Přejít na obsah

LCD digitálky 70. a 80. let


siwi

Doporučené příspěvky

před 13 minutami, siwi napsal:

Jo, tyhle citróny musí mít rád každý :D 

Díky. Doufám, že budou fungovat ještě dloooouho. Malá odbočka: když jdu na pokec k našemu nejmenovanému libereckému hodinářskému mistrovi, kterého všichni znáte, tak v souvislosti s jeho léty praxe získanou "profesionální skepsí" mě vždycky varuje, že ladičky a digitálky můžou kdykoliv přestat fungovat. No ale jak víme, mnoho z nich i po 40 i více letech naštětsí funguje. Je ale pravda, že mi taky říká, že bych neměl nosit hodinky ani do vody - prý může selhat stěžejka, těsnění. Má pravdu, ale já jsem v podstatě raději, že nejsem hodinář a že si tyhle věci užívám bez znalosti podstaty věcí. Stejně jako jsem třeba rád, že nejsem gynekolog 😄 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to pravda. Asi každému z nás se tady už někdy stalo, že měnil baterii ve fungujících digitálkách, které se pak už nerozběhly. Někdo si to dokáže opravit a jinému zůstanou jenom oči pro pláč... Ale faktem je, že těch fungujících kouků je pořád ještě dost a zdaleka ne všechny jsou od věhlasných značek. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 7. 2021 v 6:01, zilog napsal:

Zdar,

krásné fotky, a ty katalogové listy... už to tu procházím asi pátou hodinu. Nemohu se nabažit, díky moc.

Ale pořád tajně doufám, že najdu odpověď na jednu záhadu... a sice, kdo přišel s tím nejlevnějším, nejrozšířenějším modulem jednočudlíkových digitálek? To jsou ty, co mají 18:88 displej, buzený jen z horní strany (předtím, ještě na konci 70tek, byl monplanární, tj. co segment, to přívodní vodič). Je to geniální trik, a pokud někoho zajímají detaily, tak koukněte třeba sem (a dole do odkazu v diskuzi, tam to probírám do detailu)...
https://www.facebook.com/xcimbal/posts/10222182421003014

 

 

Ahoj vítej na fóru. Jsem FB negativní takže se nedostanu na tvůj odkaz. Ale podle mého názoru vzniklo více těchto modulů od více firem. Která byla úplně první nevím. Možná Mondaine nebo ESA. Já mám Odyssey, ale neměl jsem je ještě nikdy otevřený. Tak nevím jestli mají display s kontakty shora. Jen vím, že jsou z doby kdy i jednoduché základní digi byly dělané pořádně: kov, sklo a screwback. Takže ´70. Dneska

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hádanka kluci... Na první a možná i na druhý pohled se to tváří jak nějaké Seiko z řady A 159 - 158 atd... Včetně otevírání pro výměnu baterie, modulu a dokonce funkčního repráčku... Na třetí pohled už je vidět, že to Seiko není... Ale co to teda sakra je?

565481EA-AF6D-4A4A-A94A-EA4A236C4965.thumb.jpeg.e6e57c7d102b9b22af62c4a91179d02c.jpeg

FE932E1F-9190-408D-BDFD-316B877660F9.jpeg

704F9FA5-B3DE-41A9-8033-42D5D5B914A6.jpeg

55742773-A81F-44C4-A243-FFCE062F3BA1.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zaujimave dnes ozivene “stvorgombikove” .  Nemaju stopky a rozlozenie tlacitok je tiez ine. Datum len den v mesiaci namiesto sekund.. Zvuk alarmu je ako zvuk cvrcka. 

Dobre dobre! Tah ide hned do ultrazvuku…

8AF59E7D-3176-46BE-B046-A81366D4426A.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...