Přejít na obsah

Jaké Tudory máte právě na ruce?


ABCDE

Doporučené příspěvky

před 9 hodinami, ATOM napsal:

Toz se trochu rozepis 😁

:) Jak už jsem psal jinde, tak na ruce jsem je měl jen chvíli na to abych mohl psát nějaké soudy. Minimálně jsou zajímavé, mají historický podklad a můžou být určitě dobrá alternativa za Explorer I.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi způsobím trochu flame. Přece jenom na fóru už je dlouho klid a pohoda 🙂 

Když jsem začínal s Tudor Black Bay, tak barevná luneta (modrá nebo červená) byla pro mne must have. Černá byla moc nudná. Uběhlo 5 let, svoje modré ETA BB jsem loni na podzim prodal. Uběhlo pár měsíců a já nutně Tudory potřeboval.  Začal jsem znovu řešit jaké - 58, 36, atd.. Pak mi jeden člen ukázal BB s ocelovou lunetou. Těžce se mi ta luneta nelíbila..... jenže pak přišly GMT 39mm a já si uvědomil, že na Tudoru se mi najednou líbí absence barev a tool watch look. A že všechny ty barevné lunety na BB včetně 58 i GMT jsou až moc podobné Rolexu a jaksi bez osobnosti. 

Prostě pro mě jsou nově ty jediné správné Tudory BB pouze Steely a 39mmGMT (a pak pak samozřejmě north Flag a nové rangery s ?). To je čistá essence značky. Ty zbylé varianty BB jsou zbytečně moc podbízivé a líbivé...  

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, safi napsal:

Asi způsobím trochu flame. Přece jenom na fóru už je dlouho klid a pohoda 🙂 

Když jsem začínal s Tudor Black Bay, tak barevná luneta (modrá nebo červená) byla pro mne must have. Černá byla moc nudná. Uběhlo 5 let, svoje modré ETA BB jsem loni na podzim prodal. Uběhlo pár měsíců a já nutně Tudory potřeboval.  Začal jsem znovu řešit jaké - 58, 36, atd.. Pak mi jeden člen ukázal BB s ocelovou lunetou. Těžce se mi ta luneta nelíbila..... jenže pak přišly GMT 39mm a já si uvědomil, že na Tudoru se mi najednou líbí absence barev a tool watch look. A že všechny ty barevné lunety na BB včetně 58 i GMT jsou až moc podobné Rolexu a jaksi bez osobnosti. 

Prostě pro mě jsou nově ty jediné správné Tudory BB pouze Steely a 39mmGMT (a pak pak samozřejmě north Flag a nové rangery s ?). To je čistá essence značky. Ty zbylé varianty BB jsou zbytečně moc podbízivé a líbivé...  

Tak flamy jsou stejně nakonec nejlepší ne?;-) Já okolo Tudoru docela dlouho chodím a ještě jsem se neodhodlal. Naposledy jsem byl krůček od koupě keramických BB a nakonec vzal Big Piloty od IWC 😄 Jinak ty keramiky jsem nevzal čistě kvůli vyčerpání budgetu, jinak to bylo naprostý "wau". Teď třeba na Fratellu vyšlo pěkný srovnání GMT39mm se staršíma Rolexkama. Jako všecho dobrý, skvělej strojek, tah, vzhled zeshora. Pak to ale vyfotili z profilu a i když je tu na to stovka názorů, tak ten profil je prostě pro mě nic moc. Ne vyloženě špatně, že bych nenosil, ale zatím tolik, že nekupuju. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V telefonu to taky nevidim, ale v pc jo. Nicmene o nic jsi neprisel, zcela obyc  rychlocvak jako doplnek komentare. Kazddopadne jsem stale jeste ve fazi, kdy se mi daleko vic libi modely s otocnou lunetou. Hlavne teda ty 58, ktery a) maji super velikost, b) nemaji datum, coz je pro me funkce uplne naprd, takze jejim jedinym smyslem je ohyzdeni cifru. 

Upraveno uživatelem warann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, safi napsal:

Asi způsobím trochu flame...

Takto sa flame nesposobuje, lebo to decentne hovoris zo svojho pohladu, na ten mame kazdy predsa pravo :)

Ja som zas u Tudoru v modeli BB36 nasiel co som uz roky hladal - male nenapadne hodinky bez otocnej lunety, bez farieb, s dobre citatelnym jednoduchym cistym cifernikom. Kvalitne spracovanym jednoduchym naramkom. Hodinky bez pachute Ciny, ktorym sa venovala pri vyrobe patricna pozornost a presli testami spolahlivosti... Jedine co by si zasluzilo inovaciu alebo update je spona bez mikroregulacie. Je vyborne spracovana a pekna ale mikroregulacia ma roztec max 6mm a dielik 10mm. To ozaj mohli doriesit lebo dnes uz na to spony maju.

Inak stale objavujem tie prijemne detaily, ako napriklad tu - na slnku hra rozdielnych odleskov lestenych a brusenych casti...
 

DSC09284.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, safi napsal:

Asi způsobím trochu flame. Přece jenom na fóru už je dlouho klid a pohoda 🙂 

Když jsem začínal s Tudor Black Bay, tak barevná luneta (modrá nebo červená) byla pro mne must have. Černá byla moc nudná. Uběhlo 5 let, svoje modré ETA BB jsem loni na podzim prodal. Uběhlo pár měsíců a já nutně Tudory potřeboval.  Začal jsem znovu řešit jaké - 58, 36, atd.. Pak mi jeden člen ukázal BB s ocelovou lunetou. Těžce se mi ta luneta nelíbila..... jenže pak přišly GMT 39mm a já si uvědomil, že na Tudoru se mi najednou líbí absence barev a tool watch look. A že všechny ty barevné lunety na BB včetně 58 i GMT jsou až moc podobné Rolexu a jaksi bez osobnosti. 

Prostě pro mě jsou nově ty jediné správné Tudory BB pouze Steely a 39mmGMT (a pak pak samozřejmě north Flag a nové rangery s ?). To je čistá essence značky. Ty zbylé varianty BB jsou zbytečně moc podbízivé a líbivé...  

Moc se mi líbí černý i stříbrný BB58, i černý a světlý BB36. Ale nějak pořád doufám, že Tudor udělá nějaký Black Baye 58 nebo 36 s datem. Tak se třeba dočkám. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Emiliano napsal:

Moc se mi líbí černý i stříbrný BB58, i černý a světlý BB36. Ale nějak pořád doufám, že Tudor udělá nějaký Black Baye 58 nebo 36 s datem. Tak se třeba dočkám. 

Černé BB58 v 39 mm s datumem a mikroregulací a cena do stovky, tak po nich hned skáču. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Emiliano napsal:

No oni vlastně jedny takový udělali - BB Pro. Ale ta tloušťka je pro mě už moc...

Před měsícem jsem je taky zkoušel, u Bechyně Brno a jediná vada na kráse je za mne ta výška. Bejt jen o něco málo vyšší vzhledem ke komplikaci GMT/date než pouzdro u BB58 (11,7 mm), tak do nich nejspíš jdu. 

14,6 mm je na 39 mm průměr už hodně. Výška strojku je 7,52 mm. Určitě si konstruktéři neřekli, ...uděláme to naschvál tlustší, než to může být. Na to by nám časem asi odpověděl nějaký hodinář, jestli tam nějaká rezerva v prostoru ještě je.

Možná si u těch BB58 (černá verze) jen počkám na tah s mikroregulací a datum oželím.

Tak nějak doufám, že tu mikroregulaci postupně dají do všeho. 🙂

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...