Přejít na obsah

Prosba o radu - sušička prádla


Klokan

Doporučené příspěvky

Díky moc všem za rady. Už je vybráno AEG T76788IHCS, nakonec se s nákupem přidají i naši - bylo vtipný, když se mě otec odpoledne zeptal, jestli bych mu nekoukl na sušičku co si vybrala máma a byl to stejnej tip :)

 

Kdyby tu byl někdo z elektra, kdo by uměl nabídnout lepší cenu, nebo prodlouženou záruku navíc, tak budu klidně za nabídky rád. Vzal bych 2 sušky a jeden mezikus na pračku...

 

Dobré odpoledne, dlouhodobě se zabýváme recenzemi sušiček prádla a právě skrze toto téma jsme se dostali na toto fórum. Váš příspěvek nás zaujal, protože máme stejný názor a neodolali jsme tedy nutkání se zaregistrovat a také trochu přispět. Vámi zvolená sušička AEG T76788IHCS je skutečně velmi dobrá volba. Vy sám asi nejlépe víte, co všechno umí a jaké jsou její parametry, to jste musel číst při vybírání mockrát. Nicméně i přesto, pokud by vám nějaká informace chyběla, můžete si přečíst naše Recenze sušiček prádla a zkusit ji tam najít. My sami hodnotíme právě tento model, pro který jste se nakonec rozhodl, ze všech dosud testovaných nejlépe. Z rodiny AEG jsme recenzovali taktéž sušičku AEG T97689IH3, pokud byste tedy chtěl nějaké srovnání nebo informace obecně ke značce, najdete je tam také. Pevně věřím, že vám taková pomoc bude užitečná. Kdyby se objevil u sušičky v budoucnu nějaký problém, můžete nás kontaktovat, zkusíme najít řešení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 317
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Před vánoci jsem koupil (mino jiná na základě zde načerpaných informací) set od AEG ( Pračka L7FEC48SC a Sušička T8DEE68SC). Prozatím jsme vyprali asi 10 várek, ale ta sušička je v domácnosti revoluce. Bydlíme na vesnici, takže by se mohlo říct, že je to zbytečnost ale omyl, velký omyl!

V zimě každý druhý barák čudí jak fukušima, takže to ven dát nejde. Nehledě na to, že by to nedoschlo a doma na to zase není kde.

Velký bonus vidím taky ve filtru toho vzduch uvnitř bubnu. To co to zachytí by se z těch hader stejně uvolnilo a lítalo by nám to pobaráku:)

 

No snad se nepotvrdí ty zprávy o instalovaných "kurvítkách". Ale naštěstí na netu jsou nějaké návody jak se tomu dá pomoct.

 

Díky za recenze a testy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych to s tou chválou výše uvedeného AEG zase tak nepřeháněl. Už tu samou používám více než rok, takže její slabiny mohu vyjmenovat.

 

1. V testech se tehdy často uvádělo, že senzor zbytkové vlhkosti nemá nastavený ideálně. Přesto jsem si ji koupil, jelikož mám AEG pračku a stojí mi to na sobě, tedy mi přišla kombinace AEG X AEG jako dobrá volba. Ale zpět k tomu senzoru - často nedosuší úplně do sucha. Program na bavlnu celkem ujde, ale syntetika nefunguje ideálně. A ten program na vlněné svetry je úplná tragédie. Sice je nesrazí, ale člověk je vytáhne vlhké poměrně dost.

2. Drobné věci (třeba ponožky) je lepší dát do nějakého sáčku. Protože jinak se vždy zaseknou u dvířek. Takže jsou sice vysušené, ale plné "prachu" z prádla. Protože se zaseknout v místě, kde je filtr.

3. Idiotský a nepřesný ukazatel zbývajícího času sušení. Ukazuje třeba hodinu do konce, ale pak si to vyhodnotí, že je prádlo suché a program ukončí.

 

Nicméně, jinou sušičku jsem zatím neměl, takže je možné, že ostatní modely / výrobci se potýkají s těmi samými problémy. Nicméně třeba v hodnocení dtestu AEG propadlo (všechny modely) právě kvůli nedostatečnému vysušení prádla.

 

Na bavlnu a různý mix oděvů se nám nejvíce osvědčil program "jeans", který zvládne vysušit do sucha i rozdílně silné kusy oděvu v jedné várce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mame vystohovanou susicku pres mezikus s polici, je to rada 8 (WTW85560BY) od Bosche a v baleni byl "draining hose" adapter, ale za boha nemuzu jikde najit kam se zapojuje je to takova tenka hadice cca 1,5cm prumer. Mam schvalne pripravene dva odtoky a chtel jsem zapojit susicku tak aby kondenzat odtekal. Nema nekdo napad a nebo zkusenost jak to zapojit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co máš na mysli? V brzké době budeme myslím měnit starou sušičku za novou, tak mě to zaujalo...

