Přejít na obsah

Změna povolání o 180°


Paulio

Doporučené příspěvky

To je nahodou pro me osobne zajimave vlakno.

Ja uz si to dvakrat prosel a niceho nelituju a naopak doporucuju (i kdyz je to ekonomicky nevyhodny krok)

 

Nejsem typ cloveka, co by byl celej zivot stastnej na jednom fleku a po stopadesaty opakoval stejne cinnosti.

Zacinal jsem jako konzultant, kdyz me to sralo, tak jsem odesel a sel do financi v jedne nadnarodni firme, kde jsem se dostal az na zonu pro vychodni Evropu. Jenze pozice byla hodne o konsolidacich, reportovani apod. Jak jsem si to nastavil k obrazu svemu, tak opet nuda a opakovani. Tak jsem toho mel po case dosta a rozhodl se zkusit stesti v salesu. Nebylo lehky presvedcit sefy i HR, ale nakonec se zadarilo. Pravda je, ze jsem se musel zajimat dopredu a neco se naucit nez jsem mel vubec koule na to to navrhnout.

Platove jsem si pohorsil, ale uz se to zacina zvedat a je to oproti nudnym financim fakt zabava a nesrovnatelna zodpovednost za realne vysledky.

Takze sakumprudum, vubec nelituju, i kdyz si vsichni v okoli mysleli, ze jsem totalni magor. Nejspis bych byl ted CFO, ale kdyz me to proste nebavilo, tak co s tim.

 

A nejhorsi je, ze uz mam zase puzeni zkusit neco noveho. Fakt komlikovana povaha... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 103
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak to je standardní folklór internetových diskuzí. Já jsem úplně v klidu. Někdo otevře debatu ke které se vyjádří x lidí, kteří k tématu nemají vůbec co říct, ale strašně potřebují prezentovat jejich opovržení vláknem. Když se člověk alespoň zasměje, tak je to dobrý... :)
 

V sekci "Ostatní diskuse a zábava" mi toto téma přijde v pořádku. Jestli některým chlapákům vadí výrazy jako "jak jste se s tím vnitřně prali", tak si je mohou nahradit třeba za "kolik kořek jste dali".

 

To je nahodou pro me osobne zajimave vlakno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm tak to by ses na to hodil ;) ti autobusaci jezdi jak prasata a jeste jsou labilni,v praze teda. U kazde cervene si pulka autobudu rozbije hubu a to uz tam sviti 5 minut, ale proc nezacit brzdit az deset metru pred.

....tak to Ti teda pěkně děkuju...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám kamaráda, který nejdřív nedělal nic po vysoké škole, pak dva roky hrabal listí kolem domova důchodců. Následně šel na čističku odpadních vod, klidná nenáročná práce. Po 5 letech najednou nastoupil na ministerstvo financí. Tam řekl, že dělají kraviny tak odešel a dnes dělá právníka, myslím, že našel to pravé :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám kamaráda, který nejdřív nedělal nic po vysoké škole, pak dva roky hrabal listí kolem domova důchodců. Následně šel na čističku odpadních vod, klidná nenáročná práce. Po 5 letech najednou nastoupil na ministerstvo financí. Tam řekl, že dělají kraviny tak odešel a dnes dělá právníka, myslím, že našel to pravé :)

To je CV jak víno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moja osoba sa zivila predajom a dovozomo mobilov ked to este u nas bol nedostatkovy tovar. Nasledne ked to prestalo ist som si otvoril obchod s autodielmi. popritom som si spravil letecku skolu, mam pilotske licencie ale nezivim sa tym. a teraz som sa prihlasil na pravo. popri tom prevadzkujem zaloznu a vlacim auta z europy..:-D

cize same otocky o 180  :giljotiini:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

....tak to Ti teda pěkně děkuju...

Tak promin , ale nekdo koho serou lidi, je rychle k podrazdeni a s kocovinou - to sis na toho autobusaka primo nabehl ;) jinak samozrejme asi vis jak jsem to myslel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už nějakou dobu o takovém twistu dost uvažuju. Přes 10 let dělám v korporátech, menších či větších, a v podstatě stále jeden obor - kvalita a kontrola jakosti. Jediné trochu zajímavé na tom asi je, že jsem si vyzkoušel různá odvětví průmyslu - elektrotechnický, potom spotřební elektroniku/automotive (jedna firma) a nakonec letecký. Ne, že by mě to obecně nějak ubíjelo nebo byly špatné prachy, ale prostě nějak pociťuju, že to není úplně "to pravé ořechové". Proto porát laboruju, co bych zkusil jinde jiného, zajímavějšího a třeba z úplně jiného soudku... nakonec stejně nikdy nic nevymyslím, protože jako pragmatik mám na prvním místě zajistit rodinu a poplatit všechny splátky.

