Přejít na obsah

LCD digitálky 70. a 80. let


siwi

Doporučené příspěvky

  • po 5 týdnech...
  • po 2 týdnech...
  • po měsících...
  • po 3 týdnech...
Návštěvník quartzik

Osobně považuji CASIO digitálky za velice spolehlivé hodinky, které jsou ovšem ve srovnání s jinými celkem nepřesné. 30 vteřin za měsíc se mi vždycky zdálo poněkud dost. Vzpomínám si na jednoho spolužáka, který měl ruské digitálky. Ty se mu během měsíce odchýlily o zhruba 5 - 7 vteřin. Zato ovšem se spolehlivostí to bylo horší. Občas se prostě "zasekly" podobně, jako se dneska zasekávají počítače.

 

Víš, co jsem zjistil já. Dle mého názoru jsou méně přesné hlavně ty dnešní modely. Před týdnem jsem si koupil Casio F-105 a div se světu, jedou zatím na setinu přesně s Géčkama GW-6900 :-O Také, když jsem měl jedny staré Casio, koupeny v roce 1995, ty měly také přesný strojek. Zato W-201, ty mají po týdnu odchylku asi 4 sekundy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesností Casií v mém držení se teď momentálně zabývám. Takže až dokončím studii, tak se tu někde objeví. Ale něco z poznatků můžu nastínit už teď. Casia se liší typ od typu. Nejpřesnější se vejdou do sekundy za měsíc. Ty z opačného konce umí +1m16 sec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník quartzik

To bych řekl. A nosíš je pořád nebo jenom někdy?

 

Nenosím je sice pořád, tak obden, ale mám je jako hodinky určené pro domácí užití, páč jsou lehký a nezavazejí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen málo modelů casií neznám, ale tyhle nepoznávám. Podle značení vodotěsnosti mimoevropský typ.

 

http://cgi.ebay.com/VINTAGE-ULTRA-RARE-CASIO-LCD-WATCH-CALENDAR-MEMO-W-50U-/190424905650?cmd=ViewItem&pt=Wristwatches&hash=item2c563577b2

 

jen dodám že mají víčko z jiného modelu.( stejné pouzdro ale mají world time)

 

post-673-1280862086,1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...