Přejít na obsah

LCD digitálky 70. a 80. let


siwi

Doporučené příspěvky

Tato řada potápěčských Casio přišla na trh v roce 1992 a jsou k dostání vpodstatě dodnes, přestože jsou na trhu dneska už i novější z řady SPF, s modulem 1472, který vychází z předchozího modulu 971 (DEP-600), ale má už illuminátor. Co já vím, tak Casio DEP-600 (modul 971) stály 999,- DM, resp. cca 500,- EUR a CASIO DEP-510 (modul 973) stály 899,- DM. Dneska už jsem je samozřejmě viděl podstatně levnější. I v českých internetových obchodech. Jinak Casio G-Shock DW-5000 (modul 240) je úplně první typ G-Shocků z roku 1983 a jsou to absolutně nejvzácnější Casio dnes vůbec. Přestože nové stály 139,- DM, už jsem je viděl prodat v internetové aukci i za skoro 2500,- USD!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rád kupuju casia v bazarech,občas se dá něco sehnat i u nás.Asi před 3ma měsícema jsem koupil G-SHOCKy modul1597 DW-003 za 260 kč.Jsou sice bláznivě žluté,ale k extrémním hodinkám jako jsou G-SHOCKy to snesu. Vždycky jsem toužil po VDB1000 ale stály 6000 korun,takže jsem na ně bohužel neměl.Ještě k těm katalogům: některé mám dvakrát myslím ,že 1992.Jak to půjde tak se na to mrknu a pak dám vědět a můžem udělat výměnu. Jestli bude teda zájem....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro PANACEU: Přesně tak, první řady G-Shocků DW-5000, 5100, 5200 atd. měly celoocelové jádro pláště se šroubovacím víčkem a na tom gumoplastovou ochrannou skořápku. Dneska se to dělá vpodstatě stejně, akorát to jádro pláště je z tvrzeného plastu a víčko je na čtyřech šroubech. Ty Casio DEP-610 jsem viděl nedávno za 5875,- Kč a to DEP-600 už asi jen za 3500,- Kč, ale to si nejsem úplně jistej. Bylo to taky v nějakým českým internetovým obchodu.

Pro t2: Jo VDB-1000 (modul 658) to je taky paráda. Z roku 1991. Tenkrát stály 399,- DM. Dneska se prodávají obnošený pomalu stejně, co stály tenkrát nový. Jinak mám ještě řadu prospektů z let 1989-1992 dvojmo, tak ty bych mohl taky výměnou nabídnout. Ale potřeboval bych vidět titulní stránku toho katalogu, co nabízíš, abych si byl jistej, že ho nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..tak teďka jsem si stříknul do trenek.. :-o !! To teda čumím a závidím...co se tenkrát vyrábělo, ty s tím kompasem jsou boží a ty vejš s tepem taky !!!! ježíši, chtěl bych si jima spoň prolistovat, nafoť víc fotek zevnitř prosím !!! já si vezmu pampers a nalepím se k monitoru...už aby to bylo.... :-)

 

kdes to poscháněl? přes ebay?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty s tím kompasem dokonce mám!!! ale v té druhé barevné kombinaci(žluté tlačítka senzor a písmena na kroužku). koupil jsem je jako nové před nedávnem,cca půl roku zpátky.Nechci kecat ,ale možná jsem je tam viděl před měsícem zas.Zkusím tam kouknout a dám kdyžtak vědět. jinak zkusím něco nafotit,ale asi to nebude tak brzo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro casiotrona: odkud jsi?možná by bylo nejlepší se sejít a omrknout to v reálu.já jsem z prahy. škoda že neumím kupovat na ebay ,jsou tam občas úplný poklady.

4 t2:

 