 

Kdybych byl single a bez závazků, asi bych to tady zabalil, sebral se a odjel směr Beringovo moře, lovit kraby - prý je to jedna z nejtěžších prací, dost možná bych to nedal, ale chtěl bych si to zkusit :D

 

/Edit: Dobrý vlákno... cigára, ženský, chlast, auta už tu máme, tak proč ne tohle

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník maxigabrielg

maxel pise:

 

/Edit: Dobrý vlákno... cigára, ženský, chlast, auta už tu máme, tak proč ne tohle

 

suhlasim!

 

 

ved jasne, obcas treba riesit aj bezne veci zo zivota, novinky, informacie.... a take vlakno tu tiez nie je - kazdy pindal, ked som take nieco zalozil a teraz vsetko sa tlaci do vlakna Co ma potesilo a este Co ma nastvalo

a este aj sportove vysledky nepisu do Sportu, ale tiez tam, ze Co ma potesilo a Co ma nastvalo

a este ma mudrlat poucil ( ako vzdy, hahaha), ze to tam patri.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybych byl single a bez závazků,

Tohle je pro mě zásadní argument, proč o podobných otočkách už nemůžu moc uvažovat. Holt živím pár hladových krků, ne jen sebe.

Já jsem podobnou točku udělal v roce 2006, kdy jsem odešel po 10 letech z vědecké pozice do project managementu a po dalších 4 letech do komerční sféry, kde jsem dodnes.

Jinak bych dneska rád hrabal to listí jako Josefův známý, ale za stávající plat :D Radši mít čistou hlavu a bolavý záda, než v noci skřípat zubama s nervama v kýblu.

Upraveno uživatelem organic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je přesně vončo, jakmile člověk nekrmí jen svoje volátko, už je na takové rozhodnutí většinou pozdě. Když k tomu ještě přibude 9-ti měsíční krk, žena "živoří" na mateřské za lidovou sedmičku měsíčně, halt není zbytí a korporát je nakonec ještě zlatej :D (nechci se rouhat...)

Každopádně jsem chtěl říct, že obdivuju všechny, kteří se do něčoho jako 180° pracovní otočka pustili - chce to koule, opustit kolikrát pěkné teplé místečko výměnou za velkou, ačkoliv třeba chtěnou, změnu.

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak promin , ale nekdo koho serou lidi, je rychle k podrazdeni a s kocovinou - to sis na toho autobusaka primo nabehl ;) jinak samozrejme asi vis jak jsem to myslel.

:)  :cheers:

 

Radši mít čistou hlavu a bolavý záda, než v noci skřípat zubama s nervama v kýblu.

Přesně o tohle mi jde. Jedině. Rodinu nemám, nikomu nic nedlužím, takže si to dovolit můžu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolega uplne odisel od prace IT, ma na samote ekofarmu, zenu, deti, slepice, kozy, ovce a staru dodavku. Na jar, ci na jesen poseje dajaky cicer, pohanku a ktovieco este. Zije 90% z toho co dopestuju, zvysok preda na trhu a v ekopredajni. Elektrinu a notebook ma, obcas pokecame na skype, zije stastny zivot.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, otočky to je moje. Z dělňase u strojní linky do sales. Pak postupně až na ředitele soukromé firmy. A jednoho dne zhroucení všeho, co jsem budoval a odchod z teplého místa, od rodiny, od přátel, veškerého zázemí. 24 hodin stačilo na to, abych byl singl, v cizím státě a živil se sekáním trávníků bohatým, měl jen to, co se vešlo do jedné tašky a bydlel na ubytovně...

Po třech letech zase do sales, postupně manažer Pražské pobočky až jsem nakonec utekl z Prahy, usadil se v JC a dělám v IT.

No není ten zivot krásný?

Až mě to zase jednou popadne, jsem zvědav, co to bude tentokrát :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...