Přejít na obsah

LCD digitálky 70. a 80. let


siwi

Doporučené příspěvky

Ulovil jsem Casio Universal Calendar

Jsou parádní, kdyby nebyly tak zrasovaný... Ale i tak mají koule, tohle mě prostě bere.

Tlačítka nešla, trochu jsem je pročistil a vše se rozběhlo. Až teda na pravé horní tlačítko, tam bude možná problém přímo v modulu.

Jak je to s takovou digi vintážní, dá se to servisovat? Mám to zkusit někam odnést? 

Nebo někdo nějakou radu, jak to tlačítko rozběhnout? 

AAC617BC-078A-45FC-A4C2-E7DCB82D2714.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

První možnost zkoušky, čím to je, je zkusit vyndat modul, položit ho do víčka a přes okraj víčka zkusit něčím kovovým (třeba šroubováčkem) dotknout se přímo kontaktu na modulu. Pokud to zareaguje, tak je kontakt na modul OK a bude to samotným tlačítkem. Pokud je hodně zanesené, tak může být sajrajtem přerušen přenos / kontakt z osy tlačítka (která se dotýká při zmáčknutí kontaktu na modulu) na pouzdro.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, casiotron napsal:

První možnost zkoušky, čím to je, je zkusit vyndat modul, položit ho do víčka a přes okraj víčka zkusit něčím kovovým (třeba šroubováčkem) dotknout se přímo kontaktu na modulu. Pokud to zareaguje, tak je kontakt na modul OK a bude to samotným tlačítkem. Pokud je hodně zanesené, tak může být sajrajtem přerušen přenos / kontakt z osy tlačítka (která se dotýká při zmáčknutí kontaktu na modulu) na pouzdro.

Super, paráda, díky!

Podle tvýho návodu jsem zjistil, že modul maká jak má. Tak jsem rozebral tlačítko a problém byl ve špíně uvnitř tlačítka, nedosáhlo na kontakt... 

Ještě jednou děkuju!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Gombo napsal:

Digi znalci. Viete mi poradit, v akych digi by som nasiel tento modul?

Ja bych si to z hlavy nevybavil, ale prispevek nade mnou... pripomnel. My jsme to tu zpetne na vicero mistech trochu probirali.
Koukni armitron sem a orient sem a timex sem... asi budou i jinde...

zez.jpg

 

Edit: bych zapomne... tady jeste MA ode mne...

Upraveno uživatelem akai
doplneni...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 1. 2021 v 19:25, Gombo napsal:

Dik chlapci. Idem zhanat.

Koukam, ze jedny co jsem sledoval skoncily... (-stejne mam dojem, ze bys je nebral za tolik,  a ne ja je taky nebral, ani neprihazoval))

piratron.thumb.png.ddd2aa7ba9596db4580b98f648ad201f.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...