Přejít na obsah

Proč Grand Seiko?


Daemonultimate

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 271
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Určitě budu brát nové, tříručky jakože "společenské"  a automaty, manuály bohužel nedávám (což je škoda, protože v nich má GS několik epesních modelů, takové Omiwatari...).
V zásadě mám "předvybrané" Snowflaky, SBGA373 nebo SBGA293, ale nakonec to všechno může být jinak...

Tak tohle rozhodování ti nezávidím… nebo vlastně jo

Snowflake je klasika, ale možná právě proto bych je vynechal. No a mezi těma dvěma je těžká volba, škoda, že nedělají nějakou jejich kombinaci. U 373 je boží barva ciferníku a hlavně modrá vteřinovka. U 293 zase (vzhledem k ostatnímu) lepší tvar pouzdra a krokodýl místo tahu, plus jsou rozhodně daleko více „společenské“.

Pokud teda mají být společnenské, tak 293 jsou za mě jasná volba, hlavně kvůli tomu pouzdru (a bez ochrany korunky). Nicméně taky jsem měl víceméně jasnou představu, jaké GS chci, a v GS butiku všechno dopadlo jinak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 10. 2023 v 11:42, Němý Bobeš napsal:

Pokud teda mají být společnenské, tak 293 jsou za mě jasná volba, hlavně kvůli tomu pouzdru (a bez ochrany korunky). Nicméně taky jsem měl víceméně jasnou představu, jaké GS chci, a v GS butiku všechno dopadlo jinak emoji849.png

Vyzkoušeno co se dalo a dávalo mi tak nějak smysl, a ano, GS je krok správným směrem, pár let nazpátek bych si nemyslel, že takto můžou vypadat hodinky...

Bohužel Šampaňáky neměly (🥲), takže se to zúžilo na Snowflake a SBGA415 "Winter", které jsem kvůli barvě cifru z výběru vyřadil, ale naživou jsou prostě perfektní.

A takové White Birche nebo SLGA013 taky vlastně nejsou k zahození...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, Němý Bobeš napsal:

@H.Z. Jak neměli, tak zajdi někam, kde je mají 🙂
SLGA009 jsou super, a u SLGA013 nejsem moc příznivcem tmavě šedých ciferníků, ale to je samozřejmě otázka individuálního vkusu.

Já nevím kde je mají, do Paříže kvůli tomu nepojedu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 11. 2023 v 15:53, H.Z. napsal:

Vyzkoušeno co se dalo a dávalo mi tak nějak smysl, a ano, GS je krok správným směrem, pár let nazpátek bych si nemyslel, že takto můžou vypadat hodinky...

Bohužel Šampaňáky neměly (🥲), takže se to zúžilo na Snowflake a SBGA415 "Winter", které jsem kvůli barvě cifru z výběru vyřadil, ale naživou jsou prostě perfektní.

A takové White Birche nebo SLGA013 taky vlastně nejsou k zahození...

Už jsem to tu psal někdy dříve:

Původně jsem bažil po SBGA211, ale na ruce mi přišly už zbytečně bachraté. Nakonec se mi podařilo získat SBGA415 a jsem velmi spokojen. 62GS pouzdro (reintepretace prvního pouzdra pro Grand Seiko automaty z roku 1967) má super fazetky, především na nožkách je to vidět asi nejvíce. Oproti Snowflake mají vertikálněrýhované indexy, které tvoří nádherně duhové odlesky. Jo, přiznávám, že jsem trochu ovlivněn. 

duha.thumb.jpg.dfbfdc2e30fb0d152a9d7b53334df203.jpgSBGA415_quick.jpeg.8290a323f931dde01bdb12f5052ad68d.jpegIMG_20221019_140843-01-01.jpeg.6e8dc4c20361f4cbb9f4454ddb2d1484.jpegIMG_20221019_140843-01.jpeg.9fce59318ef5dc488b2d1e6b0a54cd86.jpegSBGA415_sm.jpg.2346e7cc5bb32939f21e2f65a93e527d.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 11. 2023 v 11:26, Locky napsal:

Už jsem to tu psal někdy dříve:

Původně jsem bažil po SBGA211, ale na ruce mi přišly už zbytečně bachraté. Nakonec se mi podařilo získat SBGA415 a jsem velmi spokojen. 62GS pouzdro (reintepretace prvního pouzdra pro Grand Seiko automaty z roku 1967) má super fazetky, především na nožkách je to vidět asi nejvíce. Oproti Snowflake mají vertikálněrýhované indexy, které tvoří nádherně duhové odlesky. Jo, přiznávám, že jsem trochu ovlivněn. 

62 GS pouzdro je geniální, designově velmi zajímavé, originální a na ruce sedí perfektně, divím se, že ho GS nemá u více modelů.

Tenhle model má všechni co by GS mělo mít - pohodlné a zajímavé pouzdro, strukturovaný cifr který reaguje na světlo, propracované indexy, Spring Drive, lehké jako pírko, ale, jedno velký ale tu pro mne je - nevím zda ta "šedá" není příliš šedá, resp. zda bych takovou barvu dlouhodobě zvládl na denodenní nošení...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je nahoda, ze jdu kolem.. akorat k tematu .

Vcera jsem byl v Koscomu zkusit leto i zimu, white birch i snowflake. Lezi mi v hlave uz par mesicu. Abych promitl nastudovany videa a obrazky nazivo.

Po pul hodine detailniho zkoumani s brejlema pod ruznyma svetelnejma podminkama, pri fajn pokecu s prodavacem, jsem finalne skoncil u 415ek, ackoli ani “ruzovkam” se nedalo moc vytknout. Birche jsou moc sportovni/masivni a snowflake proste klasika.

Kazdopadne 415 pro me maji vsechno uplne akorat, jsou naprosto skvely. Jednou se jich treba dockam.. .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@H.Z. Šedivá mě určitě nijak neomezuje, naopak skvěle ladí s materiálem pouzdra/titanem. Viz fotky, co jsem tu postoval (třetí je s HDR úpravou, aby více vylezla struktura cifru). Oproti SBGA413 (jaro/"růžovky") je u SBGA415 lepší kontrast s krásně plující modřenou sekundovkou. Za mě opravdu nejlepší "nelimitní" akruálně vyráběné GS.

@KFL Souhlas, 415 jsou pro mě opravdu nej. Třebas časem do 62GS pouzdra nacpou i nový 5ti denní SD, ale tam se obávám přehnaného nárustu ceny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Po přečtení Vašich příspěvků, díky za ně, poslední dobou sleduju GS a začínám uvažovat, že bych v blizký době nějaký pořídil. Něco jsem načetl, nakoukal, byl v Koscomu. Pouzdro 62GS je nádherný a v reálu mi nejlepší přišly SBGA415. Podle fotek jsem měl v merku jiný model, ale naživo jsou 415 famózní. Kombinace leštěných a broušených ploch v titanu parádní a šedý číselník to skvěle doplňuje. SBGA413 jsou pak na druhým místě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...