Přejít na obsah

Traser P-6600 MIL-G "Sapphire" (LE)


Xenomorfus

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

jak praví klasik: "Koně chval teprve po měsíci, ženu...ehm tedy hodinky, teprve po roce."

V srpnu 2014 jsem si koupil hodinky Traser P-6600 a vzhledem k tomu, že je nosím v podstatě 24/7 a jsem s nimi spokojen, touto recenzí jim chci poděkovat.

 

Když jsem se po létech rozhodl, že si zase pořídím hodinky, měl sem relativně jednoduchá kriteria - ručičky, odolnost, quartz, vodotěsnost, dobrá čitelnost. K odolnosti sem byl doposud trochu skeptik, neboť v minulosti menší či větší vibrace a rány zlikvidovaly všechny moje hodinky. A další digi jsem zkrátka nechtěl. Nějakou dobu jsem pokukoval po Traserech s MIL-G specifikací, ovšem absence safírového sklíčka byla pro mne nepřekonatelnou překážkou. Proběhl nějaký průzkum trhu a vzhledem k tomu, že jsem nebyl sám, český dovozce Traseru (firma Helveti) vyslyšel přání zákazníků a nechal vyrobit P6600 se safírovým sklíčkem a tritiovou kapslí na vteřinovce. Označení těchto hodinek je "Traser P 6600 Type 6 MIL-G Sapphire".

 

Pár suchých TTD:

- strojek Ronda 517.6 DD (quartz)

- vodotěsnost 200 m, šroubovací korunka

- vnější pouzdro je z plastu se skelnými vlákny, vnitřní ocel, sklíčko safír

- průměr 45mm, výška 11mm, hmotnost 80g


Byla vyrobena 10-ti kusová série a pak, zřejmě pro větší zájem ještě jedna. Toliko k úvodu a nyní se podíváme, jak šel rok s hodinkami.

 

Hodinky jsem objednal a začal nosit na NATO strapu, což sem zjistil, že mi moc nevyhovuje. Jednak strap způsoboval odření dýnka (nečistoty v něm) a pak držel vlhkost. Což v zimních měsících není zrovna příjemné. Přešel jsem na gumový pásek a ten už asi zůstane. Hodinky sem nosil celý rok v kuse, nesundával jsem je na žádnou práci, na mytí, plavání, spánek či jakoukoliv činnost. Po čase na okrajích lunety začal prosvítat kov, PVD úprava je sice odolná, ale hrubé zacházení se projevilo. Taktéž na lunetě jsou patrné mikroškrábance. Toto vše v důsledku častých kontaktů hodinek s mým okolím, mytím (včetně abrazivních prostředků a rozpouštědel) apod. Stříkance od kyseliny zanechaly na pouzdru lehké stopy - vybělené vyhlazené plošky. Safírové sklíčko bez ztráty kytičky. Vzhledem k rozsahu činnosti, které hodinky se mnou prošly v pár bodech uvedu, co mají za sebou:

- cca 1000 ran z pistole (G17, 1911, TT-33, ... včetně pár ran .454 Casull)

- cca 2500 ran z UK vz.59L

- cca 1000 ran z Sa vz.58 (2/3 dávkou)

- cca 12 hodin s motorovou pilou, 4 hodiny sbíjecí kladivo

- cca 200 hodin za řídítky motocyklu (včetně enduro)

- nepočítaně úderů kladivem (tedy ne do nich, ale kladivo v ruce)

- spoustu ran hodinkama do okolí, především větší technika (interiér tanku nebo OT není příliš k hodinkám shovívavý)

 

Přesnost hodinek je +2 sekundy za měsíc a je stále stejná celý rok, každý první den v měsíci je seřizuji. Co se týče odečítání času, tak zde nemám nejmenších výhrad. Bílé ručičky na černém pozadí, jednoduchý cifr a samozřejmě tritiové kapsle. Nenarazil jsem na světelné podmínky, kdy by nebylo odečtení času bezvadné.

Po roce tedy mohu konstatovat, že hodinky splnily účel, pro který jsem je pořídil a to, že je mohu nasadit na ruku a zapomenout.

 

Děkuji za pozornost.

post-39943-0-04163000-1439068462_thumb.jpg

post-39943-0-32398500-1439068471_thumb.jpg

post-39943-0-20492300-1439068480_thumb.jpg

post-39943-0-44238000-1439068489_thumb.jpg

post-39943-0-08990700-1439068495_thumb.jpg

post-39943-0-08550200-1439068501_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fajn recenze, diky.

 

Vzhledem k ne moc šetrnému zacházení s hodinkami prokazují tyto poměrně dobrou výdrž, klobouk dolů :)

 

Trasery jsem měl 2x a rád na ně vzpomínám. Hlavně PVD gmtčka byly super.

Upraveno uživatelem Ondrej71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, to jsi ještě nepostřehl, že super odolným hodinkám musíš přelepit dýnko lepenkou nebo se smířit s jeho poškozením, když jsou na hadru :) ... už se to tu probíralo a je to prostě fakt (malá vzpomínka na Aldu, v dobrém a bez ironie).

