Přejít na obsah

LCD digitálky 70. a 80. let


siwi

Doporučené příspěvky

V 18. 10. 2020 v 12:32, akai napsal:

A reaguju na jenduzhor, ktery mne nasadil brouka ohledne kontrastu...
Tak 409 to nemaj a mam jen tytp...
Tvoje 410 jsou paradni a taky bych nejake potreboval, bohuzel se vyskytuji malo, to uz 409 jsou k videni casteji(buyee/eBay).

Jo, štelování kontrastu displeje mají právě třeba ještě starší UC-2000. Nevím, jestli mám na těchto i na D-410 nějaký vybledlý displej, ale čitelnost je i s novou baterií fakt bída. Na fotkách to vypadá docela ok, ale v reálu je kontrast o dost horší. Navíc mají velmi úzký pozorovací úhel, ve kterém jsou znaky na displeji ještě jakž takž čitelné.
Pokud přidám kontrast, akorát začnou vylézat zespod neaktivní body dot matrix displeje, ale zobrazené znaky už to nezachrání.
Když se k tomu ještě přidá chybějící osvětlení displeje, jsou z nich hodinky jenom do zářného dne... Ovšem tam se zase pěkně blýskají...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam dojem, ze u nekterych se to resilo novou polarizacni folii a asi Gombo ti rekne vic.
Taky mam nektere "vybledle" a neresim to...
Mas je fakticky moc pekne a moc bych si stim hlavu nelamal. (A kdyz uz tak bych jen zkusil externe prilozit kousek folie, pri zlepseni bych ji vlozil dovnitr, puvodni je nejspis lepena a do toho bych nesahal.)

Mne by mmnt zajimalo jak nastavit cas na tomto... jedny s timto strojkem dorazily a nejak se nedari...

advan.jpg.6a4f3c804243bc5d406fa08a6516659d.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam ich niekolko s tymto modulom. Nastavis ich tak, ze stlacis naraz dve prave tlacitka, tak aby sa vsetko stratilo z displeja. Potom stlacis jedno z tych pravych tlacidiel . Zistis ktore je to spravne   tak, ze ti v tom lavom dolnom okienku naskoci jednotka. No a potom uz jednym tlacitkom natukavas hodnotu a druhym prepinas: mesiac, den, hodiny, minuty, az ich komplet nastavis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky, pekne jednoduse, a v par vetach oproti manualu, jsi to popsal. Ted vim, ze se pokousim spravne a chyba je v modulu(reset proveden x krat) .
Jakoby tento model vedel, ze mne az tak moc nebere, a schvalne delal problemy.
Ty gold JAZ maji nektere segmenty slabsi, delaj minutu za 30 vterin a taky pri nastaveni zlobi i kdyz nakonec si daji, co se tyce nastaveni, rici.  
Ty bilo-stribrne(zalezi na uhlu) maj taky problem se segmenty kdy se nektere vubec nerozsviti. Vse ostatni ok.
Ty posledni maji problem s ovladaci logikou kdy si delaj co chteji(segmenty - cele bloky se rozblikaji nahodile).
Tento modul mne asi neni souzenej, ani jsem jej cilene nevyhledaval, nektere byly v konvolutu s jinymi uz mne zajmovymi , dalsi temer gratis, a jedny myslim na akceptaci me nabidky. No nic budou tedy zahalet mezi dalsimi nezarazenymi. 
Centaur a Otron (i kdyz foto nicmoc) maj barevne provedeni temer totozne. A aspon ze tydle delaj radost.


IMG_20201023_125451.jpg.1b93967465bcc3d69351ecc0dfa5e4e6.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tobě aspoň jdou. To já mám jedny se stejným (jako v těch JAZ) modulem a nejdou vůbec. Jinak ty Otron jsou parádní, stejný modul jsem měl v jedněch (asi Tempic) v německém katalogu a strašně se mi líbil. Nikdy jsem s ním žádné hodinky neměl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je fakt, ze pokud aspon trochu zijou, tak pohled byt jen na castecne funkcni je trosku veselejsi nez na prazdny lcd -no ale taky zadna hitparada, a pohled globalne vzato taky smutny...
Mam dojem, ze i toto Gombo u nekterych resil(uz nevim jestli to byla taky zbesila rychlost nebo problem opacny -zastaveny) a menil krystal?
No kazdopadne ja letovat v nich neco nehodlam(zatim?).

A Otron jj kvalitni parada(katalog...kterej rok to tak je? konec 80"? ), ted mne mrzi, ze jsem si neudelal drive PrtSc nakupu a mam jen toto... -ebay nejakl zkratil dobu po kterou jde videt history zpetne a kdyz dorazily tak uz ee.
Obcas se postesti, a v tomto pripade poslouzily hned nekolikery. Byly tam melody alarm M-1230???(dole), tedy jen lcd a pouzdro coz se ale hodilo na jine funkcni, ale prave se spatnym displejem. Nahore kalkulajdy Alba (taky ze dvou ko udelany aspon jedny) uz sem sem nekam daval, a uprostred tedy Otron. Dalsi uz nereseno.  

 

199.png.bc43f2d63a8881a7ec90ffeba5dc8baf.png

MMA.jpg.4684a515d233e444e592a22262683a1c.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 10. 2020 v 21:06, jendazhor napsal:

Jo, štelování kontrastu displeje mají právě třeba ještě starší UC-2000. Nevím, jestli mám na těchto i na D-410 nějaký vybledlý displej, ale čitelnost je i s novou baterií fakt bída. Na fotkách to vypadá docela ok, ale v reálu je kontrast o dost horší. Navíc mají velmi úzký pozorovací úhel, ve kterém jsou znaky na displeji ještě jakž takž čitelné.
Pokud přidám kontrast, akorát začnou vylézat zespod neaktivní body dot matrix displeje, ale zobrazené znaky už to nezachrání.
Když se k tomu ještě přidá chybějící osvětlení displeje, jsou z nich hodinky jenom do zářného dne... Ovšem tam se zase pěkně blýskají...

No musim vyhrabat tie svoje UC 2000 a musim sa do nich pustit.Ked som ich onehda ozivoval, tak som nemal uspech, ale od vtedy som nabral nove skusenosti, tak sa snad zadari....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gombo, jestli se ti podaří tvoje UC-2000 oživit, rád se na ně pak podívám.
Asi to znáš, ale kdyby ne, tak tady je někdo "hacknul" a zprovoznil na nich Tetris (video) a nové grafiky na displeji (video).
Myslím, že už jsem to někam sem do fóra kdysi dával.
Co se týká slabého kontrastu znaků na displeji, vypadá to, že jsou na tom všichni tak nějak stejně. Kontrast je prostě slabý. Ale vzhledem k době vzniku tohohle "náramkového počítače" jim to nadšenci musí odpustit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem odborník, ale za mě teda super.  A v originálním balení. To se počítá. Je v nich baterka a nebo si ji tam dá až uživatel po rozbalení? Protože jestli tam po celou dobu je a hodinky už nejdou, tak to bude vevnitř asi pěkná mela :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...