Jump to content

LCD digitálky 70. a 80. let

Recommended Posts

Elektronika b6-02.. Koupený za 50,- Kč v Chotusicích na burze. Moc sem jim nedával ale náhradní díly jsou potřebné. Přesto jsem je dnes rozhodil. Těsnění ztvrdlé, mírná oxidace na kontaktech, chyběl šroubek a plíšek pro kontakt baterií. Vše jsem vyčistil, dodělal kontakt baterií, nové těsnění, přeleštil sklíčko a pouzdro, dal dohromady... Noo a šlapou.

Na to,že tu burzu mám skoro za barákem,tak jsem tam byl naposled předloni.A ted v sobotu jsem se tam chystal,ale zdálo se mi blbý počasí..nakonec bylo pěkně.Když jsi tam byl,dá se tam něco(digi)koupit,nebo to byl jediný exemplář?

• Replies 5.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Zdravím všetkých!   na vaše vlákno som narazil pri prehľadávaní internetu a hľadaní starých klasických digitálnych hodiniek Tristar (so 7 melódiami), ktoré som mal ako tínager v 80-tych rokoch a ktoré

A tady už je konečný výsledek, mám z nich vážně radost kdyby měl někdo tip kde koupit/objednat těsnění pod dýnko(šroubovací) ať písne

bleriot11: Skoro pokaždé něco dovezu. Vždy si ale raději říkám, že to beru na náhradní díly :-). O to větší je pak radost. Ani já to nemám daleko, takže když mi to vyjde a nejsem v práci, jedu se podívat..

Ak tu hovoríš o akejsi forme, tak to nie som ani ja, včera som bol úplne skapatý :)

Už měsíc jsem doma se zlomenou nohou. Mám sešroubovaný kotník a pořád je to dost nateklé. Pocit, jako bych měl nohu nazutou v hodně špatně ušité holince, která na různých místech všelijak tlačí a škrtí. Tak nemůžu ani pořádně fotit, protože jsem dost omezený v pohybu. Ale lepší se to. Tak za nějaký čas se k oživení těch hodinek s vaší pomocí vrátím.

Už měsíc jsem doma se zlomenou nohou. Mám sešroubovaný kotník a pořád je to dost nateklé. Pocit, jako bych měl nohu nazutou v hodně špatně ušité holince, která na různých místech všelijak tlačí a škrtí. Tak nemůžu ani pořádně fotit, protože jsem dost omezený v pohybu. Ale lepší se to. Tak za nějaký čas se k oživení těch hodinek s vaší pomocí vrátím.

Priateľu, máš to oveľa lepšie, ako to mala moja partnerka, ktorá po ťažkej havárií, ktorú spôsobili dvaja debili, mala pravú nohu od kolena dolu rozdrvenú na mnoho úlomkov, a naši lekári tvrdili, že takáto masívna trieštivá zlomenina je len na amputáciu nohy od kolena dolu, ale našťastie sa mi cez kontakty podarilo zohnať jedného špičkového odborníka, a ten jej dal do poriadku nohu, aj keď tá noha už nikdy nebude taká, ako pred tou haváriou, a celá liečba trvala skoro 4 mesiace :( Dúfam ale, že ty sa dáš čo najrýchlejšie do poriadku, prajem ti to :) 

Neoplatí sa to uponáhľať, toto chcela aj moja partnerka, a keď to preháňala, tak šliapla na veľmi oslabenú nohu, ktorá ešte nedokázala uniesť váhu jej tela, a potom veľmi plakala od bolesti :( Vždy som ju upozorňoval na to, že hojenie, a posilňovanie nohy nijakým spôsobom neurýchli, že to všetko musí ísť pekne po poriadku, a dať tomu čas :) A takto musíš postupovať aj ty, nemáš sa kam ponáhľať, času je dosť, takže len pomaly, opatrne, a všetko príde časom :) 

To jsou normální Kesselky. Takže baterka bude typ značený jedním ze způsobů:

AG3

LR41

392

Je to ta úplně nejčastěji používaná baterie u těchto typů digitálek

Díky, nakonec jsem doma našel LR41 a rozběhly se, bohužel se neozve ani zvuk. Škoda, těšil jsem se, že si pustím nějakou melodii

Ale za tu cenu fajn.0f0dd7edf8fe6c22b31e0d3a436d1c7e.jpg

Odesláno z mého HUAWEI VNS-L21 pomocí Tapatalk