Přejít na obsah

LCD digitálky 70. a 80. let


siwi

Doporučené příspěvky

Paráda. Jinak tuším, že LR41...

 

 

Patří tam ten, co tam bude nejlíp pasovat. :-) S největší pravděpodobností 392, tedy ta LR41, jak píše Frostie.

 

Díky, chlapi, bylo to jak jste říkali. Chápu casiotrona, že nejlíp pasující baterka je ta pravá, ovšem to bych musel doma nějaké mít :) A k hodináři se mi s takovou prkotinou vážně nechtělo. Takže hodinky zprovozněny, všechno funguje, dokonce jsem našel doma klasický plechový tah - až ho pořádně vyčistím a nasadím, přihodím sem nějakou fotku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak jsem zprovozněné Kesselky přinesl hrdě ukázat otci. Usmál se, zalovil v šuplíku, a cestou domů jsem si odnášel pytlík s věcmi na fotce. Zatím nebyl čas všechno zkoušet, klasické Kesselky a Montany fungují - i když Montany divně, asi je vadné tlačítko, není boha, který by je dokázal nastavit. Anadigi Kessely zatím nevím, nemám do nich baterku, ale jsou tam díly na dvoje, snad z toho jedny dám dohromady :) Levisky ukazují jakýsi náznak zobrazeni, ale čísla to nejsou, asi už budou po smrti. Ty beze značky jsem zatím nezkusil, pravděpodobně jsou to NEC. Do dámských Meister Anker nemám baterky (patří tam dvě) a totéž do Elektronik (ale ty podle otce dostaly kdysi šlehu od sváření, takže asi nepůjdou). Nejvíc mě asi mrzí, že nejdou Marantzky, to byly kdysi moje vysněné hodinky. Ale i tak mám radost.

post-24664-0-89991600-1459191560_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TIMEX SSQ - solid state quartz 1975

 

 

Dnes na ruce tento  kousek. Jsou docela vtipný, každý na mě kouká jako na blázna  :lol2:

Jinak jsou uloženy v boxu, vyvenčil jsem krátce (nechci je dodrbat).

Ale mají jednu opravdovou zajímavost, a to nastavování.  Nejdříve jsem si hrál na chytráka a hodinu to zkoušel. Pak musel přijít na řadu googl. I když neumím anglicky nějak se to zdařilo. Po zdlouhavém nastavení došla baterka a celé se to opakovalo. Ale bylo to naposled, moc jim nevěřím (vzhledem k věku) a chci aby byly ještě dlouho v chodu. Tak ty tlačítka nebudu trápit a nechám čas a datum jaký je.

 

 

Timex_SSQ_Booklet_1975.pdf

 

12963397_1198720383472793_8999623494036412592598_1198720410139457_7474272748838312938146_1198720446806120_56458381567743

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TIMEX SSQ - solid state quartz 1975

 

 

Dnes na ruce tento  kousek. Jsou docela vtipný, každý na mě kouká jako na blázna  :lol2:

Jinak jsou uloženy v boxu, vyvenčil jsem krátce (nechci je dodrbat).

Ale mají jednu opravdovou zajímavost, a to nastavování.  Nejdříve jsem si hrál na chytráka a hodinu to zkoušel. Pak musel přijít na řadu googl. I když neumím anglicky nějak se to zdařilo. Po zdlouhavém nastavení došla baterka a celé se to opakovalo. Ale bylo to naposled, moc jim nevěřím (vzhledem k věku) a chci aby byly ještě dlouho v chodu. Tak ty tlačítka nebudu trápit a nechám čas a datum jaký je.

 

 

Timex_SSQ_Booklet_1975.pdf

Vypadají bombasticky. Na poradu bych si je raději nebral, ale jsou super, a že je nikdo nepřehlédne je jasné.  :D

 

Fotku jsem dával do vlákna "Jaké digitálky máte dnes na ruce", nicméně jsou to stařenky, které patří i sem: východoněmecké "DDT" (Deutschland DigiTal) :D - Eurochron.

Ta modrá je super Tondo, stejně jako hrdé "Made in GDR".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, paní minulý týden jsem trochu ztratil kontrolu nad svým jednáním a zakoupil jsem vintage LED swiss digi Optel cca 70' roky, strojek je bohužel po smrti. Je nějaká šance někde koupit funkční, na strojku je pouze nápis optel 10522a. A další číslo 70445 + malý nápis usa. Díky za každou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...