Přejít na obsah

LCD digitálky 70. a 80. let


siwi

Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...

Zdravím, píši tady do fóra s dotazem. Před nedávnem jsem si koupil digitální hodinky montana. Jsou pravděpodobně nepoužité. Pan od kterého jsem je zakoupil říkal, že jich má spousty. Nakoupil je prý kdysi dávno v Německu. Každopádně má otázka bude znít asi trochu hloupě, ale opravdu si nevím rady. Jak se u těchto hodinek vypíná melodie aby nehrála každou hodinu? Zároveň by mě zajímalo jak se dají melodie měnit? Zkoušel jsem to různě mačkat, ale melodie je pořád stejná. Budu rád za každou odpověď. Díky.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už si to přesně nepamatuju. Ale systém je obecně takový, že zmáčkneš a držíš jedno tlačítko a k němu přimáčkneš druhé. Zapínání a vypínání hodinového signálu je myslím podržení pravého dolního tlačítka a k němu zmáčknout pravé horní. Obráceně, tedy držet pravé horní a přimáčknout pravé dolní měnilo formát data. Pokud to nezabere, zkus držet levé dolní a k němu přimáčknout pravé horní nebo dolní. 

 

Mámale doma jedny Montany, které jsou nějaké rozbité, a tohle přepínání u nich nefunguje :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpověď. Ten systém chápu jak funguje. Obecně těch možností moc není u těch hodinek, co se mačkání tlačítek týče. Každopádně možná spíš je problém někde jindy. Je možné, že i když jsou ty hodinky z nějakého 84. roku, že to nebudou přímo originální Montany? Je to nějak poznat? Protože až už makám tlačítka jak chci v jakékoliv kombinaci tak se nic neděje. Alarm zvoní každou hodinu a melodie je pořád stejná..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě jeden model ve dvou variantách:

attachicon.gifxxx.jpg

attachicon.gifprim-lcd-1.jpg

 

Od té doby, co jsem sehnal Prim digi z dětství, tak tady pročítám tohle vlákno - proto reaguji na 2 roky starý příspěvek.

Všimli jste si, že ty ruské Elektroniky v (asi) exportní verzi v latince mají špatně napsáno anglicky "měsíc"?

To je docela ostuda udělat chybu při překladu 5 slov a nezkontrolovat to před tím, než to šlo na výrobu síta a do nějakého offsetového tisku.

 

post-20760-0-04394900-1457521337_thumb.jpg

Upraveno uživatelem michalval
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpověď. Ten systém chápu jak funguje. Obecně těch možností moc není u těch hodinek, co se mačkání tlačítek týče. Každopádně možná spíš je problém někde jindy. Je možné, že i když jsou ty hodinky z nějakého 84. roku, že to nebudou přímo originální Montany? Je to nějak poznat? Protože až už makám tlačítka jak chci v jakékoliv kombinaci tak se nic neděje. Alarm zvoní každou hodinu a melodie je pořád stejná..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Nedalo mi to a vytáhl jsem ze dna krabice své Montany (tedy u mě mají ty hodinky značku Audel). Trochu jsem si pohrál a mělo by to být takto: Hodinový signál by se měl zapínat / vypínat podržením pravého dolního tlačítka (budík) a k němu přimáčkonout levé dolní tlačítko. Pokud se ti nikde na displeji nezobrazí ikonka zvonečku, věnuj pozornost dnům v týdnu. Při jednom přimáčknutí nebude nad žádným z nich čárka. To by měl být vypnutý signál. Naopak při dalším přimáčknutí levého dolního tlačítka se objeví čárky nad všemi dny. Signál zapnut. Ověřit to bohužel nemůžu, protože můj exemplář nehraje.

 

Od té doby, co jsem sehnal Prim digi z dětství, tak tady pročítám tohle vlákno - proto reaguji na 2 roky starý příspěvek.

Všimli jste si, že ty ruské Elektroniky v (asi) exportní verzi v latince mají špatně napsáno anglicky "měsíc"?

To je docela ostuda udělat chybu při překladu 5 slov a nezkontrolovat to před tím, než to šlo na výrobu síta a do nějakého offsetového tisku.

 

attachicon.gifpost-673-0-11963600-1377547577.jpg

 

Tak to je slušná kuriozita! V době, kdy já měl Primky, měl můj spolužák tytéž digitálky, ale přímo ruské. Bohužel si už nepamatuju, jestli ty nápisy byly v latince nebo v azbuce. Každopádně takhle to vypadá jako vyrobené noční směnou :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Supr. Už tedy chápu jak funguje zapínání toho alarmu. Díky moc. Jediné věc co ještě není vyjasněna je volba těch melodií.

Tady na přiloženém video chlápek přepíná melodie v podstatě stejným způsobem jako se zapíná alarm. U mých hodinek je, ale melodie stále stejná. Taky mám trochu jiné zobrazení displeje. Na mých hodinkách mám zobrazeny všechny dny v týdnu a nad aktuálním dnem je čárka. Ikonka alarmu je pak na stejném místě, ale je v rámečku. Jinak vypadají úplně stejně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co si mlhavě vzpomínám, tak moje první hrající digitálky měly melodii jenom jednu, se sedmi a osmi melodiemi byly až později. A že je melodie opravdu jenom jedna šlo poznat podle toho, že když začala hrát, tak nešla nijak vypnout (u hodinek se 7 a 8 stačilo stisknout nějaké tlačítko a buď se začala přehrávat další nebo se přehrávání stoplo), a také podle rytmu, který byl dost pomalý (tatáž melodie v modelech se 7 a 8 hrála podstatně rychleji).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od té doby, co jsem sehnal Prim digi z dětství, tak tady pročítám tohle vlákno - proto reaguji na 2 roky starý příspěvek.

Všimli jste si, že ty ruské Elektroniky v (asi) exportní verzi v latince mají špatně napsáno anglicky "měsíc"?

To je docela ostuda udělat chybu při překladu 5 slov a nezkontrolovat to před tím, než to šlo na výrobu síta a do nějakého offsetového tisku.

 

attachicon.gifpost-673-0-11963600-1377547577.jpg

 

Twlé! Máš je ode mne a mně se válely doma určitě víc než dva roky a nevšiml jsem si toho, to jsem tedy slušný ignorant.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Twlé! Máš je ode mne a mně se válely doma určitě víc než dva roky a nevšiml jsem si toho, to jsem tedy slušný ignorant.

Honzo, ty Elektroniky od Tebe jsou v pořádku - jsou v azbuce:

post-20760-0-44547300-1457597983_thumb.jpg

 

A navíc darovaly orgány těm mým Primkám a myslím, že jim to teď docela sluší.

post-20760-0-84557000-1457598047_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se mi to trochu okotilo, (díky Tondovi) a moje digi z dětství dostaly sestřenice v podobě 04 007 - na původním řemenu - naštěstí opět v super stavu a vše funkční.

03 006 jsou na tahu z Kovotexu Trenčín, na který se tyto hodinky běžně dávaly - a měl jsem to tak i já.

 

 

post-20760-0-86731400-1457717246_thumb.jpg

post-20760-0-37854100-1457717259_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se mi to trochu okotilo, (díky Tondovi) a moje digi z dětství dostaly sestřenice v podobě 04 007 - na původním řemenu - naštěstí opět v super stavu a vše funkční.

03 006 jsou na tahu z Kovotexu Trenčín, na který se tyto hodinky běžně dávaly - a měl jsem to tak i já.

 

 

attachicon.gifIMG_7068.JPG

attachicon.gifIMG_7070.JPG

 

Gratulace, takže už to pouzdro nepotřebuješ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...