Přejít na obsah

Miciho fotovlákno


Micey

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 425
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dík:)
 Tak tedy, pár slov k novejm kouskům.

 1. Meistersinger Salthora Meta X (https://www.meistersinger.com/int/product/salthora-meta-x-blau/)
     43mm, keramická luneta, strojek s jumping hour (Sellita s vlastnim modulem), 200m vodotěsnost. Ta skákací hodinovka je fakt návyková, odečet            času bleskovej. A krásně to přesně v celou cvakne.. S datem jsem si to pletl jenom chvilku:) Bál jsem se, že mě bude  štvát, že se na cifru nic nehejbe,      zatim ale dobrý. Pouzdro a luneta je nádherně zpracovaný, může se směle podivat do očí Zenithu či lepší Omeze. Řekl bych, že ten leštěnej prvek              kolem lunety a na nožkách je líp udělanej, než u IWC. Luneta je jištěná malinkejma šroubkama, což se mi líbí.
    Dostala mě lumi - neni to nic extra silnýho, ale svítí tam teda ledacos.. viz foto výše. Krásný sklo - AR to má sice buďto žádnej, nebo hodně slabej, ale     tvar to vynahrazuje - z boku vypadá placatý, přitom opticky to dělá prima efekty. Působí to občas jak namalovaný, cifr vůbec neni utopenej. 
    Moc se mi líbí pevný dýnko, hezky zpracovaný, žádný blbnutí s průhledem.
    Celkově jsem víc než spokojen, nicméně samozřejmě si rejpnu - 
    Obyč trnová spona, to se mohli víc pochlapit. Ten jejich mesh nebude o moc lepší (původně k oblekovkám), tah neni, diver spona taky neni. Budu to          muset vyřešit nějak.. jinak.
    Nějakej vnitřní AR by mě spíš potěšil, než nepotěšil. Rolexáci nepochopí:)
    No a nakonec, paradoxně se o ně tak jako víc bojim a mám je zatim svátečnější, než ty druhý níže. Pouzdro tak krásný, že se mi ho hrozně nechce           omlátit.. ta celoleštěná úprava je prostě praktičtější.
   Luneta by mohla mít prvních čtvrt hodiny normálka stupnici.

2. Meistersinger Salthora
    40mm, strojek stejnej jak ty modrý. Cvaká to v celou úplně stejně hezky. 50m vodotěsnost.
    Cifr s parádnim sunburstem, zajímavej tvar pouzdra, krásně zasazený, vypouklý sklo (též bez AR). Blbě se fotěj, jak jsou celý leštěný.. ale naživo maj        fakt koule a vlasně mi přijdou asi zajímavější, než ty "potápky", nosim je zatim víc, taky proto že se o ně nebojim (ono jak teď musim nosit hodinky na      pravý ruce, jsem si sakra nejistej:))
    Největší mínus je průhled, to mě neba. Spona též trnová, ale u tědlech mi to moc neva. Origo byly na nějakym rádoby krokodýlovi, což je hnus, zvlášť        u hodinek skoro za šedesát.
    No a jinak jsou supr:)

    Odložím si zde pár fotek, sorry za bordel a tak.

 

SAM_5025.JPEG

IMG_3989.jpeg

SAM_5033.JPEG

SAM_5039.JPEG

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě šlo, největší výzvou by asi bylo zajistit, aby v mechanismu posunu nezatuhlo mazivo :) A nesmělo by to vymejšlet Seiko - to by se číslo tisiciletí začalo pomalu překlápět už kolem roku 2875....

-----------------------

@Micey: nad rozptylem Tvýho zacilení nestačím žasnout - ale diky za něj. Oboje jednoručky jsou hodně zajímavý!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Líbí - nelíbí - to jsem si řekl několikrát, ale stejně mě něco nutí se na ně zase podívat a zase, až jsem zjistil, že se mi vlastně líbí :) Jednoručky, jako divery jsou vlastně hrozně divné, ale mají i své kouzlo a tak nějak to prostě funguje, dobrý to počin. Každopádně ty už se musíš hodně nudit že? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdepa, todle je prvni balonek.. pripadnejm zajemcum budu odpovidat silne neutralne, par dni je necham v krabici, pak si je v lehky opilosti zase nasadim, zjistim, ze to jsou nejlepsi hodinky na svete, vlakno zavru a za ctrnact dni az tri tejdny udelam prodejni inzerat. Takze si myslim, ze to mas celkem dobre..;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak divery vydrzely krasny dva tejdny a jedeme dal. Ty skorooblekovky zatim drzej, pac jsou bozi.
 No a neco novyho, malyho, univerzalniho..
 Detaily zde-
 https://www.omegawatches.com/watch-omega-seamaster-railmaster-omega-co-axial-master-chronometer-40-mm-22010402001001
 Co me bere - cifr, samozrejme. Vypada vzdy jinak.  Celobrouseny pouzdro je ostry a dobry. Nejlepsi je ovsem dynko.. zadnej zbytecnej pruhled na prtatej strojek, hezky tlustej konik na placatym a pohodlnym dynku. Stroj sice prtatej, ale nabusenej.

 Co me vic ci min sere - nejvic tah. Je sice krasne zpracovanej, sroubovaci osicky, ale je neprijemne ostrej, spona obcas sezere nejakej chlup a hlavne nema vubec zadnou mikroregulaci, ani tema blbejma dirkama. Mas vecer ve vedru napuchlejsi ruku? Tak sroubuj.. nejradsi bych ho vymenil za nejakej origo remen.
 Na cifru bych si umel predstavit aplikovany brouseny logo.

 A jinak dobry:)

 

B9AF506A-1484-4F7D-9069-323757A6CB1F.jpeg

024B0E7F-D976-4543-B395-C8027E6454CA.jpeg

73B473EC-146C-40A5-A0A3-9422AD26D7BB.jpeg

 

CD2CAD2B-BBCB-4B3B-A7D3-137A72808D62.jpeg

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...