Přejít na obsah

LCD digitálky 70. a 80. let


siwi

Doporučené příspěvky

Juuu  a Heledme,  to sou veci to sou veci ...  A lokace a provozni doba toho muzea by nebyla?))

 

...neco podobneho je asi v techto Orientech...(taky bud odpocet nebo stopky)

Obecne ty digi sou asi vzdy postavene na nejakem jednoucelovem IO -by mne zajimalo kdo to delal a asi to bylo na zakazku a pak to nabizeli ostatnim?

 

post-46138-0-37961100-1563960075_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by mě zajímalo, kdo ten modul takto vyrobil první. S displejem, co je na těch Meister - Anker, byl už konstrukčně jiný třeba v hodinkách Argenta a úplně překopaný už i s jiným displejem potom v Meister - Ankerech ve druhé polovině roku 1980. Jsou tam různé anomálie, třeba, že melodický budík když přehraje, tak se na další den musí opět aktivovat, aby znovu spustil. A kromě aktivace samotného budíku musí být ještě zobrazen houslový klíč vpravo nahoře. A když houslový klíč bliká, tak je aktivován hodinový signál. Je to takto i na těch Orient?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... Je to takto i na těch Orient?

Ano je.

Vono co tam daj za zobrazovadlo je jedno a uz si to prave pro odliseni(dle mne) navrhoval kazdy sam.

Mne by zajimalo taky kdo jim delal na miru -dnes by se reklo- CPU. Ty byly asi jednotne a sve modely odlisili prave designem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se digitálek týče, tak to vypadá, že to nejvíc žije tady, tak svůj dotaz hodím sem ;)

(pokud by s tím měl být problém, tak prosím mody o přesunutí)

Mám starší digitálky Saturn, dostaly se ke mě bez jakékoli baterky, tak bych potřeboval poradit, jakou přesně do nich pořídit?  :helpsmilie:

Prosil bych o vyjádření hlavně uživatele, kteří mají konkrétní zkušenost :)

Předem moc díky!

post-65645-0-41495800-1563992032_thumb.jpg

post-65645-0-53048300-1563992042_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v niektorych su moduly velmi podobne sovietskym elektronikam

V rámci RVHP bylo za vývoj elektroniky zodpovědné právě Bulharsko (krom SSSR samozřejmě). Takže si ty moduly nejspíše i sami vyráběli. Ovšem koncepčně to vychází ze stařičkých Pulsarů stejně jako sovětské moduly Elektronika 5.

 

Odesláno z mého ASUS_Z01RD pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chudobny pribuzny...

 

Tyto hodinky se pod různými názvy objevovaly v sedumdesátých letech i u nás v Československu.

Já sám je měl v modrozeleném potisku a s nápisem Casio.

Věděl by někdo, kdo a pro koho je vyráběl?

Díky.

 

post-61962-0-10301000-1549659685.jpeg

Upraveno uživatelem NočníChodec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Gombo

kdyz jsem cistil Kesselky a Montany, tak tlacitka fungovaly n principu zkratovani kontaktu na desce dotekem tlacitka, ktere bralo jakoby opacny pol (automobilista by rekl kostru) z pouzdra hodinek. Reagují tlacitkove kontakty, kdyz to propojis necim vodivym, kdyz mas hodinky otevrene? Predesilam, nejsem hodinar!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...