Přejít na obsah

LCD digitálky 70. a 80. let


siwi

Doporučené příspěvky

Já mám podobnej příběh: V dávných dobách v jedné vzdálené galaxii, to je vlastně jinej příběh. Odehrálo se to na začátku 90. let. Naši kupovali bráchovi první pořádný hodinky Casio GPX 1000. (bratrova volba) A já byl u nákupu. Do toho obchodu jsem chodil votravovat skoro obden už nějakej čas. A mě se hrozně moc zamlouvaly DW 5700. Mě naši už koupili něco jinýho, ale já tak moc ukecával až se to povedlo a odnášeli jsme oboje Casia. Bylo před vánocema a s bráchou jsme se moc těšili. A taky jme vypátrali kde jsou hodinky. Ale udělali jsme to jinak. Aby jsme si uchovali ten hezkej okamžik kdy si dáme na ruku hodinky a budem úplně vydřený, tak jsme se koukali vždy jen na hodinky pro toho druhýho. Takže pod stromečkem to bylo fakt super a byly jsme z toho úplně odvařený. Prostě první Casia a já hned Géčka. Dodnes na to rád vzpomínám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tenhle příběh se podobá tomu mému. Já si přál v roce 1984 k Vánocům digitálky, Naši neměli přístup k žádným ze Západu, a tak jsme jednou v listopadu navštívili prodejnu ELTON, kde mi koupili digitální primky. Abych si uchoval tu radost pod stromečkem, chodil jsem se dívat jen na zavřenou krabičku. Vždycky jsem se kouknul na své PRIM SPORTy, kolik je hodin, a ten čas jsem si pak představoval na digitálním displeji. Posledních pár dní to byly fakt muka, jak jsem se už nemohl dočkat :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

No, neni to úplně to stejné. V těch Casiotronech je modul QW-02 (úplně nejstarší Casio modul), kdežto v těch Tissotech je Casio modul QW-03 a to je zase nejstarší modul Casio se světlem. Jinak kromě Tissot se montovaly Casio moduly i do hodinek Hamilton, Junghans nebo Radiant.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty ELEKTRONIKY měl můj spolužák v roce 1984 na základce. Rodiče mu je dovezli přímo z Ruska. To byl stroj!!! :D Dělali jsme si z něho legraci, že v tom má snad i sekačku na trávu. Byly v porovnání se západními hodinkami neskutečně silné, funkčně byly neskutečně chudé a při tom se do nich vkládaly 2 baterky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník Chilliluk

Narazil jsem na katalog, kde jsou velice zajímavé titanové digitálky Casio...tak to má podle mě vypadat, když jde o to vyrobit odlehčené hodinky...podle mě je vychvalování kdo ví jak skvělých vlastností plastu(hlavně nízké hmotnosti) jen výmluva pro menší náklady. Dřív jsem si to nemyslel, ale po tom, co jsem měl rozebraných pár G-shocků a jiných plasťáků a viděl zevnitř tu frašku, která zvenku ještě vypadá docela uhlazeně, a hlavně dnes po tom, co jsem si opálil supersilné G-shocky (a mimochodem trochu i ruku) o výfuk od motorky, jsem na plast docela zanevřel a teď s čistým svědomím prohlašuji, že jedině ocel nebo titan je opravdu kvalitní materiál na výrobu pouzra hodinek....jestli už to tu někde je, tak se omlouvámPosted Image

 

 

 

 

post-12565-018406200 1333657161.jpg

Upraveno uživatelem Chilliluk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...