Přejít na obsah

LCD digitálky 70. a 80. let


siwi

Doporučené příspěvky

Kdysi v 80. letech se uváděla životnost displeje 5 let, což se časem projevilo jako nesmysl. Určité opotřebení tu je, ale i displej v provozu dokáže vydržet několik desítek let. Já ale skladuji digi bez baterií už kvůli tomu byť minimálnímu opotřebení a samozřejmě hlavně kvůli riziku vytečení a oxidování baterie, jak píše siwi. Hrozí to ani ne tak u lithiovek, ale hlavně u 1,55V baterií, které jsou v nejstarších digitálkách. Jen občas digi na chvíli zprovozním, aby nezapomněly k čemu byly.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásný vzpomínky na tyhle diginy a časy poměrně nedávný :rolleyes: ...na tomhle je vidět, kam se vše za cca 30let brutálně posunulo...a samozřejmě ne vždy k lepšímu...

Jinak těchto různejch hodinek jsem vystřídal mraky, protože jsem s nima porůznu kšeftoval, ještě teď sem na sebe naštvanej, když si představím, kolik jsem jich průběžně po revoluci povyhazoval... :cool02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tritium pod displayem. Hezky by to ve tmě osvětlovalo display bez mačkání knoflíku a bez spotřeby energie z baterie.

Něco takovýho jsem měl kdysy na mysli.

http://www.timetrafficker.com/watches/lcd/fairchild-lcd-tritium/index.html

Všechno už tu jednou bylo. Jak to že se to nerozšířilo napříč všema digi? Co vy na to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...