Jump to content

LCD digitálky 70. a 80. let

Recommended Posts

• Replies 5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Zdravím všetkých!   na vaše vlákno som narazil pri prehľadávaní internetu a hľadaní starých klasických digitálnych hodiniek Tristar (so 7 melódiami), ktoré som mal ako tínager v 80-tych rokoch a ktoré

A tady už je konečný výsledek, mám z nich vážně radost kdyby měl někdo tip kde koupit/objednat těsnění pod dýnko(šroubovací) ať písne

Jo! Mají fakt koule... asi největší z toho co sem zatím v tomhle digi vintage světě dal na ruku...

A taky jsem konečně zjistil, odkud se inspirovaly všechny ty Montana a Kessel moduly... Principy jsou stejné jako právě tady u těch Seiko

Psal jsm to už před lety jednou v zimě, když jsem měl nostalgickou náladu. 

Jo... A až tě ta digi vlna pustí a budeš se svých úlovků zbavovat, ty Seika bych asi chtěl :) 

před 34 minutami, siwi napsal:

Psal jsm to už před lety jednou v zimě, když jsem měl nostalgickou náladu. 

Jo... A až tě ta digi vlna pustí a budeš se svých úlovků zbavovat, ty Seika bych asi chtěl :) 

Tak zrovna dneska sem si říkal, že jestli mě časem ta digi vlna pustí a budu rozprodávat, tak zrovna tyhle Seika si stopro nechám:-) Jsou fakt povedený, i když funkčně proti třeba Marlinům nic moc, dyzajnově pecka...

No právě O funkce tu ani tak nejde.

Odesláno z mého SHT-W09 pomocí Tapatalk

Dva sourozenci

A653 s modulem 80 a 81QS 40 s modulem 81.

Oba budou z konce sedmdesátých let.

Rozdíly mezi moduly sem nenašel, o tom 80 jsem toho ale nenašel moc ani na netu... 

Ví někdo okolnosti modulu 80 a 81?

P3120035.JPG

Modul 80 je inovovaný modul 81. 81 se vyráběl od července 1979 a 80 od listopadu 1980. Vedle sebe jsem je zatím neporovnával, ale konstrukčně budou podle mě úplně stejné, akorát mají rozdílné technické parametry. Přestože mají oba životnost baterie stanovenou na 5 let, v číslech má větší spotřebu ten novější (2,1 vs. 1,6, ale nevím jakých jednotek).

Microma "Blade runner" s malinko jiným pouzdrem. Tyhle moduly mají čtyři různé způsoby měření stopek. 1976. Taky jich mám plno a málokterý jde...