eBay je dobrej tip a opravdu se vyplatí s tím umět. Ten systém je stejnej jako český Aukro (www.aukro.cz). Chci tím říct, že když si to na Aukru omrkneš, tak se zorientuješ i na eBay. Já už jsem tam jedny hodinky koupil a bylo to bez problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo v aukru taky nakupovat neumím....v tom mám fakt mezery. zkusím se na to časem mrknout a trochu se v tom naučit. jinak ty katalogy mám z doby kdy byly aktuální a když přišli nový tak jsem tyhle "starý" vyžebral a vymámil na různejch prodejcích.zajímám se o casio od cca 1990,ale mám i digi seiko,swatch,mondaine,elektronika,kessel....pak mám i ručičky swatch,casio,luch,prim..... ale co bych moc chtěl kromě spousty starých casií je třeba digi longines nebo omega a nebo digi prim.mám jeden obrázek kde jsou pánské a vedle nich dámské. na vlastní oči jsem je ale nikdy neviděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je fičák. Ani nevim, na co odpovídat dřív. T dvojko, jak jsi mohl poshánět tolik dig jen tak bez ebaye? Já mám sice ještě možnost jezdit skoro každej víkend do Německa na blešáky, ale přesto je ebay největší možnost něco pěknýho sehnat. V posledních letech jsou navíc blešáky už ňáký vybrakovanější, ale ebay to je jistota. Digi PRIM si pamatuju z roku 1982 a měly je u nás v jednom elektru (fakt elektru, ne v hodinářství!!) a stály tenkrát 720,- Kčs. To byl docela ranec vzhledem k tomu, že se bralo cca 120 - 150,- Kčs denně čistýho. Mám dokonce jeden vrak zrovna tutoho typu. Mají ale poškozenou barvu potisku na sklíčku a nejdou a to ani po mých několikerých pokusech je opravit. Měl bych zájem o všechny tyhle katalogy, pokud bude možnost. Přes víkend se kouknu po těch prospektech, co mám 2x. Mělo by jich být tak 10-15, jsou německý a oproti většině General katalogů tam jsou tehdejší ceny. Tak to nafotim a šoupnu sem. To by ale vyvážilo tak maximálně jeden z těch Tvých katalogů. Co by jsi chtěl za ty ostatní 2? Já sbírám digi od dětství, v roce 1981 jsem dostal první a i když nejdřív jsem měl jenom obrázky z katalogů, po revoluci, dík Německu za humny, jsem trochu pokročil. Nejdřív jsem sbíral všechny digi, pak už jen starý digi a všechny Casio a teď musím ostatní značky a novější Casio "pustit", abych si mohl dovolit v tom tak ňák pokračovat. Kromě Casio si nechávám ještě Meister-Anker, protože jsem měl první digi zrovna tutý značky a nejvíc obrázků z katalogů bylo z Quelle, který je jejich "domovským" prodejcem, a dál si ještě nechávám pár těch nejvychytanějších typů jiných značek. Takže bych mohl za ty dva další katalogy leccos nabídnout z hodinek (i některý Casio, co mám 2x). Jaký máš Casio s nejnižším pořadovým číslem modulu? Sice pořadí nejde historicky v čase úplně chronologicky, ale přesto - čím nižší číslo, tím líp.

 

P.S.: Jsi dobrej, že jsi vysomroval tolik katalogů, já v Čechách takhle úspěšnej zdaleka nejsem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak digitální primky jsem měl! Ovšem ne ten typ za 720 Kčs, o kterém píše T2, ale jednodušší verzi za 530 Kč. Ty dražší hodinky ukazovaly hodiny, minuty a vteřiny současně. Měly možnost i přepínání mezi 12 a 24hodinovým režimem. Ty jednodušší měly klasicky hodiny a minuty, po stisknutí datum a po dalším stisknutí vteřiny. Bohužel je už nemám, zbyl mi po nich jen návod, který je společný pro všechny 3 typy digitálních primek (dělaly se ještě jedny dámské). Na celé věci je pikantní to, že ačkoliv Prim tyto hodinky vydával za své, používali do nich ruské moduly ELEKTRONIKA. Bylo to poznat, když se rozebraly. Pokud jste na vyndaném modulu přepnuli na datum, zobrazily se na displeji pod čísly azbukou psané popisky Mesjac, Čislo (Měsíc, Den v měsíci). Na eBay se dají sehnat oba typy pánksých ELEKTRONIK, které používal Prim. Ale jsou dost drahé.

 

Jojo, Kesselky:)) Kdo by je neznal a neměl. Škoda, že po výměně baterky přestaly fungovat. Stačil prudký pohyb a displej se vynuloval. Nepomohlo ani ohýbání kontaktů ani různé podkládání baterky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, Kesselky:)) Kdo by je neznal a neměl. Škoda, že po výměně baterky přestaly fungovat. Stačil prudký pohyb a displej se vynuloval. Nepomohlo ani ohýbání kontaktů ani různé podkládání baterky.

Jeslti jsou to TY kesselky, co meli digitalni raficky, tak to byla fakt bomba. Meli jsme je ve tride prakticky vsichni kluci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...