Přejít na obsah

LCD digitálky 70. a 80. let


siwi

Doporučené příspěvky

Musim sa pochvalit.Dnes som rozchodil tieto Casia. Boli plne piesku a vody, ale nevzdal dom to. Tu je predbezny vysledok. Prilozil som foto aj so skoro dvojicku. Jedny maju budik a druhe dual time. Vytesujem sa a na rade je ocista z vonka a oprava tlacidiel...

E78FCB49-5655-49CC-9A64-2930AA658867.jpeg

00D8785A-B347-4888-92A8-46721D489DAE.jpeg

2BA01FE4-04FA-4C89-B74D-BF14327FB981.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem se odhodlal a dal baterie do modelu Alba Y824-5000, který mi tu pár měsíců ležel šuplíku. Model z roku 1983. Původní cena byla někde kolem 18 000 Jenů, což nebylo zase úplně málo. Holt mluvící hodinky v ranných osmdesátkách...

Vlastně jsem je ani kupovat nechtěl, ale byly součástí balíčku 4 ks digošek, ze kterých jsem nutně potřeboval jen jedny. Znáte to.
Byly popsané jako nefunkční a vypadaly dost bídně.
Dnes mi konečně dorazily baterie, jsou tam dvě, a tak jsem je trochu opucoval a ony nečekaně bez problémů naběhly a jsou plně funkční. Byl jsem přeci jen celkem překvapený, když to na mě začalo s pěknou srozumitelností mluvit japonsky.

Tenhle model je součástí řady modulů Seika (potažmo dcery Alba) s hlasovým oznamováním času. Jinak to vlastně nic zvláštního neumí, jen hodiny, datum, budík a přečtení času. Jiné modely měly i více funkcí.
Zajímavé je, že přes název Voice Alarm, je budík tónový (byť s krásným zvukem z repráčku) a ta starší Japonka (jiný jazyk to nemá) jen čte čas a oznamuje zapnutí a vypnutí budíku a hodinového signálu.
I když je otázka, co znamená popiska ""Set speak", která vypadá jako k levému spodnímu tlačítku. To ovšem jen přepíná mód hodin a budíku.
Vlastně je zvláštní, že mají popisky v angličtině, když umí mluvit pouze japonsky. Asi to vypadalo víc světově.

Návod jsem nenašel (kdyby někdo měl, udělá mi radost), stejně by byl v japonštině, ale myslím, že nic dalšího to nemá. A zřejmě ani nasvícení displeje.
V téhle sérii modulů s hlasovým výstupem (Y800 až Y829) byly zajímavé úlety. Třeba jedny s digihrou a mluvením, jedny jen s mluvící hrou a jedny dokonce mluvící ovšem kompletně ve tvaru hlavy mimozemského vetřelce (Y825).

Sklíčko vypadá jako minerál, tělo je pochromovaná kovová směs a zaklapávací záda nerez. Displej je překvapivě ostrý, kontrastní a dobře čitelný.
Má je tu někdo? Nebo jiné mluvící z téhle řady?

Alba Y824-5000-lo.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...