Přejít na obsah

LCD digitálky 70. a 80. let


siwi

Doporučené příspěvky

Dnes jsem vytáhnul tyhle lidovky Alba Y770-50?? ze stáje dcery Seika. Rok 1981.

Otazníky proto, že typové označení je trochu nejasné. Pod displejem je označení Y770-5030. Jenže verze 5030 se na internetu vůbec nevyskytuje. A na zadním víčku je označení Y770-5000. Což už je označení, které je vidět i jinde.
Spíš než že by někdo dal na hodinky víčko z jiného modelu, bych to viděl na nějaký zmatek v plánování a výrobě.

Nicméně modul Y770 se většinou objevuje v jiné modifikaci displeje. Místo grafických symbolů funkcí mezi řádky displeje, jako je to na mých, je popis funkcí natištěný nad displejem a zvolenou funkci indikuje jen přeskakující čárka. Což je zvláštní. Zatím jsem byl zvyklý, že pokud má modul stejný první řetězec čísel označení, liší se pak už jen provedení těla, náramku, potisky apod. Ale přímo jiný displej pod stejným typovým označením jsem asi neviděl.

Překvapilo mě taky tělo. Přestože vypadá jako masivní kov ze slitiny s povrchovou úpravou (to by na značku Alba pro dorostence Seika sedělo) nebo přímo nerez, je to lisovaný poměrně tlustý nerezový plech a zadní víčko je naklapávací s čtyřma packama přímo na plastový vnitřní modul. Taková "ekonomická" varianta. Asi. 

Taky moc nerozumím těm dvěma "výdechům", co jsou nad displejem, ale překryté sklíčkem. To vypadá, jakože na jiných variacích nebyly pod sklíčkem. Nebo jestli tam některé měly nějaký solár, nebo vyústění repráku, či co.

Jiné varianty Y770- 50XX (a že jich je) mají i šroubovací dýnka a voděodolnost 10 ATM. 

Alba-Y770-5000-lo.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja mam 5010 a 5050 a jak pises tak ty jedny maj sroubovaci...
Rekl bych, ze ty tvoje 5000 tedy do rady celkem zapadaj... -snad te to v dedukcich posune...

1.jpg.c98d38f2d04725a009cce1f0feb45e25.jpg

2.jpg.1a1f26ddd62c2eeab2027a7e89664f4b.jpg

3.jpg.6ff91c5548c8e0ceab203ba845e8c0ee.jpg

Upraveno uživatelem akai
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, dík. To bude stejný modul.

A jak koukám na tvé fotky, taky mají pod displejem napsané jiné čtyři poslední znaky v označení. Jestli dobře dedukuju, tak 500A a 504A.
Tak ono to u nich asi bylo běžné, že se ta čísla pod displejem na na zadním dýnku nebo víčku neshodovala.

A ty dvě mřížky nad displejem jsou zřejmě jen dekorace. Jednou je mají nezakryté sklem a jindy jsou pod sklem.

Takže podle značení na zadním víčku jsou ty moje Y770-5000, tedy asi nejzákladnější model.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve starsim prispevku obrazek zde s kolegynemi 771 + 772... DOT

A pridam dalsi DOT. Seiko D229, jak zjistuji, asi jsem je jeste nedaval.
Chtel sem dat odkaz obrazku do vedle -kam maj zapovezen pristup)) a nenasel sem se...

D229.jpg.596f11db8f79c795c6bef38a221ce7a1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...