Jump to content

LCD digitálky 70. a 80. let

Recommended Posts

• Replies 5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Zdravím všetkých!   na vaše vlákno som narazil pri prehľadávaní internetu a hľadaní starých klasických digitálnych hodiniek Tristar (so 7 melódiami), ktoré som mal ako tínager v 80-tych rokoch a ktoré

A tady už je konečný výsledek, mám z nich vážně radost kdyby měl někdo tip kde koupit/objednat těsnění pod dýnko(šroubovací) ať písne

@Kristian.nov přemluvit k Marlinům, to není zas až tak těžká práce

Joo, to von [mention=33141]5etter[/mention] , umi. Jeste jednou diky. 
2C12446A-5CAA-4A06-9817-3214A9D7DB7C.jpeg.06962ff176e9d677fc4e6b54c8ba24ce.jpeg
Užívej jich, jsou opravdu parádní

@Gombo je spis otazka, co ty nemas? 😁😁😁.

Jinak otazka, nad ktrerou se zkusenejsi jen pousmeji. 

Chapu ze jsou to letity hodinky byt mimoradne zachovaly. Ale svetlo - je to hrozna bludicka i v absolutni tme, cili skoro nic.  To uz je asi standard, ze?

Jo, je to standard. A v případě těch tvých už se možná blíží výměna. Výrobce udává pět let. Já jsem je na jaře 2017 koupil s právě vyměněnou baterkou. Na druhou stranu jsem je prakticky vůbec nepoužíval, takže by teoreticky mohla vydržet dýl než obvykle.

Ano, ty už máš nejen standard, ale na tu dobu dokonce nadstandard@warann Iluminatory přišly až o dost později

Dalsi prirustek,zajimavy modul,jen to stelovani je mi zahadou,bud nejaka zavada,nebo nevim.Dolni cudlik v modu kdyz jsou zobrazeny vteriny tak ladi hodiny,v modu kdy je zobrazen datum tak steluje dny v mesici,horni cudlik prehazuje mody tyto dva mody,zapusteny prostredni cudlik steluje v kombinaci s dolnim minuty.Ale to ty hodinky nemu nosit,kdyz kazdym zmacknutim dolniho cudliku je rozesteluju.

Ty jo, ten modul znám a mám v několika hodinkách. Ale tyto Meister - Anker jsem v životě neviděl! To je bomba. Ty moje Meister - Anker jsou z roku 1975 a ještě nemají ani světlo. Nařizování už nevím, jak je, až budu mít některé v ruce, tak to vyzkouším.

P1018476.JPG.deb6ffaada2de8f1dd3a4d6ad4bc991a.JPGP3301402.JPG.4bdec92a14e377f170006a7f5aa0b8c2.JPG

Taky tam neni svetlo,prakticky jsou jako ty tvoje zlaty,u tahu maji byt takove plisky co vyplnuji ten radius,origo tah mam rozbitej,ale ten kozeny s patinou jim slusi teda vic

IMG_20210213_202207.jpg

Já mám pocit, že u těch Instar je jedno tlačítko světlo. Slouží sice také k nařizování, ale v normálním modu to svítí. Budu to muset vyzkoušet. U těch Meister - Anker se to pak asi nařizuje jinak, když světlo chybí.

V 13. 2. 2021 v 13:06, bleriot11 napsal:

Dalsi prirustek,zajimavy modul,jen to stelovani je mi zahadou,bud nejaka zavada,nebo nevim.Dolni cudlik v modu kdyz jsou zobrazeny vteriny tak ladi hodiny,v modu kdy je zobrazen datum tak steluje dny v mesici,horni cudlik prehazuje mody tyto dva mody,zapusteny prostredni cudlik steluje v kombinaci s dolnim minuty.Ale to ty hodinky nemu nosit,kdyz kazdym zmacknutim dolniho cudliku je rozesteluju.

Na te kuzi s koncovkami moc pekne, a zajimave je i ulozeni batt... se serizenim pockej na casiotrona da ti vedet. Nemam od tohoto nic a netusim.

Mne by zajimal Elektrochromní displej?  - zdetoto... -mate nekdo nejake info k technologii z roku 1981... The first and only commercial watch in the world with an electrochromic display: the F 623   u polskych kolegu nazivo zde...  

jde o tydlety... (foto s nedovolenim od vyse zminenych sousedu)

456208346_post-28251-0-31857300-1358592952_thumb(1).jpg.81d6ec675e0a236f5e157869ce8a8994.jpg

Tak jsem zkusil ten prastarý modul. Nakonec jsem při hledání našel jako první jedny stejné Instar, jako jsou ty zlaté, akorát chromované, tak jsem to vyzkoušel na těch. Je to přesně, jak píšeš: V základním zobrazení se dolním mění hodiny, když se horním přehodí na datum, tak datum. Prostředním se nulují vteřiny a kombinací prostředního a spodního se mění minuty. Světlo to opravdu nemá. Na těch mých Meister - Anker z roku 1975 jsou také tři tlačítka, akorát to spodní je zapuštěné, jak by mělo správně být.

P1015914.thumb.JPG.1aeed56fc1332e1fe430b0c0f435ab03.JPG

před 19 hodinami, casiotron napsal:

Je to přesně, jak píšeš: V základním zobrazení se dolním mění hodiny, když se horním přehodí na datum, tak datum. Prostředním se nulují vteřiny a kombinací prostředního a spodního se mění minuty. 

To člověk občas nechápe co ti konstruktéři vymyslí. Proboha hůř už to snad ani nejde. Proč se snaží vymyslet znova kolo? Nejlepší by bylo nechat tu klasiku. Zapuštěným začít nastavení, horním dostupným přidávat, zapuštěným měnit co nastavuji. Dolní (jestli je na hodinkách) nechat jen pro světlo. Jednoduché, zažité. Nejhorší jsou takové ty rádo by extras. Nastavování digi korunkou nebo otočným ovladačem. Čirá hrůza, není horšího nastavení než na Rado. Točit pomalu přidává minuty, točit rychle přidává hodiny. Otočíte rychle a rozjebete minuty, hodiny beze změny. No nastavováním zimního/letního času se to vše rozjebe. To mám sto chutí s nima mrsknout o zem. Kdo tohle mohl vymyslet? Ještě, že jsou jinak vysoce přesné a není třeba je korigovat mezi zimním a letním časem. Nebo Braun taky točítkem. Taky čirá hrůza. Až tak, že už jsem jim nedal novou batt a leží v archivu. Teď je hodnotím jako špatnou koupi a kdybych měl současné vědomosti o nich tak je v čase nákupu neberu.

Stejně špatně hodnotím u ručičkových quartzů ovládání ručiček tlačítkem. Mám na G 300 a AQ 40. No kdo toto vymyslel? Krátké stisknutí zapuštěného tlačítka (AQ40) posune minutovou ručku o 1/4 minuty vpřed. Když podržíte stisknuté zapuštěné tlačítko jede ručka kupředu. Když přejedete ( to se stane hned) točíte zas dalších 12 hodin znovu kupředu. U G 300 je nutné být aspoň navíc ještě ve správném módu, jinak je to stejné. Když ručky tak korunka, když digi tak tlačítka a nevymýšlet kraviny.

Edited by t2