Přejít na obsah

2 x smola so Seiko SKX009K2 :(


Návštěvník

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 67
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Mne sa tie hodinky velmi pacili a prave na tomto fore som sa docital ze su aj kvalitne, inak by som do nich nesiel.

To co hladam su mechaniky automaty, 42mm, modro-cervena kombinacia (s prizmurenym okom cierno-cervena).

A do 500 eur.. 

 

Okrem SKX009 som nasiel dnes este tieto a budem ich nahanat chvilu v kamennych obchodoch, kde si ich mozem pred zakupenim pozriet:

 

Su niektore ktore by ste mi neodporucali z nich, pripadne mate este nejaky dalsi typ na podobne hodinky v tej cenovej kategorii do 500 eur ? Ja potom zoznam rozoslem viacerym kamennym obchodom a uvidim kto sa ozve.. a ked neuspejem, risknem zas nejaky inet shop.

dej pokoj s kamennejma obchodama.. ja vsechny svoje seika koupil na netu, higuchi, seiya, tzuk, ebay.com, od kluku tady, a nikdy sem nemel zadnej problem. na evropskou distribuci a evropskou zaruku se vykasli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kup je na skywatches, vyjdou tě nejlevnějc a já jsem nikdy neměl žádnej problém... A ggrande, žádná HH to samorřejmě není, ale lumi je IMHO nadprůměrná (ne na Seiko, ale na hodinky obecně) a WR je 200m. Pokud se nepletu tak Seiko u modelů divers používá ISO normu, takže je to reálných 200m nikoliv 200M. To mi taky přijde jako velice solidní hodnota. Samozřejmě zpracování je jednodušší, strojek základní a jak to sekaj tak se občas objeví chybka, ale rozhodně bez problémů snesou srovnání s masouvou evropskou produkcí řekněme kolem 10 tis...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kup je na skywatches, vyjdou tě nejlevnějc a já jsem nikdy neměl žádnej problém... A ggrande, žádná HH to samorřejmě není, ale lumi je IMHO nadprůměrná (ne na Seiko, ale na hodinky obecně) a WR je 200m. Pokud se nepletu tak Seiko u modelů divers používá ISO normu, takže je to reálných 200m nikoliv 200M. To mi taky přijde jako velice solidní hodnota. Samozřejmě zpracování je jednodušší, strojek základní a jak to sekaj tak se občas objeví chybka, ale rozhodně bez problémů snesou srovnání s masouvou evropskou produkcí řekněme kolem 10 tis...

No to právěže ne. Když si vezmu třeba štajny O1, tak za 10tis, dostaneš tah s plnýma koncovkama a dílkama, lepší sponu, safír, lepší strojek, plastické indexy. Nedělejte z těch hodinek, co nejsou. Jsou to hodinky do 5tis. a nic víc. Hodinky za 10tis. vypadají jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíš bych řekl, že ty Steiny jsou extra levný. Průměr je jinde. A na rozdíl od Steinů maj vlastní design, což je pro mě docela důležitej fakt. Čímž je nechci nijak vyvyšovat, sou to obyčejný hodinky, ale solidně udělaný. Hodnocení sou to hodinky za max pět tisíc je k nim dle mýho dost neupřímný. Taky je většina evropskejch obchodů prodává o odst dráž a prodávaj se. Samořejmě kdyby byla průměrná ceníkovka 10ti, nemaj tu aureolu o tom žádná. Ale za 5000 jsou to prostě skvělý hodinky, který konkurenci hledají jen velmi těžko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Stajny sem snad tahat nebudeme,ne?Plasticky indexy jsou jen o tom,jestli se ti libej vic,nebo ne.Napriklad Tunaky taky nemaj plasticky indexy,proste tam nepatrej,stejne tak podle me nepatrej na SKX.Kalibr by si lepsi zaslouzily,to jo,ale alespon ho maj z vlastni zahradky,stejne tak,jako veskery komponenty.Co si dela Steinhart sam?Nakoupi dily od x dodavatelu,posklada to a proda.Bezva.A jak pise Kuba-Altro je prodava za 10.

