Přejít na obsah

Proč Grand Seiko?


Daemonultimate

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 271
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 27 minutami, Waya03 napsal:

Jen jsem jedny prodal, zas bych už nějaký potřeboval 🙂

Nepotřebuješ GS, potřebuješ Ginzy 😄 zrovna teď jsou jedny v prodejní sekci 🙂 

Teď vážně. Dokud jsem neměl v ruce svoje GS a nedal jsem je vedle Prospex Ginza, tak jsem si myslel, že ty Ginzy jsou díky číselníku skoro GS.  Což byla samozřejmě blbost. Velká blbost. 

Když si odmyslím strojek, tak GS mají mnohem propracovanější tvary pouzdra, všechno je takové mnohem více promyšlené. Velký rozdíl je i ve kvalitě indexů, atd..

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Waya03 napsal:

Ginza Alpinist jsou fajn, ale asi bych je neunosil. Potřeboval bych něco z řady GS SBGW, manuální nátah. V poslední době se toho vyrojilo ....

Jako.. vypadají moc pěkně. Jen se nějak nemůžu dostat přes mentální blok, že na ciferníku by mělo být napsáno Swiss Made.. 🙃

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
V 11. 5. 2022 v 12:32, xbraj19 napsal:

@kupr no jo, mentální blok je prevít...zas na druhou stranu u GS je výhoda, že když je na tom Made in Japan, tak je to skutečně vyrobeno v Japonsku, narozdíl od toho Swiss made.

S tím Made in Japan to platí stále a za všech okolností na různých modelech? Dík. 🤠

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Za mě několik věcí:

  • Brilantní zpracování pouzder, indexů, ručiček i tahů, zkrátka všeho.
  • Nápaditost u ciferníků.
  • Inovace u strojků.
  • Ale hlavně ten jejich brutální understatement – můžete mít na ruce GS za tři kila a nikdo si toho nevšimne, narozdíl od Rolexu, Omegy, atp. To mě na nich bere asi nejvíce.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, Němý Bobeš napsal:

Ještě jsem zapomněl na jednu věc: v podstatě úplně všechno si dělají inhouse, včetně třeba „pěstování“ krystalů do quartzek.

A já se pořád nemůžu rozhodnout jestli si mám pořídit GS quartzky nebo za stejný peníze mechaniky Swiss made...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 3. 2023 v 21:28, Němý Bobeš napsal:

Za mě jednoznačně quartz. Se safírem vespod. Jako bonus získáš úroveň zpracování o několik tříd jinde, než „Swiss Made“ v podobné cenové relaci, vlastně i v o hodně vyšší cenové relaci.
342cb06767e05516a225ae25fef578ef.jpg

škoda, že ta baterie je tam jak pěst na oko. Kdyby dali přes to nějaký "pozlacený" kulatý plíšek, tak by to vypadalo mnohem líp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...