Přejít na obsah

2 x smola so Seiko SKX009K2 :(


Návštěvník

Doporučené příspěvky

6306 byla jen japan verze 6309 7040.Mas v tom hokejku,Jarousi!

 

S tou hokejkou bych si nebyl až tak jistý...

 

Ano, 6306 byla určena jen pro Japonský trh a měla pouzdro identické s 6309. Ale byl v tom strojek 6306, který měl 21 kamenů na rozdíl od 6309, který měl jen 17 kamenů. Takže jsou tam markantní rozdíly, které nedovolují říct, že je to jen 6309 pro Japonský trh...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 67
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

S tou hokejkou bych si nebyl až tak jistý...

 

Ano, 6306 byla určena jen pro Japonský trh a měla pouzdro identické s 6309. Ale byl v tom strojek 6306, který měl 21 kamenů na rozdíl od 6309, který měl jen 17 kamenů. Takže jsou tam markantní rozdíly, které nedovolují říct, že je to jen 6309 pro Japonský trh...

Kua ale rec je o pouzdru,ne?Ano,6306 melo hacking,ale jinak to byly identicky hodinky.Zmotal si to v prvnim prispevku,ty pouzdra maj logickou navaznost,staci si to poguglit,chlape jeden?.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale vždyť jo, já jen chtěl říct, že jestli je to pouzdro teď o 2mm menší a není turtle, je celkem jedno. Byla to malá úprava - zmenšit pouzdro, zvětšit lunetu. Ale jinak ve své podstatě zůstává stejné už od roku 1968 s menšími úpravami.

 

Pokud se budeme bavit o tom, že je úplně identické, tak ano, je to od roku 1982, t.j. 33 let.

 

Nechtěl jsem se hádat o tom, zda turtle, nebo nonturtle  :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NO..na upresnenie..ja som volil "Pouch - NO BOX". Prisli zabalene v bublinkovej folii.

neviem, ci koli tomu po nich necapli, alebo pretoze je to zo SG. a deklarovane ako..uz si nepamatam. kazdopadna sa da s nimi pekne dohodnut.

 

Ja to isté, No Box a skončil som na colnici. Je to skrátka lotéria.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem a viděl jsem dost kvalitnějších a dražších hodinek v řádu desítek tisíc, které měly srovnatelné mouchy. Nějaká aureola svatosti nad SKX je zbytečná, jsou to obyčejný hodinky, stejně tak je kravina je démonizovat jako šmejdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objednával som z creationwatches moje prvé automaty skx013 a tiež mali vadu lumi a iné .  Žiadny gray market, jednoducho SEIKO nemá takú výstupnú kontrolu a už tu bolo riešené, že jeden z japonských obchodníkov (nie som si istý ktorý  z tej trojky) priamo na stránke uvádza aj pri sumách, že luneta nelícuje tak ako na švajčiarskych hodinkách, nech ho neotravujú s kontrolou pred odoslaním. Ale zasa mám monstrá a tam všetko tip top   :D  .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu je odkaz na poznámku k Sumám na seya japan , takže nejaké tie chybičky sú štandart  

NOTE:

The chapter ring and index & bezel index and face index not being aligned perfectly.

In general, Seiko's screw down crowns are not smooth as Swiss manufactures'.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objednával som z creationwatches moje prvé automaty skx013 a tiež mali vadu lumi a iné .  Žiadny gray market, jednoducho SEIKO nemá takú výstupnú kontrolu a už tu bolo riešené, že jeden z japonských obchodníkov (nie som si istý ktorý  z tej trojky) priamo na stránke uvádza aj pri sumách, že luneta nelícuje tak ako na švajčiarskych hodinkách, nech ho neotravujú s kontrolou pred odoslaním. Ale zasa mám monstrá a tam všetko tip top   :D  .

