Přejít na obsah

LCD digitálky 70. a 80. let


siwi

Doporučené příspěvky

Nojo, co na to říct? Dneska jsou tyhle hodinky v kurzu, ačkoliv v době jejich výroby je nosili akorát ti "chudáci", kteří se k jíným digitálkám nedostali. Ostatně v té době málokdo věděl, že PRIM vůbec nějaké digitálky dělá. Ale ono platí to samé i o ruských digitálkách. Pokud jsou zachovalé, vyšlphá se jejich cena na eBay do závratných výšin.

 

Konkrétně ty dražené primky jsem měl. Nijak hrdý jsem na ně nebyl. Z nostalgie bych si je klidně koupil, ale takovou cenu za ně rozhodně nejsem ochoten dát.

 

Bolo ich málo a tak dnešná cena tomu zodpovedá. Len dúfam, že nepôjdu ešte hore, kľudne, vzhľadom na ich množstvo v obehu môžu. Predsa len iné značky vyrobili v rôznych sériách väčšie množstvo. Dokonca sa mi zdá, že aj sovietske elektroniky nie sú až tak drahé, aj tých bolo viac.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bolo ich málo a tak dnešná cena tomu zodpovedá. Len dúfam, že nepôjdu ešte hore, kľudne, vzhľadom na ich množstvo v obehu môžu. Predsa len iné značky vyrobili v rôznych sériách väčšie množstvo. Dokonca sa mi zdá, že aj sovietske elektroniky nie sú až tak drahé, aj tých bolo viac.

 

 

To je všechno pravda. Těch ruských bylo a je mizi lidmi víc, ale díky jejich nespolehlivosti je taky problém sehnat nějaké, které jsou zachovalé a zároveň jdou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je všechno pravda. Těch ruských bylo a je mizi lidmi víc, ale díky jejich nespolehlivosti je taky problém sehnat nějaké, které jsou zachovalé a zároveň jdou.

 

Neviem, či sa mýlim, ale zdá sa mi, že v Bielorusku vyrábala Elektronika digitálky ala 80. roky ešte dlho v 90. rokoch a napr. na eBay ich často predávajú ako sovietske Elektronika, aj keď ZSSR už dávno neexistoval. Majú dole na sklíčku napísané Bielorusko.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem, či sa mýlim, ale zdá sa mi, že v Bielorusku vyrábala Elektronika digitálky ala 80. roky ešte dlho v 90. rokoch a napr. na eBay ich často predávajú ako sovietske Elektronika, aj keď ZSSR už dávno neexistoval. Majú dole na sklíčku napísané Bielorusko.

 

 

Jojo, a dost možná, že se vyrábějí dodnes. Vím přesně, o kterých hodinkách mluvíš. Jednou je někdo nabízel i na Aukru, ale nešel jsem do nich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, a dost možná, že se vyrábějí dodnes. Vím přesně, o kterých hodinkách mluvíš. Jednou je někdo nabízel i na Aukru, ale nešel jsem do nich.

 

Ja by som do nich šiel, na eBay bola (možno ešte je) aukcia, kde ich ponúka predajca troje za 60 USD. Celkom som nad tým uvažoval, ale povedal som si, že uprednostním staršie kúsky. Veď si ma možno počkajú :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak včera byl dobrej den. Nejen že mi přišly DW 6000 ale taky F 28 W. Efka jsou nové a už mají jiný modul než původní originály. Zepředu hrdě hlásí Japan ale vzdadu přiznávají chinu. I s poštovným za 14,75 usd.

post-673-098421100 1297416591.jpg

post-673-037126700 1297416601.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to koukam. Podle výše modulového čísla bych to tipoval na konec 90. let, ale že by zase takto laciný typ v té době byl Made in Japan...Koukal jsem se na servisní CD a tam tento modul vůbec není. Ale zase tam chybí i pár jiných typů z různých dob, tak to nemusí nic znamenat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se hlásím do klubu prim digimenů

 

post-5320-040328400 1297894625.jpg

 

Gratuluju. Nejsou to ty z Aukra? Někdo tam přesně tyhle prodával. Já byl v době ukončení aukce bohužel zrovna mimo, tak jsem nemohl přihodit (smutnej smajlík)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:clap:

Dnes jsem objevil na E-bay jedny z prvních ruských digitálek.Tyhle měly už dokonce i datum :mobile: .

 

Tak přesně tenhle kusek si přivezl můj spolužák na základce v roce 1983 z Leningradu :clap: Měl jsem je mnohokrát v ruce. Byly neskutečně robustní a těžké. Dělali jsme si z něj legraci, že v nich má i sekačku na trávu. On to bral s humorem a s oblibou je používal k zatloukání hřebíků :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pěkná série. Ty červený jsou dost raritka :D

 

Tak zas ne - dneska šly zase jedny - hlídal jsem si je kvůli střevům - ty černé jsem musel opravovat a časem bych chtěl střeva nahradit za neopravovaná, ale ulítly mimo pro mne reálnou cenu. To spíš ty černé se moc nevidí. Doufám, že už jsou jen ty modré. No a pak ta nižší řada bez dne v týdnu a snad budu mít prim lcd komplet.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...