Přejít na obsah

LCD digitálky 70. a 80. let


siwi

Doporučené příspěvky

No a pátý jsou v šuplíku :) - ty ale nejsou komplet. Dobře jdou z těch čtyřech jen jedny,zbytek čeká na oživení, počítám, že některé padnou na ND....

 

Jinak to jsou první quartzky s LCD displejem, ale ještě nemají ten "pravý" LCD displej, ale negativní, který zobrazuje hodnoty odleskem od folie pod displejem tzv. Dynamic Scatering LCD vyvinutý firmami Optel, Microma a Texas Instruments v roce 1967.. Hodinky byly vyvinuté seskupením firem SGT - Societé des Garde-Temps, které tvořily tyto firmy: Avia S.A., Waltham International S.A. and Sandoz S.A. in Neuchâtel, Waltham Watch Co. (Walchron) of Chicago, USA, and the following Swiss companies: Titus of Bienne, Helvetia of Neuchâtel, Delvina of Geneva, Ditronic, Rodania of Grenchen, Wyler (Computime), Glycine, Elvia, Silvana, Milus of Bienne, Richard, BWC of Buttes and Zodiac of Le Locle. Představeny světu pak byly v roce 1972, ale měly velkou spotřebu a vyráběly se asi jen jeden rok....Zajímavost: hodinky jsou uložené v Horological Museum of Geneve...přikládám foto strojku s displejem a dobovou reklamu z roku 1974....

post-37091-0-11505400-1584557184_thumb.png

post-37091-0-94421600-1584557260_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím přidat slova obdivu - přesně tento styl "průkopnické LCD éry", mohutné jednoduše tvarované pouzdro a displej s tím nejzákladnějším zobrazením - to je to co mě baví nejvíc a tento ocelový oblázek s mini displejem a korunkou jsou zatím ty nejkrásnější digi jaké jsem spatřil... zvlášť proto že to je počin, který byl zamýšlen pro běžnou produkci, ne jen nějaký designový ústřel microbrand... :notworthy: Gombovky jsou velmi podobné, ale nemám rád zlacené ... nebylo by možno ještě nějakou pěknou fotku těch Avií, případně i na zápěstí abych si je lépe představil na své ruce  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, tohle mě zajímá, tyhle začátky. Moc pěkný vhled. Víc takových.

Nemá někdo odkaz na video, kde by bylo vidět, jak tuhle displeje v reálu zobrazovaly?

 

Jinak to jsou první quartzky s LCD displejem, ale ještě nemají ten "pravý" LCD displej, ale negativní, který zobrazuje hodnoty odleskem od folie pod displejem tzv. Dynamic Scatering LCD vyvinutý firmami Optel, Microma a Texas Instruments v roce 1967.. Hodinky byly vyvinuté seskupením firem SGT - Societé des Garde-Temps, které tvořily tyto firmy: Avia S.A., Waltham International S.A. and Sandoz S.A. in Neuchâtel, Waltham Watch Co. (Walchron) of Chicago, USA, and the following Swiss companies: Titus of Bienne, Helvetia of Neuchâtel, Delvina of Geneva, Ditronic, Rodania of Grenchen, Wyler (Computime), Glycine, Elvia, Silvana, Milus of Bienne, Richard, BWC of Buttes and Zodiac of Le Locle. Představeny světu pak byly v roce 1972, ale měly velkou spotřebu a vyráběly se asi jen jeden rok....Zajímavost: hodinky jsou uložené v Horological Museum of Geneve...přikládám foto strojku s displejem a dobovou reklamu z roku 1974....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za zájem kluci. udělal jsem rychlé

omlouvám se za kvalitu a taky zrovna ten kus, který momentálně běží, nemá úplně nejlepší pouzdro. Správně by mělo být broušené, tohle je skoro vyleštěné a taky poškrábané, ani tah není origo, je ale dobový a docela jim sedí...Přidávám ještě fotky originál kusu v skoro NOS stavu, se správným tahem (značený SGT). Doufám, že je rozchodím...

post-37091-0-15882400-1584642998_thumb.jpg

post-37091-0-96505100-1584643006_thumb.jpg

post-37091-0-18665900-1584643017_thumb.jpg

post-37091-0-52206500-1584643023_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za zájem kluci. udělal jsem rychlé

omlouvám se za kvalitu a taky zrovna ten kus, který momentálně běží, nemá úplně nejlepší pouzdro. Správně by mělo být broušené, tohle je skoro vyleštěné a taky poškrábané, ani tah není origo, je ale dobový a docela jim sedí...Přidávám ještě fotky originál kusu v skoro NOS stavu, se správným tahem (značený SGT). Doufám, že je rozchodím...

Musím opožděně poděkovat za video. Mám dojem, že je to asi první video tohohle typu displeje na celém youtube. A vypadá to fakt zajímavě.

A sakra, ten origo kovový tah je taky dost zajímavý. Ovšem tvá náhrada vzhledově celkem sedí. Pěkné, pěkné, poučné...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...