Přejít na obsah

Pilotky Steinhart nebo model Premium?


A10

Doporučené příspěvky

Dobrý den, pánové

rád bych Vás poprosil o pomoc při rozhoupání se ke konkrétnímu modelu pilotek Steinhart. Dal jsem si limit cca. 15 000Kč.

a protože chci automaty, tak jsem si vybral tyto dva modely od Steinhart:

 

klasické

 

http://www.chronoshop.cz/steinhart-pilotni/steinhart-nav-b-uhr-ii-44-mm-automatic

 

a


model premium

 

http://www.chronoshop.cz/steinhart-premium-line/steinhart-navb-uhr-44-premium-automatik


Mám si připlatit za model premium s novým strojkem Soprod, nižším pouzdrem, vyšší AR apod. Ale trochu mne odrazují ty zlaté ručky (nejsem zastánce zlata na hodinkách).

 

Nebo mi bude stačit klasický model?? Fakt nevim:-(

 

Chci pilotky, které mne budou provázet na ruce dlouhou dobu (a proto prověřený, přesný strojek, safírové sklíčko s AR, velmi slušná lumi, servis a zázemí v ČR apod.)

 

Hodinky, chci nové i když jsem viděl ty v prodejní sekci, a hodně jsem rozmýšlel věřte mi:-(

 

Děkuji za rozhoupání:-)

 

A ještě jeden hloupý dotaz, nebude hodinkám vadit když budou 5měsíců (do vánoc) ležet schované v krabičce (strojek se nebude natahovat apod.)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od zdejších členů bych se nebál hodinek ve špatném stavu nikdy nebudou, takže bazar bych být tebou ještě zvážil, případně mrkni ještě na uhrforum.de taky zvaž jestli nechceš značku, kde mají tyhle hodinky tradici - Laco by za tu cenu šly sehnat určitě stowa spíše ne ale když budeš mít štěstí... Osobně bych jim dal přednost před steinhartem, jenom bych se vyhnul modelům s myiotou (u Laco) moc mi to k nim nesedí, ultimátni by byly s ručním natahem. Pohledej, uvidíš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za postřehy, výměna ruček už mne taky napadla. Ale klasický model a premium mají myslím rozdílnou barvu Lumi (zelená versus modrá). A to by myslim nevypadalo dobře.

 

Já jsem si vědom, že kupovat hodinky od členů je většinou bez rizika a taky už jsem to párkrát udělal. Ale chtěl bych prostě nové:-) Co se týká značky, je mi naprosto jasné že např. Laco jsou pilotky s tradicí a Stowa na 100%

 

Ale jde o to, nabídne mi značka Laco či Stowa pilotky s parametry Steinhart (ETA, Safír s AR apod.)? Myslím u novýh hodinek, a za cenu co chce Steinhart?

 

Myslím, že ne. A o votom to je:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám 44 mm model s ručním nátahem, takže ke strojku Ti neporadím, ale jinak mohu vřele doporučit. Nižší pouzdro u premium verze oceníš, pokud máš tenké zápěstí. Já mám 18,5 cm, na orloj na ruce jsem háklivý, ale tohle je úplně v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mas naprostou pravdu, jenom mi osobne (coz vubec nic ale neznamena) ta znacka neni moc sympaticka, ale jinak samozrejme pokud chces srovnatelne pilotky tak jsi holt na dvojnasobku za nove u Laco/Stowa o tom zadna. Jako nejsou to urcite v zadnem pripade ani jedno spatne hodinky, jenom mi kvuli vyrobci pripadaji sterilni a proto jsem ja osobne dal predost bazaru a koupil si Laco i kdyz jsem taky nad stajnama uvazoval... a taky kvuli diamantove korunce kterou jsem proste chtel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsi se už rozhodl a dal přednost automatu před ručním nátahem, potom bych se podíval rovněž na Archimede Pilot H. Mají "čistý" design - tj. modré ručky, ciferník bez nápisů nebo loga. Dokonce jsou o něco nižší, než Steinhart Premium, a mají je ve více velikostech (39 nebo 42 mm) - nevím jakou máš ruku, ale může to být podstatné. Jsou sice o něco dražší, ale zase bez kompromisů (můj subjektivní pohled). Pokud už vybíráš nové hodinky, které si chceš užít dlouhou dobu, potom bych ten rozdíl neřešil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Su rovnake ako tieto ale bez loga steinhart na ciferniku. ( ale prestali ich vyrabat)

