Jump to content
siwi

LCD digitálky 70. a 80. let

Recommended Posts

Diky, pekne jednoduse, a v par vetach oproti manualu, jsi to popsal. Ted vim, ze se pokousim spravne a chyba je v modulu(reset proveden x krat) .
Jakoby tento model vedel, ze mne az tak moc nebere, a schvalne delal problemy.
Ty gold JAZ maji nektere segmenty slabsi, delaj minutu za 30 vterin a taky pri nastaveni zlobi i kdyz nakonec si daji, co se tyce nastaveni, rici.  
Ty bilo-stribrne(zalezi na uhlu) maj taky problem se segmenty kdy se nektere vubec nerozsviti. Vse ostatni ok.
Ty posledni maji problem s ovladaci logikou kdy si delaj co chteji(segmenty - cele bloky se rozblikaji nahodile).
Tento modul mne asi neni souzenej, ani jsem jej cilene nevyhledaval, nektere byly v konvolutu s jinymi uz mne zajmovymi , dalsi temer gratis, a jedny myslim na akceptaci me nabidky. No nic budou tedy zahalet mezi dalsimi nezarazenymi. 
Centaur a Otron (i kdyz foto nicmoc) maj barevne provedeni temer totozne. A aspon ze tydle delaj radost.

IMG_20201023_125451.jpg.1b93967465bcc3d69351ecc0dfa5e4e6.jpg

Tobě aspoň jdou. To já mám jedny se stejným (jako v těch JAZ) modulem a nejdou vůbec. Jinak ty Otron jsou parádní, stejný modul jsem měl v jedněch (asi Tempic) v německém katalogu a strašně se mi líbil. Nikdy jsem s ním žádné hodinky neměl.

Tak je fakt, ze pokud aspon trochu zijou, tak pohled byt jen na castecne funkcni je trosku veselejsi nez na prazdny lcd -no ale taky zadna hitparada, a pohled globalne vzato taky smutny...
Mam dojem, ze i toto Gombo u nekterych resil(uz nevim jestli to byla taky zbesila rychlost nebo problem opacny -zastaveny) a menil krystal?
No kazdopadne ja letovat v nich neco nehodlam(zatim?).

A Otron jj kvalitni parada(katalog...kterej rok to tak je? konec 80"? ), ted mne mrzi, ze jsem si neudelal drive PrtSc nakupu a mam jen toto... -ebay nejakl zkratil dobu po kterou jde videt history zpetne a kdyz dorazily tak uz ee.
Obcas se postesti, a v tomto pripade poslouzily hned nekolikery. Byly tam melody alarm M-1230???(dole), tedy jen lcd a pouzdro coz se ale hodilo na jine funkcni, ale prave se spatnym displejem. Nahore kalkulajdy Alba (taky ze dvou ko udelany aspon jedny) uz sem sem nekam daval, a uprostred tedy Otron. Dalsi uz nereseno.  

199.png.bc43f2d63a8881a7ec90ffeba5dc8baf.png

MMA.jpg.4684a515d233e444e592a22262683a1c.jpg