Přejít na obsah

LCD digitálky 70. a 80. let


siwi

Doporučené příspěvky

tak to je něco, já nevěděl že bylo víc druhů těch digi primek!!! ty kesselky nenají digi rafičky jsou to norm digi se sedmi melodiemi. původně je dostal bratr a já reklamní kovové digi HONDA. bohužel shodou okolností mají teď oboje vyteklej dysplay :-( moc mě to mrzí hlavně na těch kesselkách byly totiž ve vytrínce a udělalo se to opravdu "samo". s tím se asi nic dělat nedá co? jinak mám dohromady cca 78 kusů všech hodinek ve zbírce, ale včetně bezcenejch vraků různejch neznaček.

pro siwi:vyblejskni prosím ten návod na ty primky,díky!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4 t2: Ten návod ti vyfotím, ale nebude to hned. Mám ho totiž u rodičů ve své rodné vsi na Karlovarsku. Ale určitě nezapomenu.

 

Ty neznačky mě zajímají snad ze všeho nejvíc. V 80. letech je měl kde kdo a já každýmu jen tiše záviděl. Nedávno jsem jedny takové na eBay ulovil, takže se rovnou pochlubím:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro siwi: jo takle podobně vypadaj ty moje první hondy!!!! vyfotím je.ten solár je asi falešnej ne?ale jestli jsou kovový a světlo jim svítí tak mohli bejt ze stejný linky. pro mě by byly ty blešáky v německu zajímavý,možná jestli pojedeš někdy tak bych jel taky. nejen kuli hodinám ,ale i jinejm věcem. zajímají mě i autokatalogy.tady buď nic nebo předrážo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro siwi: jo takle podobně vypadaj ty moje první hondy!!!! vyfotím je.ten solár je asi falešnej ne?

Jojo, ten solár je falešnej. Když jsem dával baterku, tak jsem se na to koukal a nic tam není, jen pouzdro modulu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo ty kompasy sem dám zítra ráno.dneska mám ty casia s nejnižším číslem. je to ostuda ale fakt sem se musel podívat a nepamatoval jsem si to.ale tady jsou: nejnižší dvě čísla jsou ale nefunkční.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...teďka jsem brouzdal po netu a našel tuhle nádheru SEIKO M726 SCUBAMASTER z r. 1990, ale jsou k sehnání za cca USD900,- to je ranec !!! ale jsou nádherný, moc bych je chtěl...

 

scuba2.jpg

 

scuba.jpg

 

jo ty vlevo...kam se hrabalo CASIO (bez urážky - já mám Casio) v tý době s potápěčskými speciály :-((

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zítra se podívám do toho obchodu, ale nevím jak to dopadne. bohužel se možná v příštím týdnu nedostanu k internetu, ale zkusím to nějak udělat abych to sem napsal. objevil jsem na netu český obchod kde mají svíticí hodinky fossil za tři a půl kapříka. docela o nich uvažuju.

http://www.hodinky.cz/fossil-big-tic-jr8852.html

pak jsem taky našel na netu další zajímavý hodinky od týhle značky model abacus. je zajímavej tím že je to vpodstatě pda a daj se do něj stahovat spousty aplikací jako třeba ovladač na tv,hry atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě 4 t2: Je to celkem 13 prospektů z let 1989-1993. Ty velký jsou několikastránkový, ty malinký jsou rozkládací a některý ty střední jsou jen dvojstránka a některý taky vícestránkový.

Ty displeje se možná dají opravit. Kdysi jsem to hledal na internetu a jestli jsem dobře rozuměl, tak v Americe to opravujou. Ale firmy si nepamatuju a ani jsem je nezkoušel kontaktovat. To by se asi nevyplatilo. Každopádně žádnej cennější displej nevyhazuju a čekam, až na někoho někdy narazim v Evropě. U těch Honda by ale asi měl být nejběžnější typ displeje a ten seženeš z jakýhokoli jinýho vraku a vyměníš. Ty Kessel už mají hůř sehnatelný displej, je to z roku 1983 a já jsem takovej nikdy neměl. Jestli můžu radit: 3 a půl kapříka za retro napodobeninu nedávej. Za ty peníze můžeš mít už docela slušný originál ze 70. let na ebay až tam budeš nakupovat. Já jsem sám prodal 2x LED do 2000 a byly to originály z roku 1977.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a tady jsou výsledný stránky z ebay u těch nejstarších Casio G-Shock DW-5000 a DW-5100. Je to zatim nejvíc, co jsem viděl kdy za Casio zaplatit. A to zdaleka neni nejvíc, co jsem kdy viděl zaplatit za digitálky obecně. Takový zlatý Pulsar z let 1970-1973, za ty se platí už hodně tisíc. Viděl jsem už ceny 5700 liber a 4000 dolarů. To jen pro ručičkáře, který koukají na digi jako na shit. Takový zhodnocení během 20 - 30 let, no nevim jestli některý ručičkový hodinky to dosáhly. Možná jo, ručičkám nerozumim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tak to jsem si zavzpomínal na své rané mládí. Přesně tyhle primky jsem měl, tak si ten obrázek hned stáhnu na disk. Ty hodinky nejdou nebo chybí jen baterka? Líbilo se mi, že baterka měla vlastní kryt. Dno je šroubovací, takže by se zdálo, že jsou odolné vůči vlhkosti. Ale bohužel, stačilo pár kapek vody a strojek se na několik hodin zasekl:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...