Přejít na obsah

Prosba o radu - sušička prádla


Klokan

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 317
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jen dodatek. Já jsem před lety stál před podobným úkolem od manželky. Moje první slova " další kravina do baráku" :taz: Pravda je, že hned po prví várce jsem musel konstatovat, že to je dobrá věcička ve všech směrech. Prádélko, jak pro milost pána a kondenzovanou vodu používám do ostřikovače :rolleyes: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele chlapi,

 

Pračku a sušičku zásadně samostatně!!!

 

Když se podíváte do bubnu sušky a pračky, tak uvidíte jasný rozdíl ve velikosti vnitřního prostoru.

Aby prádlo ze sušky vylezlo v podstatě bez potřeby žehlit, potřebuje prostor a v malém bubnu v kombi s pračkou ho prostě mít nikdy nebude a prádlo vyleze zmačkané.

A vyžehlit usušené zmačkané prádlo je fakt tvrdá dřina!

 

No a jak už to tak bývá u podobných kombi zařízení, ani jednu věc to nedělá pořádně. Tedy ani nepere ani nesuší!

 

Kombinovaný přístroj se kupuje občas do garsonek, kvůli úspoře místa a pak si majitelé drbou hlavu...

Upraveno uživatelem JPS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se podíváte do bubnu sušky a pračky, tak uvidíte jasný rozdíl ve velikosti vnitřního prostoru.

 no já nevím, to LG má vnitřní objem bubnu  67 litrů, je to málo ?............

 

Základní údaje

Energetická třída (praní+sušení/praní): A/A+++

Spotřeba energie (praní+sušení/praní): 6,12/1,17 kWh

Spotřeba vody (praní/sušení): 55/30 l

Maximální kapacita (praní/sušení): 9/6 kg

Variabilní rychlost odstředění: 1400/1000/800/400 ot./min

Nastavitelná teplota: Studená/30/40/60/95°C

Objem bubnu: 67 l

Displej: LED dotykový velký

Velikost dvířek: 350 mm

Účinnost odstředění: A

Hlučnost:

Praní: 55 dB

Odstřeďování: 75 dB

Hlavní technologie:

Direct Drive motor - invertor, bezkártáčový motor - 10 let záruka!!!

6 Motion DD - 6 pohybů pro kvalitní a efektivní praní

Parní praní + přímé sprchování

Smart Diagnosis - inteligentní diagnostika závad

Fuzzy logic - inteligentní systém praní

Automatické vážení a vyvážení

LG nulová spotřeba energie v pohotovostním stavu

Prémiový buben - velká dvířka 35 cm (vnitřní obvod)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obávám se, že je.

Když se podíváš na parametry sušiček, tak objem bubnu se pohybuje kolem 110 litrů a víc.

Pokud má pračkosušička 67 l, tak jsi v podstatě na polovině sušičky. Je to prostě kompromis a podle toho to bude i fungovat.

Navíc při sušení nebudeš moci prát další várku, což po návratu z dovolené, nebo prostě při velkém praní bude zdržovat. A to dost výrazně, protože sušení trvá déle než praní.

A taky vezmi v úvahu, že píšou 9 kg praní a 6 kg sušení. To znamená, že pokud narveš do pračky 9 kg prádla, tak do sušičky to budeš muset dát nadvakrát.

Upraveno uživatelem JPS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sorry jps tohle je blbost co píšeš.. pokud budeš sušit použiješ kombinovaný program tedy ten je celý na 6kg prádla nikoli vypereš 9 a půlku z toho vyndáš... a očividně se opíráš na to jedna paní povídala..

 

a pokud bys tušil něco o pračkách a pročetl aspoň 3 návody tak zjistíš, že 9kg je maximální náplň pro program Bavlna, tedy referenční program, většina dalších programů už je určena pro výrazně menší náplň, krátký a speciální programy např. pouze na 2-3 kila...

 

Mondeo kdyžak FB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK! Vzdávám se!!!

Máš úplnou pravdu!

O pračkách nevím nic, ani o sušičkách.

 

Ale rád se nechám poučit, jak usušit 6kg prádla v bubnu o 67 litrech, aby to mělo alespoň trochu podobný výsledek jako to umí čistokrevná sušička.

 

Jde o to, co mondeo potřebuje. Jestli uspořit místo, nebo chce kvalitně a téměř bez nutnosti žehlení vysušené prádlo.

Upraveno uživatelem JPS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z pohledu zákazníka nevidim jediný důvod proč nejít do LG, pokud se ti líbí a vyhovuje bez problému...po pravdě LG prodávam jak housky na trhu a reklamace nula..občas se s LG trápim já s jejich ne moc proobchodním přístupem a udržováním si stále lehkého nedostatku zboží na trhu ..

 

z osobního pohledu mi přijde LG takové kolotočářské.. mam radši konzervativnější provedení spotřebičů, ale k funkčnosti ani jedno škaredé slovo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Před měsícem jsem tady doporučoval sušičku AEG. Bohužel chvíli po tom se odporoučela. Úplná mrtvola, nehlásila žádný error. Opravář byl právě na dovolené, tak jsem se ze zvědavosti mrknul na internet, jestli o tom něco nenajdu. Zjistil jsem, že stejný problém se sušičkami AEG řeší obrovská spousta lidí. Při výrobě se do řídící jednotky dává kurvítko (jeden šváb a odpor), které odchází většinou po záruce. Nám to odešlo po pěti letech. Oprava - výměna řídící jednotky i s prací asi 4,5 tisíce. Půjčil jsem si mikropájku a pustil jsem se do toho. Přepájel jsem onen integrovaný obvod a odpor a sušička zase funguje :) Náklady na opravu asi 70,-Kč. Kdyby měl někdo stejný problém, více info tady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele chlapi,

 

Pračku a sušičku zásadně samostatně!!!

 

Když se podíváte do bubnu sušky a pračky, tak uvidíte jasný rozdíl ve velikosti vnitřního prostoru.

Aby prádlo ze sušky vylezlo v podstatě bez potřeby žehlit, potřebuje prostor a v malém bubnu v kombi s pračkou ho prostě mít nikdy nebude a prádlo vyleze zmačkané.

A vyžehlit usušené zmačkané prádlo je fakt tvrdá dřina!

 

No a jak už to tak bývá u podobných kombi zařízení, ani jednu věc to nedělá pořádně. Tedy ani nepere ani nesuší!

 

Kombinovaný přístroj se kupuje občas do garsonek, kvůli úspoře místa a pak si majitelé drbou hlavu...

Pod to se podepíšu. Pořídili jsme si kombinovanou Candy a ani pořádně nepere (díky velkému bubnu dělá brajgl při odstřeďování) a díky malému bubnu je v ní při sušení všechno zmačkané. :crying_anim02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Robertilos : Dost dobrý!

 

Já jsem si pořídil kombinovanou Bosch a jsem nadmíru spokojený, pračka pere v noci, kdy mám levnější sazbu, ráno v 7 jen vyndám suché prádlo, přendavání mokrého do sušičky v 5 ráno by mě fakt nebavilo :) Ano chápu, že rodina, která pere 5-10kg prádla denně má lepší to mít rozdělené, protože pračka pere a zároveň sušička suší předchozí várku. Kombinovaná pračka se nesmí narvat plná, ale jenom z půlky, pokud má rozumně sušit prádlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...