Přejít na obsah

Po renovaci v Eltonu....


Doporučené příspěvky

No ja mam za to ze Parexo pouzdra se vyrabeji take tak.

Ještě ukážu, jak se ty pouzdra dělají. Jedná se převážně o technologii stříhání a je na to opravdu zapotřebí velká síla, jak píše Joskas

post-46377-0-78856000-1558370885_thumb.png

Upraveno uživatelem stenly
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 289
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ta renovace jsou vlastně nové hodinky s repasovaným strojkem.

Kvalita je ve srovnání s parexem a spol pořád výrazně lepší.

A je to originál.  :)

 

Souhlas, jen se mi moc nelíbí slovo ORIGINAL, pro mě je original - původní - a to je pro mě pouze pouzdro z mosazi, ale to je asi na jíné povídaní a možná můj subjetivní pocit. Nic to nemění na tom, že je to Udělané Eltonem a tak je to víc správně. 

Upraveno uživatelem 01axel01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedna fotka je lepší než tisíce slov. Pro srovnání. Ale proti Parexu nic nemám, jen se mi to nelíbí jak je to udělané, nic víc. 

 

To parexo opravdu tak hrozné nemá ty rohy, je to bonbon, to ano ale i s trochou lasky, to můžou byt pěkné hodinky za nepoměrnou cenu. 

 

post-51426-0-76785800-1558374850_thumb.jpg

Upraveno uživatelem 01axel01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To parexo opravdu tak hrozné nemá ty rohy, je to bonbon, to ano ale i s trochou lasky, to můžou byt pěkné hodinky za nepoměrnou cenu. 

 

attachicon.gifcomapre.jpg

ktere jsou ktere ? :) :)

 

Jinak souhlas ale pouze za predpokladu origo ciselniků a rucek, protoze ten neorigo je fakt hrozny. Pouzdro akceptovat dokazu, zbytek ee

Upraveno uživatelem ATOM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybych si měl vybrat čistě podle vkusu (preferuju leštěné) a podle pocitu (cena a vzhled a kvalita odpovídající historickým primkám, které mám rád)... vybral bych bez váhání ATOMOVKY. Kvůli kochání z dokonalý povrchovky a špickovýho provedení bych si pořídil jinou značku, Primky jsou pro mne jen o emocích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle mi prijde jako zabery z tovarny breitling. Njn ocucane bonbony :)

 

Přesně tak, je to z Béček:) ŠIKULA. Je to moc pěkný dokument. Jen pro zajímavost, ještě se používá technologie takzvaného přesného stříhání. Tato technologie vznikla ve Švýcarsku někdy v 30letech a používá se převážně na výrobu velice přesných součástí(malých koleček do hodinek). Jde o to, že na jedno vystřižení, je výsledná součást tvarově a jakostně finální produkt a už se nemusí dál upravovat.  Příklad, kde se tato technologie hojně využívá jsou třeba čepele u švýcarských nožů Victorinox, různá ozubená kola atd. Princip je odlišný oproti klasickému stříhá v tom, že než dojde k samotnému střihu, je pás plechu zafixovám přidržovačem. Dochází tam k tříosému napětí, oproti dvojosému napětí u klasické střihu. Laicky řečeno, drží to jako sviňa a plech se při stříhání nikam nepohne:)

post-46377-0-62518900-1558421862_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj vsem,

tak se mi vratili z Eltonu nejake kousky. Musim rici, ze spokojenost, az na ty letecke, ktere jsem poslal zpet jelikoz delali +2,5 minuty denne coz mi trosku vadilo.

Ty posledni v ocelovem pouzdre mam uz dele, ty jsou po dedovi a byli hodne znicene.

post-676-0-87704700-1558860979_thumb.jpeg

post-676-0-37645200-1558860992_thumb.jpeg

post-676-0-06021700-1558861010_thumb.jpeg

post-676-0-88132000-1558861022_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj vsem,

tak se mi vratili z Eltonu nejake kousky. Musim rici, ze spokojenost, az na ty letecke, ktere jsem poslal zpet jelikoz delali +2,5 minuty denne coz mi trosku vadilo.

Ty posledni v ocelovem pouzdre mam uz dele, ty jsou po dedovi a byli hodne znicene.

 

super, mas fotku i jak vypadaj, kdyz se vratily z Eltonu? :-)) 

 

 

 

 

 

delam si srandu, pekna prace! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ahoj všem, tak jsme se po šesti měsících taky opět shledali... Jako pěkně odvedená práce, ale dojem mi kazí jedna věc. Vypadá to, že cifr je krapet posunutý, a tudíž datumové okénko není vycentrované na střed číslice. Předpokládám, že chyba bude v uchycení ciferníku, který bude mít špatně navařené nožičky co se zasouvájí do strojku. Opravte mě pokud se pletu. A teď co s tím??? Vrátit do Eltonu nebo svěřit někomu ze zdejších odborníků? Ovšem pokud je to těma packama u ciferníku, tak oprava nebude úplně triviální, a pak situaci může vyřešit jedině reklamace. Řešil jste někdo podobný problém? A jak se staví v Eltonu k reklamacím? Předem díky za názory!

 

post-9191-0-00234300-1562396148_thumb.jpg

post-9191-0-83952700-1562396159_thumb.jpg

post-9191-0-54271200-1562396170_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je pravda, že ručně nanášené indexy mají svoje kouzlo a každý ciferník je vlastně originál. Neberu to jako nedokonalost, ale součást technologického postupu kde z podstaty věci to lepší být nemůže(pokud to bude nanášet člověk ručně). Datový věnec který není vycentrovaný je jednoduše výrobní vada. Není to nic tragického, ale je to vidět hlavně na fotkách. Osobně bych s tím asi něco udělal, ale je to nepříjemnost. Další důkaz špatné výstupní kontroly. Nemůžou za to ani tak zaměstnanci jako vedení, protože to by mělo nastavit systémový mechanizmus, který zmetkovitost vyloučí. Paradoxem je, že by to nemuselo být ve finále ani tak drahé. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...