Přejít na obsah

číslování Lemania MVS


monsieur

Doporučené příspěvky

Narazil jsem na názor o vztahu číslování leteckých Lemanií k barvě centrální vteřinovky:

a) čtyřmístné číslo - bílá vteřinovka

B) písmeno D a třímístné číslo - červená vteřinovka.

 

Otevírám to proto, že jsem získal exemplář varianty a) ale vteřinovka byla červená. Jenže evidentně dodatečně barvená (jen shora a nekvalitně) a vypadalo to rovnou na výměnu. Barva už dost povolovala, tak jsem ji opatrně stáhnul úplně. A pod byla správná původní vteřinovka. Takže to potvrzuje shora uvedené. Ale nějaký důvod to barvení mít mohlo (možná jen kvůli záměně s minutovkou při rychlém pohledu nebo přímo befel). Trochu mi to připomíná i diskuse na téma vteřinovka leteckých Prim.

 

Nemáte někdo vysvětlení? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třeba to někomu může pomoci při rozhodování.

 

Hodinky považuji za originály, včetně gravírování dýnka. Určitě by bylo možné je přeleštit, drobně doopravit atd., ale mám za to, že by se tím narušila jejich původnost (navíc to lze provést kdykoliv). Sklíčko je plastové, vcelku zachovalé. Na vteřinovku byla dodatečně a poměrně amatérsky nanesena postupně se už odlupující sytě červená barva, ta šla dolů. Myslím, že výsledek může odpovídat dobovému vzhledu hodinek (tedy až na řemínek - Hirsch Liberty).

 

post-984-1190056066.jpg

post-984-1190056936.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třeba to někomu může pomoci při rozhodování.

 

Hodinky považuji za originály, včetně gravírování dýnka. Určitě by bylo možné je přeleštit, drobně doopravit atd., ale mám za to, že by se tím narušila jejich původnost (navíc to lze provést kdykoliv). Sklíčko je plastové, vcelku zachovalé. Na vteřinovku byla dodatečně a poměrně amatérsky nanesena postupně se už odlupující sytě červená barva, ta šla dolů. Myslím, že výsledek může odpovídat dobovému vzhledu hodinek (tedy až na řemínek - Hirsch Liberty).

No sklíčko bych aspoň vyleštil, ať je vidět na ciferník. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No sklíčko bych aspoň vyleštil, ať je vidět na ciferník. :)

 

Já vím že to není žádná sláva a plastik to v pohodě snese. Jenže ve skutečnosti to zas tak špatně nevypadá a nové sklíčko z toho dělat nechci.

Navíc podobné dilema teď řeším s jedním kouskem s rovným sklem (docela poškrábané), ale jakmile do toho jednou sáhnu mikronovou pastou, půjde to sice samo a bude to dokonalé, ale už v nepoměru ke stavu zbytku.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

No pánové úplně jistý si nejsem, ale řekl bych, že nápis "Majetek vojenské správy" je falešný. Tyto hodinky Lemania dodávala více armádám a ty zkřížené meče jsou podle mě znakem Bundeswehru a tudíš těžko mohli být zároveň majetkem naší armády. Takže podle mě nějaký chytrák chtěl zvýšit cenu hodinek vygravírováním nápisu ale spíš to dost pohnojil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

já osobně si myslím,že ty hodinky jsou "origoš".Nápis se mi zdá v pořádku....a ty meče jsou skutečně přejímací razítko naší armády.Je to vidět občas na Eternách i Longínách. Jo a katalogová cena v Německu je 700EU,ale v super stavu.

Hm máš recht, byl jsem při pondělku z rána nějak mimo. Bundeswehr má samozřejmě kříž. Nicméně pokud jsou origoš, tak v této variantě jsem je ještě neviděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozor na tohle:

 

post-1511-1197895742.jpg

 

Ma tam byt uplne jina podlozka s kamenem.

 

Ty bláho.....,toho jsem si fakt na první pohled nevšiml...to je tedy mazec .Holt "zlaté" německé ručičky :crying_anim02: !!!

A co se týče toho strojku,máš asi také pravdu.Mělo by to být s tím "déčkem" před číslem....,což zřejmě je nějaká novější verze,nebo co.

Nejhorší na tom je fakt,že zřejmě nikdo neví kloudně celou historii MVS hodinek ,ať už předválečnou ,nebo poválečnou.Nikde k tomu už neexistují podklady atd.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...