Parádní hodinky máš a jak koukám podle fotek, v tom prostředí jsou jak ryba ve vodě. Takže gratulace a přeju dlouholetou spokojenost... i když s ročním zpožděním.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ondrej71: Neni vubec za co :-). Po nekterych "ranach" do hodinek i sklicka sam se divim, ze jeste "žijí".

 

Daemonultimate: Dekuji za slova chvaly. Tuto informaci jsem bohuzel nemel, vychazel jsem z predpokladu, ze odreni dynka je predevsim diky necistotam ve strapu. Pokud by mi vyhovoval pro noseni, zustal bych u nej i tak. Diky za radu, pro priste budu vedet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky, co se fotek tyce, tak jsou spise jen tak pro dokresleni atmosfery. Ono na tech hodinkach ani moc neni co fotit, nejsou to zadne krasavice. Bral sem to budto mobilem, nebo kamos mi neco cvaknul pri cisteni, aby se nereklo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 4 týdnech...
  • po 2 týdnech...
  • po 3 týdnech...

Měl jsem tu čest zahájit putování těchto zajímavých odolných hodinek a s dovolením připojím pár postřehů a fotek. Hned po rozbalení jsem se upřímně vyděsil, tuhle krávu já nemůžu dát na ruku! Hodinky jsou masivní mají 45mm bez korunky a odolné provedení nijak nezakrývají. Vzápětí přišlo překvapení, hodinky mají ploché dýnko (jak by ne když je to quartz) a krátké zaoblené nožičky, takže s přimhouřením oka sednou i na mých 16,5cm úzké zápěstí. Podotýkám že největší hodinky, které běžně nosím jsou 42mm SKX a i ty mají velmi krátké nožky. Hodinky jsem po převzetí pořádně prohlédl, a krom otlučeného, vystouplého lumibodu a dýnka lehce podřeného NATO strapem, nenesly žádné vážnější stopy používání. To je, vzhledem k tomu, že je majitel rozhodně nešetří, bod plus pro hodinky. U safíru to není nic výjimečného, ale že drží i PVD mě upřímně překvapilo. Další pozitivní překvapení je, že hodinky jsou opravdu lehoučké. Za tím stojí krom absence tahu a quartzové Rondy i konstrukce pouzdra, kdy je vlastní kulaté pouzdro hodinek vložené do žebrovaného "obalu" s nožičkami. Kapitolou sama pro sebe je potom lumi. Bylo to moje první setkání s tritiem při reálném provozu a to bych si nechal líbit. Chybí mi sice můj oblíbený světelný efekt při přechodu slunce/stín, ale čitelnost v noci je před klasickou luminiscencí o míli napřed. Abych jen nechválil. Přestože jsou hodinky velké, samotný číselník je poměrně malý a ručky krátké, sice to nijak nevadí snadnému odečtu času a přehlednosti hodinek, ale působí to na mě disproporčně. Druhá výtka směřuje k absenci antireflexu. Chápu že vnější je u hodinek toho zaměření nesmysl, ale vnitřní by jim slušel a na světle usnadnil odečet času. Při dopadu světla z boku, je totiž sklo téměř mléčné a pro spolehlivé odečtení je tak potřeba se na hodinky dívat hodně kolmo. Nicméně to jsou drobnosti. Hodinky jsem měl u sebe něco přes týden. Nejdříve jsme se je pokusil nafotit v ateliéru, druhý víkend pak se mnou absolvovaly přechod Krkonoš a to pěkně venku na rukávu. Přidávám pár fotek.

 

Stručné hodnocení:

 

+ i přes velikost pohodlné a lehké

+ přehledné, perfektní odečet času

+ tritium je přes noc nepřekonatelné

+ zjevně odolné

 

- velikost může být přeci jen škodu

- poměrně malý ciferník, lehce disproporční

- chybí vnitřní AR

 

Ateliérovky:

 

Jednoznačně přehledné, až strohé hodinky

post-18334-0-32312200-1445109122.jpg

 

Detail ciferníku s tritiovými trubičkami

post-18334-0-93234900-1445109122.jpg

 

Pouzdro je odlehčené žebrováním

post-18334-0-39532600-1445109121.jpg

 

Pár fotek "military like", jsou to přece vojenské hodinky

post-18334-0-52728500-1445109124.jpg

 

post-18334-0-19212700-1445109125.jpg

 

post-18334-0-97578400-1445109125.jpg

 

post-18334-0-71321300-1445109126.jpg

 

post-18334-0-27336400-1445109127.jpg

 

post-18334-0-02708900-1445109128.jpg

 

post-18334-0-69909700-1445109128.jpg

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle vypadá lumi při 25 vteřinové expozici

 

post-18334-0-09142800-1445289293.jpg[

 

a tahkle na ruce při stoupání po nočních horách (ISO 16000)

post-18334-0-75854800-1445806719_thumb.jpg

 

Krkonošské momentky :)

post-18334-0-03710400-1445806721_thumb.jpg

 

post-18334-0-94080000-1445806722_thumb.jpg

 

post-18334-0-78889800-1445806723_thumb.jpg

 

post-18334-0-50811900-1445806724_thumb.jpg

 

post-18334-0-40107700-1445806725_thumb.jpg

 

No a na těhle posledních dvou je vidět, proč bych chtěl vnitřní AR. Líp by se mi fotily :)

post-18334-0-21611300-1445806726_thumb.jpg

 

post-18334-0-10882100-1445806727_thumb.jpg

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tak jako druhy v rade:

 

Celkem me prekvapilo, ze hodinky nejsou tak lehke jak bych cekal. Coz pro me osobne je plus.

