Přejít na obsah

LCD digitálky 70. a 80. let


siwi

Doporučené příspěvky

...jsem si ještě rozkliknul ten odkaz a úplně užasl, co všechno soudruzi z východního Německa vyráběli. Dost pestrá škála a navíc se mi spousta z nich i líbí. Celkem nechápu, proč se k nám v té době nedováželi. Asi jich nedokázali vyrobit tolik, aby byly i na export.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Sehnat se to asi dá, protože jsem to před rokem viděl na Aukru. Jako jednou cestu bych viděl skontaktovat se s někým z Běloruska a nechat si to přivézt. Jinak nevím. Občas se něco z ruských digitálek sežene na eBay. Před týdnem jsem tam viděl jedny hodně zajímavé a skoro nové. Ale ten Maďar, co je nabízel za ně chtěl 70 euro. Tak jsem do toho nešel. Takže internetové aukce, jinak vážně nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Zdravím všetkých!

 

na vaše vlákno som narazil pri prehľadávaní internetu a hľadaní starých klasických digitálnych hodiniek Tristar (so 7 melódiami), ktoré som mal ako tínager v 80-tych rokoch a ktoré dávno odniesol čas. Najskôr som hľadal len také, alebo podobné, čisto z nostalgie. Po prečítaní tohto vlákna (niekoľko krát :smile_anim: ) ma "digitálky" zo 70-tych a 80-tych rokov natoľko očarovali, že som sa rozhodol získať ich niekoľko a založiť si zbierku. Podarilo sa mi ich zopár kúpiť na Aukro.cz a pokukujem po niektorých na Ebay. Zaujali ma najmä kúsky z bývalého ZSSR, ČSSR a NDR, keďže v období existencie týchto štátov som prežil svoju peknú mladosť :smile_anim:. Páčia sa mi tiež Casio, ktorých model Twincept som nosil na rukách viac ako desať rokov a stále ich funkčné vlastním a mám k nim vyslovene osobný vzťah.

 

Touto cestou by som sa rád všetkých spýtal, či mi viete poradiť, či existuje nejaké združenie, alebo komunita zberateľov na Slovensku, v ČR, kde by človek mohol získať rady a skúsenosti a tiež tipy na kúpenie prírastkov do zbierky (samozrejme, že aj toto vlákno mi v mnohom pomohlo a vlastne je prvotnou inšpiráciou pre môj koníček :smile_anim:. Zatiaľ sa mi podarilo získať to, čo vlastním, len z Aukro.cz, kde som našiel ochotných ľudí, čo zaslali svoj tovar aj na Slovensko.

 

Ďakujem všetkým, za ich snahu podeliť sa so svojim koníčkom. Hneď, ako sa mi podarí nafotiť to, čo mám, tak aj ja osviežim toto vlákno aj zopár obrázkami.

 

Prajem všetkým krásne sviatky a všetko dobré v novom roku.

 

Sepp

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj je to fakt bida, najit stare digitalky je spis nahoda.

Ja mel jako pubertak uzasne digosky (mel jsem nekolikery), ale jedny byly fakt vyjimecne, porad tak zajimave vonely :) . Bohuzel si vubec nepamatuju co to bylo za typ, ani znacku :( Ale tady je najit je nemozne a zatim ani na ebay jsem nebyl uspesny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl počátek ledna roku 1984 a my jsme se sešli ve škole první den po Vánocích. Jeden můj kamarád tehdy dostal pod stromeček svoje první digitálky. A to se ví, hned se nám všem chlubil. Já v té době nosil Prim Sport a po digitálkách jsem nezkonale toužil. Jenže moji rodiče ani já sám jsem neměl možnost si nějaké obstarat. Pamětníci vědí, jak to tehdy za komunismu chodilo. A tak mi nezbylo, než jen tiše závidět.