 

ma to seiya a je to grey market dealer (nie je AD)

 

edit: ani creationwatches nie je AD

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ma to seiya a je to grey market dealer (nie je AD)

 

edit: ani creationwatches nie je AD

Dobre, tak ale neexistujú  predsa dve rôzne akosti seiko hodiniek, kde niektoré  idú AD a iné napr. creationwatches, či áno ? To že je problém so zárukami  a servisom chápem (nižšia počiatočná investícia do kúpy hodiniek sa musí nejako prejaviť), ale žeby aj hodinky ako také boli od nova iná liga ? Ako ja na seiko nenadávam, len ma to teda zaujíma a nemám s čím iným okrem orientov zatiaľ porovnávať. Osobne si tie sumá raz určite kúpim, len som zvedavý ako to teda s predajom z rôznych obchodov funguje.    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobre, tak ale neexistujú  predsa dve rôzne akosti seiko hodiniek, kde niektoré  idú AD a iné napr. creationwatches, či áno ? To že je problém so zárukami  a servisom chápem (nižšia počiatočná investícia do kúpy hodiniek sa musí nejako prejaviť), ale žeby aj hodinky ako také boli od nova iná liga ? Ako ja na seiko nenadávam, len ma to teda zaujíma a nemám s čím iným okrem orientov zatiaľ porovnávať. Osobne si tie sumá raz určite kúpim, len som zvedavý ako to teda s predajom z rôznych obchodov funguje.    

 

zrejme nevies co znamena "grey market dealer" - to je dealer ktory nenakupuje priamo od vyrobcu, a ani ti nedava na produkt zaruku vyrobcu, ale iba svoju ako obchodnika. tym je povedane vlastne vsetko.

 

nech je kvalita aka chce, AD ta neposle k hodinarovi s tym, ze ved to nic nie je, daj si to opravit a on ti zlavi 5%. AD ma vyssiu cenu, ale za to mas unho aj sluzbu. a ak ma rozum a vidi, ze hodinky maju vadu, rovno ich vrati vyrobcovi a nebude to skusat na zakaznika. on to ma totiz ako povinnost, ze nesmie predavat druhu triedu kvality a ma ju vratit bezodkladne vyrobcovi. napriklad.

 

grey market dealer to nema ako vyreklamovat vyrobcovi - kupuje hodinky ktoviekde. neznamena to, ze su to fejky, ale ze ich kupuje bez zaruky od vyrobcu, mozno su to hodinky vratene v ramci zaruky, po zarucnych opravach, kupene od benevolentnejsich AD so zlavou atd, to nikto nevie. Sameho by ma to zaujimalo, kde ich beru. Kazdopadne, reklamacie riesi na vlastne triko. niekto takym, niekto onakym sposobom. vid skusenosti s konkretnymi obchodmi.

 

zrejme nebude nahoda, ze vacsina problemov s hodinkami, ktore maju nejaku chybku, je od grey market dealerov. aspon ja som to tak vyhodnotil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som si o tom niečo prečítal a z fabriky to ide vždy z  jednej a tej istej, dokonca píšu, že sa nakupuje aj od AD v prípade neauthorizovaných predajcov -  http://www.chronocentric.com/watches/graymarket.shtml. Len je zrejme zásadný rozdiel, či to AD vráti a vyrieši k spokojnosti zákazníka, alebo sa s tým  bude zákazník musieť s vysporiadať nejak inak pri kúpe od  nieAD, ktorý, keďže dáva nižšie ceny, má potom dôvod šetriť na popredajnom servise. Pointa je, že to predsa len ide z tej istej fabriky a pochybujem, že všetky tie vady sú spôsobené len kadejakými refubrished hodinkami. Skôr to bude výstupná kontrola vo fabrike a možno štatistika - obrovské množstvo predaných hodiniek a na internete sa naozaj sťažuje len to promile nespokojných. Aj to tých, ktorým to nieAD nevyriešil k ich spokojnosti. Takže v konečnom dôsledku sa pri tých istých hodinkách s tými istými vadami -  z tej istej fabriky na internete sťažujú len tí, čo to nemajú od AD. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

samozrejme. si vyguglis fotky aj Rolexu s nakrivo natlacenym cifrom, chyby su vsade. otazka je, co sa deje ked sa na ne pride

No neviem, či zrovna toto je rozdiel medzi AD a neAD... Všetky švajčiarske hodinky, čo som kedy kúpil u AD mali nejakú výrobnú chybu, a len Zenith sa k tomu postavil čelom (niekde som tu k tomu založil aj pekné srdcervúce vlákno, ale pri zmene enginu fóra zmizlo). Anabáza u IWC, kde som tým panákom v Schaffhausene musel x-krát volať, písať, filmovať a dokazovať, že tie hodinky fakt, ale naozaj teda fakt nejdú, ako majú (a to prosímpekne tri rôzne kusy po sebe), bola nekonečná.

 

Časom som získal dojem, že oni takýto prístup k zákazníkom snáď učia v Le Locle...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...