Přejít na obsah

Jaké otřesy vydrží automaty?


galee

Doporučené příspěvky

myslím, že se svýma seiko alpinist dělám většinu toho, co jste vyjmenovali jako potenciálně nebezpečné činnosti.

plavání, běh, cyklistika, akce typu beskydská sedmička, LH24 a jim podobné, dílna (práce se dřevem), zahrada. snad jen na to sekání dřeva (obouruční) si je dávám do kapsy nebo připnu na pásek.

 

vintážky samozřejmě šetřím :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 236
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak se taky podělim: automaty sundavam jen za předpokladu, že se v dílně hrabu v něčem,kde by hrozilo,že zůstanu za hodinky zaháklej. Jinak...a teď mne budete kamenovat, už zažily ledacos od mlácení kladivem, obouruč velká palice, štípání sekerou, Sauna,kolo,motorka a jelikož začínáme stavět barák tak už i 450kg vibrační deska. Občas sleduji že při extrému( velká palice a moooooc úderů) chytí třeba za ten den 20 s do mínusu, ale další bezpalicovej den už šlapou zas normálně. Vibrační deska dala Seiko ze standart -1,6 s/d na - 5,3s/d a to jsem s ní jezdil dobře 4 hodiny. Další den byla odchylka zas v normálu. Když jsem řek hodináři co všechno s hodinkama dělam, tak odvětil že je dobře,že takový lidi jako já jsou. Nevím jak to myslel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam tu ted na stole Omega speedmaster 125, cal 1041,(Lemania 1341) rok cca 1974. Dle puvodniho a prvniho majitele denne noseny, cca 2x servis do dneska, pan motorkar, takze drncani si zazily hromadu, neprezily az havarku na motorce. Pouzdro,tah, sklo KO, vytrhla osa natahu, nejdou spustit stopky, ale automatika stale funguje a jdou celkem presne.
Ono samo velmi zalezi vyrobce od vyrobce, kalibr od kalibru. Konkretne tato Lemania ma dobrou povest co se odolnosti tyce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych pravdu rekl, pleteme tu dve veci, ale nevadi mi to :-)).

Co vydrzi a co by se s nima delat nemelo. Ja se aspon priucim, co ktere hodinky asi vydrzi.

 

Cuborgu, az se ti rozhasi presnost a zavaris klavesnici, vzpomenes si na nas, bude ale uz pozde :-)).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se taky podělim: automaty sundavam jen za předpokladu, že se v dílně hrabu v něčem,kde by hrozilo,že zůstanu za hodinky zaháklej. Jinak...a teď mne budete kamenovat, už zažily ledacos od mlácení kladivem, obouruč velká palice, štípání sekerou, Sauna,kolo,motorka a jelikož začínáme stavět barák tak už i 450kg vibrační deska. Občas sleduji že při extrému( velká palice a moooooc úderů) chytí třeba za ten den 20 s do mínusu, ale další bezpalicovej den už šlapou zas normálně. Vibrační deska dala Seiko ze standart -1,6 s/d na - 5,3s/d a to jsem s ní jezdil dobře 4 hodiny. Další den byla odchylka zas v normálu. Když jsem řek hodináři co všechno s hodinkama dělam, tak odvětil že je dobře,že takový lidi jako já jsou. Nevím jak to myslel

 

Tak to je celkem síla :-D Asi to myslel tak, že pak má stále nějakou práci :-D Kdyby každý měl hodinky jen poslušně ve winderu tak by asi neměl moc zajímavé práce :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz jsem to tu psal jinde, ale SKX007 se mnou absolvovaly pad na silnicnim kole, kdy mi luneta a sklo zachranily ruku a krom skrabancu a utrhle stezejky (NATO hodinky udrzelo) ukazujou cas bez problemu dal. Nejakeho smatlani s buzi hulkama nebo plavani bych se fakt nebal :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Cuborgu, az se ti rozhasi presnost a zavaris klavesnici, vzpomenes si na nas, bude ale uz pozde :-)).

To říkal i pan feldkurát: ale vy si na mě jednou vzpomenete, že jsem to s váma myslel dobře....No už teď se v těch automatech něco hejbe když s něma zatočím :D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Řešil se tu potenciální nesoulad trekových hůlek a automatů. Tak přidám svoje. Já na turistiku používám Amfibie a po čtyřech pěti dnech bouchání trekovkama se vejdou do minuty. Vlak mně kvůli tomu nikdy neujel. Pro detailisty podotknu, že denní dávka bouchání byvá různá, od deseti do pětadvaceti kilometrů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nosil jsem Tissoty PRS 516 (ETA 2824) několik let uplně na všechno, jednou jsem teda vrazil do futer až ulítl index a pak jsem při podobné příležitosti shodil z osičky vteřinovku. Dneska na největší prasení nosím SKX007, s kterýma se potápím, létám, nosím je na kolo, střílení (.45) apod. a co se týče RLX, tak na běžné sportovování - bazén, sauna, pára, běhání, létání atp nosím 14060M. Zatím jsem nikdy neměl dojem, že by nastal nějaký problém ani u jedněch.. Suby bych asi na to samé na co používám SKXka nevzal, ale to jen protože jsou dražší.. jinak bych se nebál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak asi to trošku trpní, nadruhou stranu stejnak by hodinky měli jít jednou za rok na tlakovku po pár letech na servis kdy bych očekával, že se těsnění vymění..

 

Já vím, že už to tady taky někde proběhlo, ale u sauny mám pro změnu strach z dopadů na mazivo ve strojku :) Vím, že se tam nestihnou až tak ohřát, když jsou na ruce, ale stejně...to samé těsnění...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobré příspěvky. Nabízí se otázka jak dlouho vydrží automaty při každodenním nošení bez údržby resp. návštěvy hodínáře.

Zajímalo by mně zda mi vydrží Seika alespoň 15.let. Máte někdo zkušenost s dlohověkostí mech. hodinek s nošením tzv.nadoraz do jejich skonu. Děkuji.

Já dostal 5ky někdy kolem 88 (nepamatuju přesně, možná dřív) pak jednou,krátce na to, zazlobily (oprava u hodináře někde v cizině) a od té doby jdou, až doposud.Žil jsem s nima,pak došlo i na další a střídačka. Ale vezmu je na ruku a jdou.Teď už jen z krabičky a do krabičky.

V podstatě,za těch pár dolarů, radost až,pevně věřím,do dalekého konce..... :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím, že už to tady taky někde proběhlo, ale u sauny mám pro změnu strach z dopadů na mazivo ve strojku :) Vím, že se tam nestihnou až tak ohřát, když jsou na ruce, ale stejně...to samé těsnění...

myslis?ja neviem, pri 100 stupnoch za 15-20 minut v pohode?niekolkokrat som zabudol retiazky na sebe a nedalo sa to vydrzat.bolo to sice zlato.ja by som sa bal brat hodky do sauny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeeejda... Opýtaj sa kozmonautov čo majú Speedy na ruke v OTVORENOM vesmíre, či sa za tie desaťročia boja o ne... A ver, že je to tam o dosť horšie ako v dakej blbej saune..

No neviem, v otvorenom vesmíre nič nie je. Teda tým pádom je tam tlak presne o atmosféru menší než tu dole na zemi. A vákuum je blbý vodič tepla ( používa sa v termoske), takže sa tam ani veľmi rýchlo nedá zamrznúť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...