Přejít na obsah

Proč Grand Seiko?


Daemonultimate

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 271
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsíci...
  • po měsících...

Jelikož mi delší dobu něco vrtá hlavou, oživím tohle vlákno. I když to není úplně super aktuální, už déle o uvažuji o koupi nějakých pěkných vintážek. Přemýšlím buď o Omega (Constellation, Seamaster cosmic) a nebo nějaké GS. Cenově to vychází tak nějak zhruba podobně, a ty vrcholné japonské strojky nevypadají věru zle. ALE... Zatímco do těch starejch Omeg se dá sehnat pořád téměř všecko, do Seika nic. Posleně jsem něco řešil se starýma Rolexkama 1600, dělaly víc jak minutu denně, říkám si s ojetejma autama, jako i hodinkama nechodím k AD, tak jsem je odnesl k hodináři, který udělal generálku (rozbor, vyčištění namazání, ale bez výměny jakýchkoli dílů stroje), a výsledek nebyl moc fajn jak jsem si na superlative chronometer představoval ani po několikerém laborování se seřizováním. Tak si říkám, přes 40 let starej  strojek z ojetejch dílů asi nebude žádná hitparáda. Dá se to vůbec nějak opravit, když v tom něco prdne? (třeba i někde v Japonsku?) A doporučili byste takovej nákup GS, nebo radši rozmluvili a jít do těch Omeg? Díky za názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dostupnost dílů asi bude horší než u Omeg, ale černě bych to neviděl. Přesně tohle jsem nějaký pátek zpět řešil - pořídil jsem stará GS, která se předbíhala o desítky minut denně, takže jasná nutnost generálky a u Tondaka žádný problém. Většinou by ty staré GS strojky měly být shodné s King Seiko, kterých je dost (byla by škoda rozkuchat nějaké pěkné, ale třeba nějaké dobité KS Vanac můžou na díly posloužit skvěle), takže směle do GS vod :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsících...
  • po měsících...
  • po 3 týdnech...
  • Po letech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...