Upraveno uživatelem villain83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jofoolso: Dobře jsi udělal, Seik už jsme od nich bral dost a vždy bez problému. Posílaj DHL a je to fakt rychlý, po zaplacení za dva dny kurýr bušil na dveře. Akorát musí člověk zaplatit DHL nejen dph ale i ten zlodějskej poplatek za celní služby, což je naprd.

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč bychom sem netahali Štajny. Jsou to evropské hodinky.

U strojově skládaných hodinkách se budeme bavit o inhouse věcech, ok? Pro mě je důležitější to, že je můžu ručně dotáhnout nebo, že se mi zastaví ručka než kde byl strojek vyrobený. Není to žádná hodinařina. Jinými slovy Steinhart nakoupí díly a poskládá lepší hodinky. Samozřejmě drahší, ale prostě jsou lepší. Nejsou porovnatelné. Věc designu nechám stranou, to je individuální.

Co se týče tuňáků, tak ty ale nemají lesklé ručky.

Upraveno uživatelem ggrand
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento dizajn Seiko používá už od řady 6105, která se dostala do produkce v roce 1968...

Takže letos je to už 47 let, jestli umím počítat...

 

Předchozí řada 6217 měla korunku ještě na pozici 3 a ta byla ve výrobě od roku 1965. Takže letos Seiko slaví 50 let, co vyrábí potápky jako takové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po 6105 bylo jeste "turtle" pouzdro prvni generace kalibru 6309,az druha generace mela tohle pouzdro..

A propos,6105 frcel ve dvou pouzdrech do roku 77,pak prislo to turtle pouzdro 6309...takze pocitas blbe?

Upraveno uživatelem villain83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před "turtle" 6309 bylo ještě pouzdro 6306 a to bylo od roku 1976. Samotné 6309 také od roku 1976.

Ale když zapomeneme na dělení "turtle" a "nonturtle", tak potápkové pouzdro s korunkou na pozici 15:45 je ve výrobě od roku 1968. Teda konkrétně "turtle". "Nonturtle" 6309 pak někdy po roku 1976...

 

edit: oprava tlustým písmem.

 

Edit 2: "nonturtle" pouzdro 6309 konkrétně od roku 1982 

Upraveno uživatelem JaRooN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som po dva razy uz objednaval tu:

 

http://www.dutyfreeislandshop.com/seiko-skx009k2-automatic-date-professional-200m-divers-watch

 

VZDY to preslo bez zasahu colnice. + free shipping na Slovensko

 

Seiko Automatic Date Professional 200m Divers Watch
SKX009K2
Our Price: ?162.69

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před "turtle" 6309 bylo ještě pouzdro 6306 a to bylo od roku 1976. Samotné 6309 také od roku 1976.

Ale když zapomeneme na dělení "turtle" a "nonturtle", tak potápkové pouzdro s korunkou na pozici 15:45 je ve výrobě od roku 1968. Teda konkrétně "turtle". "Nonturtle" 6309 pak někdy po roku 1976...

 

edit: oprava tlustým písmem.

 

Edit 2: "nonturtle" pouzdro 6309 konkrétně od roku 1982

6306 byla jen japan verze 6309 7040.Mas v tom hokejku,Jarousi!

6217,pak 6105(dva typy pouzdra),6309(dva typy pouzdra) +6306 pro JDM,7002,7s26....

Upraveno uživatelem villain83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som po dva razy uz objednaval tu:

 

http://www.dutyfreeislandshop.com/seiko-skx009k2-automatic-date-professional-200m-divers-watch

 

VZDY to preslo bez zasahu colnice. + free shipping na Slovensko

 

Seiko Automatic Date Professional 200m Divers Watch

SKX009K2

Our Price: ?162.69

dik za tip, "chudak" moja kreditka ... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...