiš :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fantasticky kousek s vynikajici citelnosti (i pres nedokonale fotografovaci zarizeni). Gratuluji a at ti hezky slouzi. Pokud chces, muzu ti poslat pasek s original Casio jazyckem. Pripadne sz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidávám svůj nejnovější přírůstek, ze kterého mám velkou radost. Kalkulačky koupeny s tím, že by dle prodejce měly být funkční, ale 100% to zaručit nemůže. Po rozebrání jsem zjistil, že do nich vytekly baterky, ze kterých se po očištění nánosu vyklubaly Varta Chron V391 made in West Germany. Když jsem vše pečlivě vyčistil a vložil do hodinek o čtvrtstoletí mladší nové Varty, vše naštěstí začalo fungovat. Lze tedy usuzovat, že hodinky byly minimálně 26 let uloženy v šuplíku. To by odpovídalo stavu, který je kromě několika provozních škrábanců takřka perfektní. K hodinkám jsem získal původní plastovou etui Casio a na ni patřící papírový přebal Casio. Jediným nedostatkem hodinek je ulomený jazýček, který drží sponu v uzavřené poloze - pokusím se tuto drobnost nějak pořešit. Již klasicky se všem omlouvám za kvalitu fotky, asi nastal ten správný čas koupit zrcadlovku :D

moc pěkné  +1

**

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ana digi temp: Ano, jsou to ty z aukra. Také jsem prodejci psal a z naší komunikace jsem došel k závěru, že je tam relativně slušná šance na funkčnost. Přihodil jsem a povedlo se, ale samozřejmě, byl jsem nervózní, zda jsem nekoupil zajíce v pytli. Stejně je to vždycky trochu risk, když kupuješ takhle staré digitálky :)

 

Frostie: Moc děkuji za nabídku, píši SZ. Většinou zde fotím takovou tu rychlovku přes mobil nebo kompakt, ale jinak na focení opravdu nemám buňky, proto se všem omlouvám za tragický vizuální prožitek :D

 

eloga: Jsem rád, že se líbí :)

 

Edit: chybka

Upraveno uživatelem Flavamatic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tak staré katalogy šly ještě trochu mimo mne, ale nicméně 500 DM byla v roce 75 docela darda.. Jinak hodinky jsou neskutečně nádherné, přesně podle hesla, že v jednoduchosti je síla!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

O víkendu jsem pohledal u prarodičů a narazil jsem na tento poklad. Dle dýnka by se mělo jednat o Timex modelová řada K Cells - překvapilo mne, že není uvedeno přesné typové označení. Hodinky jsou plně funkční, ale bohužel pouzdro je pochromované, takže zub času již zanechal nějaké stopy. Při googlení jsem narazil na fotku, ze které vyplývá, že po celé délce ozdobné mřížky byl původně nalepen černý proužek s bílým nápisem Timex Quartz Alarm. Bohužel ani zde nebylo uvedeno přesné typové označení, proto nemohu o hodinkách dohledat další podrobnosti.

post-8495-0-43700100-1436956963_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tutěch typech většinou nic nebylo. Piratron míval označení P- a k tomu několikačíslí a Meister - Anker míval od poloviny roku 1980 na víčku katalogový objednací číslo, ale předtim taky nic. Ty tvoje jsou z roku 1979 a ten modul býval i v hodinkách Handok (to je podle mě i ten modul), nebo Texas Instrunents nebo Meister - Anker.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...