Přejít na obsah

tommas4

Doporučené příspěvky

Omega představila hodinky z limitované edice pro Olympijské hry Rio 2016.
 

Volný překlad: já ze zdroje - stránky Omega zde

Obrázky pocházejí ze stejné stránky.

 

Omega Speedmaster Mk II ? Rio 2016

 

 

 

Limitovaná edice čítající 2016 kusů má na matném černém ciferníku subciferníky dekorované v barvách
Olympijských cenných kovů ? tedy zdobeny bronzem, 925 stříbrem a 18-ti karátovým žlutým zlatem,
při tak nízkém nákladu kusů je očekáváno že se stanou ceněnou ozdobou sbírek.


Inspirovány jsou idolem ? originálním modelem Speedmaster II z roku 1969, pouzdro s leštěnými
a broušenými plochami má tvar soudku s leštěnou korunkou a tlačítky.
Luminiscenci obstarává Super-LumiNova, díky které jsou krásně viditelné prvky jako transparentní
tachymetrická stupnice, hodinové indexy a ručky i mimo záři reflektorů :)
 

Průhledná tachymetrická stupnice na safírovém sklíčku je podsvícena zespodu z mezikroužku
vyplněného Super-LumiNovou. Černobíle lakované ručky, chronografové vteřinové ručky
a hodinové indexy mají stejnou luminiscenční vrstvu, díky tomu jsou hodinky dobře čitelné
v nejrůznějších světelných podmínkách.

 

 


Stejně jako na druhých hodinkách s Olympijské kolekce, dýnko nese logo Olympiády v Riu 2016.
Exkluzivita každého kusu je označena číslem v limitované edici, jako připomínku této speciální série.

 

 

 

 

 

 

 

Seamaster Bullhead ? Rio 2016

 

 

 

Už tak výjimečné pro svůj ikonický styl a design, Bullhead ? Rio 2016 jsou zvýrazněny modrým
kožený řemenem, prošitým nitěmi v barvách žluté, zelené, červené a černé. Představují tak
společně barvy Olympijských kruhů, tyto barvy se dále opakují na vnitřní otočné lunetě,
aby reprezentovaly jednotu kterou Olympijské kruhy představují.

 

 

 

Poprvé byly originální hodinky Omega Bullhead představeny v roce 1969, kdy je používali rallye
závodníci k měření svých kol. Nyní se duch rychlosti a preciznosti hladce spojí s Olympijskou historií.
Bude vyrobeno pouhých 316 kusů, trojka představuje třetí Olympiádu na které bude hrán golf
a číslo 16 pak znamená rok 2016.

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super práce, oboje krásný hodinky, ty první už tu vlákno mají, jsou z července 2014,  http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/74226-omega-speedmaster-professional-mark-ii-rio-2016/   ty Bull kupodivu ještě ne  :eek: . Tak k nim jen doplním, že na novém modelu jsou hranatá tlačítka, která nahradila původní kulatá. V hodinkách je nový mechanický strojek s automatickým nátahem Co-Axial calibre 3113.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marky II se mi líbí všechny včetně tohoto, ten nápad se subciframa je fajn. Měl jsem je i na ruce v Omega butiku a klidně bych do nich šel (i když pořád se mi nejvíc líbí v tom oranžovým provedení)....bullheady na denní nošení moc nebudou, jsou ale zase tak správně exoťácký. A souhlas- když už limitka k olympiádě, tak se mohli trochu víc odvázat (ano, chápu odkaz barvy prošití a číslování indexů...ale bez toho, aniž bych věděl důvod použití takových barev, by mě to netrklo)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 3 týdnech...
  • po měsíci...
  • po měsíci...
  • po 3 týdnech...
Omega Speedmaster Mk II ? Rio 2016, jako hezké hodinky, ale na limitovku Rio16, mi to přijde málo...

Seamaster Bullhead ? Rio 2016, tohle je pecka, odvážně do designu sportovních "stopek", to se málo vidí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Môj subjektívny názor - Speemastery nádherné, rozmýšľam o ich kúpe. Seamaster Bullhead - toto by som si na ruku dobrovoľne nevzal. Tie vertikálne korunky pôsobia ako päsť na oko, kombinácia modrého remienka, bieleho ciferníka a červených ručičiek mi evokuje detské hodinky, chýba tam už len Mickey Mouse. Možno som konzervatívny, ale toto je proste úplne mimo mňa. Dizajnovo mi pripomínajú tohtoročné limitované edície TH Formula 1.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Trošku jim v tom článku nesedí počet kusů do limitky, píšou 3016, na dýnku je 2016... Jen jsem z toho nevyrozuměl, jestli ten cifr má být plastický nebo ne, co myslíte? Jinak taková nenápadná limitka. Docela se mi u některých dřívějších líbily kruhy na konci vteřinovky, mohli to ještě přidat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...