http://www.steinhartwatches.de/en/Nav-B-Uhr-44-Automatic-A-Type,896.html
 

Mitak, a ja som si isty ze na tych co mam ja urcite niesu tepelne modrene rucicky.

 

Dovolim si sem hodit foto z watchuseek (mne to teda ako tepelne modrene nepripada):

 

http://forums.watchuseek.com/attachment.php?attachmentid=1432758&d=1395785995
 
Upraveno uživatelem zerfoss
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sorry, kecám já. Steinhart podle všeho tepelně modřené ručky nemá. Laco možná ano, možná ne, zdroje se rozcházejí. Stowa ano.

 

Nicméně použiji opakovaně můj argument, že Stowě to je prd platné, když dělají pilotky jen v dámské velikosti.

 

A jakkoliv modřené ručky na B-Uhr vypadají líp než zlaté.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja za sebe muzu Premium doporucit, zlate rucky vypadaji v realu velmi dobre a spolu s tenkym pouzdrem a cistym cifernikem posunuji cele hodinky formalnejsim smerem, takze vubec nevypadaji spatne k saku, obvzlast, kdyz se vymeni remen. Proti Lacum nebo jinym Steinum jsou subtilnejsi a elegantnejsi. Takze zalezi na tobe, pokud chces echt B-Uhren, radeji Laco, pokud elegantni pilotky, neboj se a jdi do Premium, ja je muzu jen doporucit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za postřehy, pomalu se přikláním k verzi Premium. Už jen proto, že mají nový strojek Soprod. A přijdou mi takové propracovanější:-) Ty zlaté ručky myslím, taky nějak zvládnu:-) A tenké pouzdro mi bude po zkušenostech lépe sedet na ruce.

 

Je to 70% premium a 30% normální verze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nicméně použiji opakovaně můj argument, že Stowě to je prd platné, když dělají pilotky jen v dámské velikosti.

 

A jakkoliv modřené ručky na B-Uhr vypadají líp než zlaté.

Přesně tak. Naprosto souhlasím.

 

Díky všem za postřehy, pomalu se přikláním k verzi Premium. Už jen proto, že mají nový strojek Soprod. A přijdou mi takové propracovanější:-) Ty zlaté ručky myslím, taky nějak zvládnu:-) A tenké pouzdro mi bude po zkušenostech lépe sedet na ruce.

 

Je to 70% premium a 30% normální verze.

 

Steiny su super, mam ale s manualnym natahom a tie modre rucky su neskutocne.. Fotecka pouha rychlocvakova mobilova..

 

Jestli mohu, byť je to trochu OT. Já jednoznačně doporučuji S44 s ručním nátahem, prostě pilotky + ruční nátah + mimostředná vteřinovka je úplně jinde než ty s centrální vteřinovkou. Navíc pohled na ten krásný UNITAS je parádní.

 

Budu se opakovat, ale měl jsem je minimálně 6x na různé způsoby (S47 v manuálu, S47 Chronograph, S47 Premium ST1, mihly se kolem mě i bronzovky) . Opakuji to pořád dokola - Steinahart za tu cenu nemá konkurenci. A kecy o tom, že kopírují design osobně neberu. To, že se inspirují je jiná, ale o "faku" nemůže být řeč!

 

Nicméně, tohle tady asi nevyřešíš, doporučuji zajít do Chronoshopu ke klukům a tam to vyzkoušet a porovnat.

 

Přikládám dvě fotky: ručky + strojovna u S47 s ručním nátahem - moje hodinky - foto by Siwi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...