Mrzi me maly cifernik k velikosti hodinek, prijde mi to nepomerne.

Pasek co byl k hodinkam je takovej divne "slizkej", takze jsem na ne nahodil, jak majitel podotkl, cirkusove nato :) A pak jsem zkusil bily perlon, ktery mi k nim celkem sedi vzhledem k indexum.

Prekvapila me pomerne tvrde jdouci luneta v 60 krocich, ale na toolwatch proc ne.

Hodne ocenuji, ze pvd vsude drzi, krom lehkeho zmizeni na hranach lunety. To si myslim je vzhledem k jejich pouzivani uspech.

Uz mi par hodinek s tritiem rukama proslo, ale zadne zelene a musim rici, ze to zelene sviti fakt nejvic a je to pro me nejlepsi mozny zdroj svetla co na hodinky lze dat. Sice clovek nema takovou tu detskou radost pres den, kdyz projde stinem. Ale v noci kdykoliv odecte jak potrebuje, ale to ostatne kazdyme tritium watch.

Mrzi me ze sklo nema antireflex a hrozne rychle se "upatla" to vidim jako nejvetsi nevyhodu.

 

Jinak co hodinky se mnou zazily:

Zavod v autoslalomu

Zavod v motokarach

Strelbu Walthe P99

Beznou praci v kancelari

Bazen

Opravu vodovodu

Kulecnik a jednu lehkou party

Proste takove bezne noseni, moc se omlouvam, ze jsem jim nedal poradnejsi kour. Ale popravde, porad jsem mel strach o pujcenou vec a daval na ne pozor.

Kazdopadne dekuji mnohokrat za moznost si je chvili ponosit.

 

Stručné hodnocení:

 

+ velikost, rozumna hmotnost

+ tritium

+ kontrast ciferniku, indexu a rucek

+ day/date

 

- absence antireflexu, "upatlavaci" sklicko

- maly cifernik vzhlexem k velikosti

 

No a k fotkam, po Prischerovi bych radsi ani nic nedaval :D

post-4728-0-87099300-1447615218_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dekujeme za recenzi, na tom bilem "kimonu" ty hodinky vypadaji dobre :-).

Tak snad Te strach nijak neomezoval ;-). To plati i dale, nebojte se panove o hodinky, pri jakychkoliv cinnostech co bezne delate. Jak sem psal vyse, pokud by doslo k poskozeni hodinek nic se nedeje, jen by mne pak zajimal samotny urazovy dej. Vsecko jde za mnou.

Co se antireflexu a umatlavani tyce, tak nejsou to fotogenicke hodinky, takze nejake foceni je spise bonus, obecne se s tim moc nepocitalo. Umatlanost je jim vlastni, takze ja je dycky hned otru do monterek :-).

I tak mne udivuji spise pozitivni reakce (zatim).

Diky moc a tesim se na dalsi vase zkusenosti!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 3 týdnech...

Hodinky dorazily také ke mě, na první pocit:

lehké a na svou velikost dobře padnoucí
sestupující vnitřní komponenty cifru je dělají společně s černou barvou opticky menší
kupodivu nijak nepoškozené, čekal jsem že budou vzhledem k pozici testovacích trošku dobité :)

bydlím na horách, takže se podívaly na nejvyšší bod ČR - tedy na Praděd
jedna fotka z loňska kdy nebyla po cestě mlha jako v den kdy jsem se vydal letos:

 


a jedna hodinková, ovšem nebylo vidět ani na krok :)



Pro mě jsou to toolwatche, evidentně odolné, takže na druhý pohled:
pěkné pouzdro, to se moc povedlo, z boku to vypadá moc dobře
gumový řemínek super i v mrazu
čitelnost velmi dobrá i za zhoršených podmínek
v noci musí být v hodinkovnici se skleněnýcm víkem cifrem dolů, aby se dalo spát :)

Potom jsem se vydal na hřeben fotit západ slunce, nepovedlo se jak bych si představoval,
ale hodinky šly také, to divné dole na botě jsou sněžnice, hodinky se tedy prošly na pozdně
večerní / noční výlet po horách, teploměr byl na brutálních mínus osmnácti stupních . . .

 

Jednu noční fotku od fotografa co byl ten večer úspěšnější než já sem s dovolením
pro ilustraci přidám abych Vás neochudil :) 

 


Závěrem - za mě ano, cena / výkon / odolnost
od brutálního mrazu po řídký vzduch - obstály na výbornou, děkuji za půjčení, předal sem dále.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...