Jump to content

Proč Grand Seiko?

Daemonultimate

Recommended Posts

před 5 minutami, JorgeJay napsal:

Ta hladká vteřinovka u SD je naprosto famózní. Nevím jestli u quartzu by mi to nechybělo.

GS od Lockyho jsou naprosto luxusní. Chápu, ze quartz je na servis nejlevnější. Zajímal by mě třeba servis toho Spring Drivu. Už to někdo řešil?

O cenu myslim ani tak nejde, kdo ma na tak drahe hodinky, toho servis financne nepolozi a pocita s tim,i kdyz, desitky let resit pouze vymenu baterky za par supu a sem tam WR test je treba pro me velmi lakave. U mechanik a SD by mi vadilo to posilani nekam a mesice cekani. Ale kazdej to ma jinak, nekomu to vadi nekomu ne.

• Replies 296
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

před 6 minutami, ATOM napsal:

O cenu myslim ani tak nejde, kdo ma na tak drahe hodinky, toho servis financne nepolozi a pocita s tim,i kdyz, desitky let resit pouze vymenu baterky za par supu a sem tam WR test je treba pro me velmi lakave. U mechanik a SD by mi vadilo to posilani nekam a mesice cekani. Ale kazdej to ma jinak, nekomu to vadi nekomu ne.

To jsem ani nevěděl, že se GS na servis posílají až do Japonska. 

Rozhlížím se po hodinkách do budoucna a jeden člen mě odkázal na značku GS. Líbí se mi ten SD pohon a hlavně ty jejich ciferniky a celkové zpracování.

Ta současná nabídka GS v quartzu mi přijdou trošku nudné. Ale je fakt, že jsem je naživo neviděl. Budu muset někdy udělat výlet do Koscomu :)

@ATOM Ja som mal svoje SBGA031 na prvom servise v Onyx. Primarne mi islo o tesnenia a tlakovku, resp. nejaku celkovu kontrolu. Nepredpokladala sa potreba nahradnych dielov (hodinky mam 10 rokov). Ktore by aj tak nebolo mozne zohnat. V Onyx-e sa o vsetko postarali, hodinky slapu, bezne ich nosim do vody a pod. 
Uz sme sa tu o tom bavili, SD je extremne odolny pohon. 

před 13 minutami, EpsteinBarr napsal:

@ATOM Ja som mal svoje SBGA031 na prvom servise v Onyx. Primarne mi islo o tesnenia a tlakovku, resp. nejaku celkovu kontrolu. Nepredpokladala sa potreba nahradnych dielov (hodinky mam 10 rokov). Ktore by aj tak nebolo mozne zohnat. V Onyx-e sa o vsetko postarali, hodinky slapu, bezne ich nosim do vody a pod. 
Uz sme sa tu o tom bavili, SD je extremne odolny pohon. 

Rozumim. Pokud neni potreba zadny dil, zvladne se servis v Onyxu. Pokud ti budou slapat hodinky dalsich 11 let jako dosud tak parada.

Problem je, ze nikdo nevi, jaky maji v Japonsku servisni plan a co se podle nej pri pravidelnem servisu meni, aby byla zarucen bezproblemovy provoz po dalsi roky. A ver ze ten servisni plan existuje.

edit: proto je me sympaticky ten jejich quartz 9F. Tam je to pekne pruhledne, Seiko pise servisni interval po 50 letech a hotovo. Do te doby menis jen baterku a mas nejakou jistotu, ze jsi nic nezanedbal a hodinky pujdou.

Edited by ATOM

před 19 minutami, JorgeJay napsal:

Ta současná nabídka GS v quartzu mi přijdou trošku nudné. Ale je fakt, že jsem je naživo neviděl. Budu muset někdy udělat výlet do Koscomu :)

souhlasim, ja bych si absolutne nevybral. Posledni pro me pekny dizajn jsou ty 200m modely co tu kluci maji. A libi se mi vsechny, šampan, bile, modre...

@JorgeJay Si vyber podle toho, které se ti libí a pohon neřeš. Každy má nějké + a - 

A servisu SD bych se taky nebál. Po 11 letech jsem je dal preventivně do Onyxu a tam si s tím v pohodě poradily. A až bude třeba díl, tak to půjde do JP. Třeba do té doby udělají servis SD i v Evropě.

@ATOM
Samozrejme mas pravdu ohladom servisneho planu. Do Onyx isli hodinky s tym, ze sa jedna o zakladnu prehliadku, tesnenia a tlakovku. A s predpokladom, ze v ramci dalsich rokov (zatial si ani vnutorne nespecifikujem kolko) pojdu na "velky" servis. Ten je aj v Holandsku, ale pravdou asi je, ze SD ide skutocne do Japonska. Nemyslim si, ze povedzme 3 mesiace cakania je nieco extremne narocne. 

