Jump to content

LCD digitálky 70. a 80. let

Recommended Posts

@Gombo jj, rozumím. Já myslím, že jejich cenu zvyšuje ta olympijská edice, jinak by samozřejmě tolik nemohly stát

• Replies 5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Zdravím všetkých!   na vaše vlákno som narazil pri prehľadávaní internetu a hľadaní starých klasických digitálnych hodiniek Tristar (so 7 melódiami), ktoré som mal ako tínager v 80-tych rokoch a ktoré

A tady už je konečný výsledek, mám z nich vážně radost kdyby měl někdo tip kde koupit/objednat těsnění pod dýnko(šroubovací) ať písne

ci pana, to som ani netusil, ze mam taky sperk v zbierke ;)

nemate niekto na doporucenie serves, kde robia digi? idealne na SVK. vdaka.

Myslím, že digitálky si budeš muset opravit svépomocí...

před 12 hodinami, siwi napsal:

Myslím, že digitálky si budeš muset opravit svépomocí...

tak to je v poslednych rukach :D :D

Casio 31QR - 11 v prakticky nos stavu... Ty mi udělaly radost!

Rok cca 75, ocel, šroubovací dýnko, čas, stopky, komplet datum, světlo

Jinak nařídit tyhle ranný moduly, to je někdy peklo... 12 sec. je třeba držet dvě tlačítka než se vůbec přepnou do módu nastavení a tím to teprv začíná:-DD

Mají zajímavé stopky: Prvních dvanáct minut běží po vteřinách, na třináctou se přepnou do režimu minut a hodin, kdy vteřiny jsou odečítány nahoře pomocí stupnice po pěti vteřinách, tak jako u jejich běžného módu času. A stopky běží jen dvanáct hodin...

Ty hodinky prostě jedou ve dvanáctkovém systému:-)

P4290013.JPG

P4290017.JPG

P4290018.JPG

Ani nehovor. Kolko casu a skusania som stravil nad nimi. No aby som len nekecal, tak pridam tiez nieco z Japonska.

A6311E28-7CE0-4DC8-BB08-C1DA15374753.jpeg

Casio 31QR - 11 v prakticky nos stavu... Ty mi udělaly radost!
Rok cca 75, ocel, šroubovací dýnko, čas, stopky, komplet datum, světlo
Jinak nařídit tyhle ranný moduly, to je někdy peklo... 12 sec. je třeba držet dvě tlačítka než se vůbec přepnou do módu nastavení a tím to teprv začíná:-DD
Mají zajímavé stopky: Prvních dvanáct minut běží po vteřinách, na třináctou se přepnou do režimu minut a hodin, kdy vteřiny jsou odečítány nahoře pomocí stupnice po pěti vteřinách, tak jako u jejich běžného módu času. A stopky běží jen dvanáct hodin...
Ty hodinky prostě jedou ve dvanáctkovém systému:-)

jsou luxusní

Hrabu se v hodinkách, nařizuju a mazlím se Seiko ze stejného roku.
591860863cd3f2e804f5687f169cc330.jpg

Tyhle Seika považuju za jedny z nejhezčích digitálek vůbec. 

Tyhle Seika považuju za jedny z nejhezčích digitálek vůbec. 

Diky! Staly me sice tolik, ze to Gombovi absolutne nemuzu rict, ale jsem rad, ze je mam

Tak to muselo byt vazne pokud jsi uz i ty nedoufal...
A pripomnely mne, ze jsem je zde taky daval.
Tak at jsou zde dvakrat vedle sebe. Mozna se uz i potkaly ve fabrice.
U mne je na "sroubovem spodku " 889060/123 -lomitko tam neni , je to pod sebou.

Dugena.jpg.19feefd5a82b45970b7630ceb7542a7a.jpg

Takze asi model? (a prijde mi ze tvoje prvni osmicka ujizdi jinak nez moje)

889060123.jpg.a6d48f5c7bc1d4f98234b28a2674f77e.jpg

.

A super, ze nejsem v techto ↓↓↓ sam. Mne dorazily v hromadne i jedny modre a timto si mi je pripomnel. Samostatne jeste nebyly.
Ja kdyz nejake solary a navic od Fy Orient vidim(a za pakatel) tak si nemuzu pomoci...

Fajn, ze jsi mne na Orient navedl -pri kontrole byla nutna vymena ***batt. u viz. dole...
Zajimave -bateriova dvojmontaz. Nove vlozene a vybita jen jedna. 
Plus maji stejne a dole minus odchazi kazde jinam, ze by dva oddelene obvody? A proto se muze jedna vybit drive? Asi jo.

.

V 5. 5. 2021 v 18:46, Gombo napsal:

............aby som len nekecal, tak pridam tiez nieco z Japonska.A6311E28-7CE0-4DC8-BB08-C1DA15374753.jpeg

.
moori.jpg.aba8471c2097541999556cb20b4de9ff.jpg

mo-ori.jpg.b8843d07f9080c29551434e859ee1ce4.jpg

Takze solary od nich nyni pohromade takto...sol-ori.thumb.jpg.40db8eca6d6f7bee79920b54b316f1a9.jpg

A at nezeje misto prazdnotou, tak tam zatim dam uz myslim ukazane Otrony...solori.jpg.717a9c0b4af11a0a7621084a0deb0c3d.jpg

***batt.
bat-or.jpg.cb03da800d97b4866cf8af6eeae85e7b.jpgbator.jpg.d1bc2557da81720b48c43a443b273395.jpg

@akaiV niektorych moduloch z tejto doby su dve baterky rozdelene tak, ze jedna pohana modul a druha je len na svetlo.   No a zaujimave je tiez to, ze v mojich orientoch je iny jednobazerkovy modul a aj zadny dekel mam iny.

Edited by Gombo

Zdravím, mohl by mi prosím někdo napsat co je toto za hodinky? Zjistil jsem, že pravděpodobně Junghans. Víc ale netuším. Předem děkuji. 

IMG_20210509_203134.jpg

IMG_20210509_203159.jpg

Edited by Noiseb

Jsou to hodinky značky EUROCHRON. Značka vznikla v bývalé NDR a vyráběla právě i digitálky. Kupodivu nezanikla a její hodiny a hodinky lze koupit i dnes např. u Conrada. Žádná vzácnost.