 

Uplynulo 26 let a já nevěřícně koukám na Aukro. Vidím přesně ty samé hodinky - objekt mé tehdejší touhy. Čas na nich sice zanechal své nepřehlédnutelné stopy, ale jsou kompletní a jdou! Přihazuji, vyhrávám, jedu si pro ně a tady jsou:

 

Hodinky STEMPO ukazující hodiny a minuty. Po stisknutí pravého horního tlačítka se na 2 vteřiny zobrazí datum. Po stisknutí tlačítak 2x se trvale zobrazí vteřiny. Tehdy běžný způsob obsluhy těch nejjednodušších digitálek. Tento model má pak ještě stopky (tlačítko vlevo dole) s přesnotí 1 vteřina.

post-437-053447000 1292871101.jpg

Upraveno uživatelem siwi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paráda. Ja som začínal s digitálkami veľmi podobnými tým W.U.L, boli v podstate identické, len tam nebol nápis W.U.L., ale len Quartz. Boli čierne, plastové a mali, okrem času a sekúnd, len funkciu dátumu a svetla. Boli dosť problematické, lebo spínanie tlačidiel bolo zabezpečené plieškom, ktorý pokrýval z vrchu pod zatláčacím viečkom strojček. Pliešok sa zvykol pootočiť a potom buď tlačidlá nefungovali, alebo sa zaplo svetlo a vybilo baterku :smile_anim:.

 

Hodinky mojich vtedajších snov, a v podstate až doteraz nimi ostali, sú Citizen ana-digi temp. Mal ich spolužiak na gympli a doviezol si ich z USA. Na Ebay ich je dosť veľa, ale ešte som odtiaľ nekupoval, u nás som ich nevidel :sad01_anim: . Uvažujem, že sa nejako budem musieť predsa len na Ebay odvážiť :smoke:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Blahopřeji. Kromě těch stopek je to klasika. Prosím vyfoť jak vypadá display stopek. Dík.

 

Stopky vypadají úplně stejně jako displej s běžným časem. Jen na místě hodin jsou minuty a místo minut jsou vteřiny. Displej umožňuje zobrazení času pouze ve 12tihodinovém režimu, takže stopky by teoreticky mohly měřit až do 19 minut a 59 vteřin. Ve skutečností ale měří jen do 15ti minut. Na obrázku zobrazuji stopky 0 minut a 59 vteřin.

 

post-437-015114100 1292931617.jpg

 

A když už jsem byl v tom focení, přidávám ještě snímet strojku. Taky naprostá klasika:

 

post-437-013561300 1292931814.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všetkých v tomto predvianočnom čase :smile_anim: ,

 

prosím vás, skúsenejších o radu, ako postupovať pri čistení digitáliek, ktoré sú svojim vekom, používaním a dlhým pobytom niekde v skrini, zásuvke, na povale znečistené a také akoby zanesené, aj oceľový ťah, aj púzdro. Určite to poznáte, je to cítiť aj hmatom, je to akoby nános oxidácie a bežnej špiny. Čo je dobré použiť na ťah, čo na puzdro, čo na sklíčko, aby som hodinky pekne vyčistil a nie im ešte viac ublížil. Dá sa použiť nejaký čistiaci prostriedok? Aké použiť nástroje? Je dobré hodinky pri čistení rozobrať?

 

Ďakujem a všetkým vám želám krásne sviatky a všetko naj v roku 2011.

 

Sepp

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tah jsem hodil normálně do umývadla s teplou mýdlovou vodou a nechal odmočit. Hodinky bych určitě rozebral a pouzdro zkusil čistit v ruce nějakým hadříkem taky mýdlovou vodou. Na tom se nedá nic zkazit. Sklíčku taky neublížíte, ale pokud jsou na něm škrábance a je z umělé hmoty, tak už ho nic nezachrání.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží na materiálu. Jestli je to pochromovaná slitina a leze už ven tak bych to moc s čištěním nepřeháněl. Jestli je sklíčko skleněné a pouzdro ocelové tak bych se toho nebál a vzal to třeba kartáčkem. U plastu bych to asi zkusil vzít vlhkým hadříkem. Ale ani orig patina někdy není na škodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...