Přejít na obsah

LCD digitálky 70. a 80. let


siwi

Doporučené příspěvky

[mention]casiotron [/mention] ok, nemam duvod ti to rozporovat ;) i kdyz Mana rikala, misto koupe pri dnesnim pohybu zbozi taky uz nemusi byt smeroplatne. Ja sam jsem treba v Brne prodaval Seiko SKX399, coz byla pouze asijska reference. Ja jsem je koupil v NYC od chlapka z Floridy :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hlásím dvoje zachráněné a oživené digi :-)

Těm fejkovým Sanyo (předpokládám, že je to tehdejší fejk) akorát chybí tlačítko chronografu. Mimochodem, tenhle modul a pouzdro je mnoha variantách, pod různými skli a grafikou. Ví někdo znalejší nějakou zajímavost o Honkonkském výrobci? 🙂  Z jakého jsou desetiletí?

Modul není zas tak špatný, čitelný displej, datum, čas, vteřiny a stopky s přesností na vteřiny...

Jo a tlačítka se mění jak? Kdybych narazil na dárce... 🙂

P2270005.JPG

P2270006.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, tenhle modul se dával do nespočtu hodinek. On to ani nemusí být fejk. V 80. letech se už nikomu mimo Hong Kong a samozřejmě Japonska digitálky nevyplatilo dělat. Lidi se pomalu vraceli k analogu, tentokráte v quartzu, který byl přehlednější a teď už i přesnější. A aby výrobu neuťali tak najednou (své kupce digitálky stále ještě měly), zadávali jejich výrobu právě do Hong Kongu.A tak se můžeme setkat s hodinkami věhlasných značek s modulem z Kesselek a nebo právě s tímto čtyřmístným se stopkami. O fabrice jako takové nevím zhola nic. Ale sypala to po tunách :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tohle nejsou Sanyo, jinak odhaduji to na 2. půlku osmdesátek. Ve sbírce nic s takovým modulem nemám. Ani jsem nevěděl že by to mohlo mít stopky. Vždy jsem to bral jako "Vietnam klasik" tedy hodiny:minuty / datum / vteřiny. Asi bych měl doplnit. 🤔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se mi z let osmdesátých podařilo nahlédnout do let sedmdesátých!

Casiotron R11 - modul 15

Krásnej kousek Casio historie.

Musim teda říct, že jsem se trochu zapotil, než jsem přišel na to, jak se nařizují:-)

@casiotron Nevíš prosím od jakého roku se tenhle model vyráběl? Případně nějaký katalog s ním? Děkuji!

P3010014.thumb.JPG.edecf295291d90226a75bfaaab7fa06f.JPG

P3010008.thumb.JPG.a8890c5d7dfb2f4801ff6e15cf54cf34.JPG

P3010001.thumb.JPG.f742e86deb9f5360e21f34ad4d724427.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, Harwey napsal:

tie su perfektne... su ti male, takze sa ich rad od teba ujmem:)

Mě nejsou žádný hodinky malý ani velký, já mám konfekční ruku :-DD

před 24 minutami, Gombo napsal:

Mam podobne

 

 

To bych se divil, kdyby ty si neměl alespoň něco podobnýho :DD

To jsou R14 viď? To jsou asi nejhezčí klasický Casiotrony no... Krása!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 57 minutami, siwi napsal:

Aby nebyly! Se mi líbí, jak si tu digi vlnu užíváš :) 

Jo chytlo mě to a jedu na vlně:-) Byl jsem docela hodinkově vyhořelej, tohle je ale zase novej, širokej a zajímavej svět, kterej objevuju a baví mě...  

A ještě dvě důležitý věci: Pořád jsou vintage digi relativně finančně dostupný a druhá věc, na rozdíl od mechaniky se na nich dá doma ledacos i opravit...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle Kesselky-Montany to je svět sám o sobě. Těch drobných rozdílů na pouzdrech a grafice je strašně a modul je v každejch taky jinej, pokusil se to někdy někdo zmapovat?

Když sem to sem už dal, poprosím zase o nějakou radu moudřejší. Ty Levis hrají strašně potichu, repráčkem to zřejmě není, muže být někde chyba v kontaktech nebo je to prostě taková vlastnost? A u těch úplně vlevo je strašně špatně čitelnej displej z přímého pohledu, to taky asi už bude stářím co? Jo a zaboha nemůžu u těch 16ti melodiovek přijít na to, jak se mění 24/12 režim...

P3020002.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tie moje som sem hodil, lebo su predsa len v dvoch veciach trocha ine, nez ta klasika. To zobrazenie dni nieje bezne a maju 8 uplne inych melodii.

To ze ti hraju po tichu, moze byt tym, ze sa ti dotyka + kontakt bielej plosky na membrane (repraciku). Druha mozunost je, ze sa ti odchrapil kontakt zo zosilovacej cievky. Je to taky maly cierny sulec. Displej moze byt "vytahany" od slnka a vtedy pomoze kontrastna folia (vid vlakno oprava lcd...). No a 12/24 nahodis tym,ze budes prepinat hodiny v nastaveni a ked prejdes am a pm, tak by mal naskocit 24h 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím nastavením je to tak, jak píše Gombo. Režim 12/24 u některých nejde přepnout přímo. Musí se "projet" v nastavení hodin. 12, 1-12, 1-11 a pak 0-23 a tak dokola.

S tím jiným zobrazením dní v týdnu mám taky jedny podobné, jako sem dával Gombo (Levis druhé z leva), ale přitom mají klasických 7 melodií.

Takže těch odlišností je spousta. Já sám mám těchto různých melodiovek cca 25.

Melody1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...