Přejít na obsah

LCD digitálky 70. a 80. let


siwi

Doporučené příspěvky

Bohužel je tu ještě jeden důvod proč to nemůže být original. Gumové pásky od Casia jsou vyrobeny podle systému plánované životnosti. To znamená že po pár letech zkřehnou a rozlámou se. A to i když se hodinky nenosí. Tohle mě od nich mrzí, stejně jako nemožnost je koupit po pár letech. Nejvíc to zamrzí u modelů které mají atypický tvar pásku a pouzdra GPX 1000 třeba. To je ale podobná písnička jako ta o bezelech pro géčka. Ale tam zase pásky drží. Teda alespoň mě jo. Mám DW5700 od nova a mají orig pásek. Pět let to byly moje jediný hodinky a nosil jsem je furt. Od tanečních po bazén. A na žádných dalších mi pásek taky neprasknul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo, tu degradaci Casio řemínků moc dobře znám. Že jde o plánovanou životnost jsem netušil. Dosud jsem žil v mylné představě, že jde výsledek nějaké reakce s okolním prostředím a to v případě, když jsou delší dobu uschované a nedochází k cirkulaci vzduchu a nejsou vystaveny UV záření... :D Něco podobného, jako se děje u povrchové úpravy pogumováním, nebo třeba u molitanu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Degradace plastových pásků je úplná věda. Určitě je lepší mít pásek uskladněný bez přístupu vzduchu, ale už jsem se přesvědčil, že obdobné pásky se v obdobném prostředí chovaly / dopadly rozdílně. Nedávno jsem sehnal N.O.S. Casio M-12 (H108) v krabičce a ty jsou z roku 1980. Pásek je pořád OK, ohebný, neoxiduje ani nelepí. Naproti tomu na N.O.S. Casio EXW-50, BM-100WJ nebo TS-100, které jsou o deset let mladší a taky byly v krabičkách se pásek rozpadl na malé koušíčky totálně zkřehlý. Sehnal jsem také N.O.S. pásky na různé typy Casio z 90. let a některé neměly obal (otázka ale jak dlouho) a všechny byly naprosto v pořádku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, casiotron napsal:

Degradace plastových pásků je úplná věda. Určitě je lepší mít pásek uskladněný bez přístupu vzduchu, ale už jsem se přesvědčil, že obdobné pásky se v obdobném prostředí chovaly / dopadly rozdílně. Nedávno jsem sehnal N.O.S. Casio M-12 (H108) v krabičce a ty jsou z roku 1980. Pásek je pořád OK, ohebný, neoxiduje ani nelepí. Naproti tomu na N.O.S. Casio EXW-50, BM-100WJ nebo TS-100, které jsou o deset let mladší a taky byly v krabičkách se pásek rozpadl na malé koušíčky totálně zkřehlý. Sehnal jsem také N.O.S. pásky na různé typy Casio z 90. let a některé neměly obal (otázka ale jak dlouho) a všechny byly naprosto v pořádku.

Přesně jak píšeš, logiku v tom nemá smysl hledat. Ale zrovna u těch Casií mě to dost mrzí, protože jinak mají technologii a  zpracování na úrovni a to bez ohledu na cenu a místo výroby.

Před hodinou, t2 napsal:

Kdejaká čína drží. Takže já v tom vidím úmysl.

Je to možné, čert ví. Nebo spíš Japonci... :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, MartyH napsal:

Nemáš tam problém se sensorem?

Ne, jen jsou slabé baterie. Mám asi pět funkčních kusů a senzor nejde jen na jedněch. A je pravda, že i když výrobce uvádí u modulu 560 živostnost baterií 2 roky, tak u všech vydrží tak něco přes půlku a ještě před tím, než úplně chcípnou, tak už se hlásí slabá baterie a nejde senzor. Nevím, jakou zkušenost mají jiní majitelé. Já tam tedy dávám laciné baterie z Číny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, casiotron napsal:

Ne, jen jsou slabé baterie. Mám asi pět funkčních kusů a senzor nejde jen na jedněch. A je pravda, že i když výrobce uvádí u modulu 560 živostnost baterií 2 roky, tak u všech vydrží tak něco přes půlku a ještě před tím, než úplně chcípnou, tak už se hlásí slabá baterie a nejde senzor. Nevím, jakou zkušenost mají jiní majitelé. Já tam tedy dávám laciné baterie z Číny.

Aha, to mě nenapadlo. Já v nich mám Varty už něco přes rok a zatím v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...