 

Před rokem to tu ve vlákně postnul kolega Robertilo a přidal link na německý forum kde našli obvod co shořel. Ale asi bych z toho nepanikařil. můj závěr je že u levného přístroje to asi nikdo neřeší a koupí druhý ale kurvítka tam budou taky. Pouze u "prémiových" značek se vyplatí víc hledat. to je celý.

 

kopíruji ten link: http://www.mikrocontroller.net/topic/261117

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mame vystohovanou susicku pres mezikus s polici, je to rada 8 (WTW85560BY) od Bosche a v baleni byl "draining hose" adapter, ale za boha nemuzu jikde najit kam se zapojuje je to takova tenka hadice cca 1,5cm prumer. Mam schvalne pripravene dva odtoky a chtel jsem zapojit susicku tak aby kondenzat odtekal. Nema nekdo napad a nebo zkusenost jak to zapojit?

Já měl na AEG vzadu na pravé straně za výsuvnou nádobkou na kondenzát takový koleno. To se mělo rozpojit a přiloženou hadici nasadit na koleno a zapojit do odpadu. Pozor ale pokud to jde do jednoho sifonu s pračkou! Musí tam být zpětná klapka aby to pračka nenapumpovala do sušičky:) ten díl dělá Alca a stojí 200 korun.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozor ale pokud to jde do jednoho sifonu s pračkou! Musí tam být zpětná klapka aby to pračka nenapumpovala do sušičky:) ten díl dělá Alca a stojí 200 korun.

 

To je zajímavá a důležitá informace! 

@jrov: být Tebou, tak se na odvod do odpadu vykašlu, i když sis už na to koupil sifon (a možná už i hadici). Ta hadice a klapka jsou další věci, co se zaserou a poserou, kondenzát není čistý a jsou v něm vlákna. Navíc ta nádobka má u mne (Bosch) 4 litry a vydrží dost dlouho, než se naplní. Pokud tedy ždímáš na 1400 ot/min a nepereš každý den v týdnu plnou pračku froté ručníků a županů...

Upraveno uživatelem zbuddy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mam ve zdi dva odpady takze by se pracka a susicka nehadala, spise ten zasobnik na vodu je dost vysoko kdyz je susicka na pracce - kouknu na to. Ale nechapu na co me pribali hadici a nedaji navod co s ni delat :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tak už i k nám dorazí ta vymoženost a pořídíme sušičku...

 

Po přečtení vlákna jsem trochu na vážkách ohledně AEG. Značka mi je sympatická, další které připadají v úvahu jsou Bosch a Siemens. Se sučičkou pořídíme i novou pračku, zřejmě od totožné firmy. Je lepší oboje koupit zvlášť a nebo je výhodnější využít nabídky obchodníků na set? A když, tak který - ten výběr jen uvedených tří značek je opravdu obrovský a ztrácíme se v tom...

 

http://sety-domacich-spotrebicu.heureka.cz/f:14788:479058,479050,479726/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes mne pro AEG přesvědčovali i prodavači ve dvou obchodech (K+B a Okay) - trochu jsem je podezíral z účelovosti, jelikož Bosch ani Siemens neměli. Ale podle nich už tyto dvě značky nejsou synonymem kvality jako dříve, prý už nejsou moc "Dojč".

 

Jenže těch AEG praček a sušiček je tolik (ve stejné cenové kategorii), že se v tom neorientuji a co hůř, moc ani prodavači ("Rozdíl nevim, asi žádnej - vlastně jo, těch patnáct stovek. A nevěděl to ani dealer, když jme se ho ptali...").

Upraveno uživatelem ricous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme Aeg pračku okolo šesti let, sušičku asi dva, manželka nadmíru spokojená :-) Co kus, to okolo patnácti litrů, takže takový základ. V zápřahu kvůli dětem každý den, často v tom pereme i sušíme moje speciální outdoor hadry, nezaznamenali jsme jediný problém. Nevím jak ostatní značky, Aeg super :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten první set AEG, hlavně kvůli otáčkám 1600, Bosche a Siemense jsi dal jen 1200 ot/min. Ostatní parametry také OK.  Z těch 6 setů bych já osobně bral tento. Navíc to osvěžení v páře, to by se mi také líbilo. To AEG je v tomto případě o klasu výše. 

Upraveno uživatelem zbuddy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...