Servisnu skusenost mam aj s obycajnym 9S kalibrom. A prave servis v Holandsku sa velmi nevyznamenal. Po navrate tam hodinky museli ist druhy krat. Nasledne uz bolo vsetko ok. Takze nabuduce ich radsej poslem priamo do Japonska, casovo to vyjde na rovnako a aspon zijem v utkvelej predstave, ze tam je to kvalitativne o niecom inom. Mozno naivnej 🙂 

Ak by sme si kupovali len hodinky, ktore dokaze opravit a nastelovat kazdy hodinar, tak mame vsetci na ruke zakladny ETA strojcek. Hororovych skusenosti zo servisu je tu popisanych milion. Vdaka za Onyx, Jeronima a kazdeho podobneho.

před 30 minutami, špelda66 napsal:

@ATOM

Seiko považuje 8J za jeden z nejlepších quartzových strojků jaký kdy byl vyroben, mnohem lepší než stejně známý 9F, mnohem stabilnější a přesnější.

Zdroj:

https://vintageseiko.nl/blog/grand-seiko-reborn-the-genesis-of-a-grand-watch

jj ten clanek jsem cetl, nicmene, 50 let bez zasahu do stroje ten kalibr nema tak jako 9F :)

V 15. 5. 2024 v 18:13, ATOM napsal:

50 let bez zasahu do stroje ten kalibr nema tak jako 9F

Jen pro pořádek: 50ti letý servisní interval Seiko u 9F nikdy neslibovalo ani neslibuje, jen uvádějí, že oleje v bloku "suoer-sealed cabin" - té jakoby zkosenější SIM karty mezi baterkou a cívkou motoru, ve které jsou uzavřená kolečka - mohou teoreticky vydržet až 50 let bez servisu. 

V 9F návodu píšou servis co 5 let nebo tak něco, což samozřejmě netřeba brát vážně. 

před 1 hodinou, petr_cha napsal:

Nerikalo se, ze 8J strasne zerou baterku ? .. 🙂

Otázka je kdo to říkal. Až budu měnit baterku dám info jak dlouho reálně vydržela.

před 9 hodinami, dr.sphinx napsal:

Jen pro pořádek: 50ti letý servisní interval Seiko u 9F nikdy neslibovalo ani neslibuje, jen uvádějí, že oleje v bloku "suoer-sealed cabin" - té jakoby zkosenější SIM karty mezi baterkou a cívkou motoru, ve které jsou uzavřená kolečka - mohou teoreticky vydržet až 50 let bez servisu. 

V 9F návodu píšou servis co 5 let nebo tak něco, což samozřejmě netřeba brát vážně. 

Ano je to teoreticke. Sami to uvedli na svych strankach.

https://web.archive.org/web/20101009014248/http://www.grand-seiko.com:80/manufacture/9f-quartz.html

I tak si ale myslim, ze z praktickeho pohledu je to to nej, co v seiku delaji. Clovek si koupi spickove hodinky, celej zivot je nosi, neresi drahe servisy, baterku ti vymeni na pockani.

Edited by ATOM

V 15. 5. 2024 v 12:45, EpsteinBarr napsal:

Otazku by som otocil. A samozrejme smeroval na dlhodobych majitelov GS.

Prečo "NIE" Grand Seiko?

EDIT: Ale nech napisem aj nieco k veci. Ja by som isiel jednoznacne do spring drive. Aj moje prve GS boli (aj su) SD.

No u mě je to trochu o tom, že se na ně z jedné části "morálně" (rozuměj znalostmi, oceněním hran pouzdra, detailů a přehledm vnitřnostní hodinek obecně) necítím. Prostě jsem malý Seikokot, do větších rozměrů jsem nedorostl 😀😀. Jako víno, chutná, nechutná a rozebírat třísloviny, dozvuky a vůně koňského sedla u záhonu růží s někým kdo to tam pošle bez poválení na jazyku (v horším případě s colou), trochu nemá smysl..... 🤔 Proto mám Toyoty a ne Lexusy 😉😀.

před 50 minutami, dr.sphinx napsal:

@DavidLC Ale  LXka ti nevaděj :)

@ATOM Dyť jo, moje první (a samozřejmě jediný!) GS byly programově quartzy, Že mě to pak vcuclo je věc jiná. 

Jj, zapoměl jsem SD jo 😀

Ale stále obyč Seiko 😉😁