Přejít na obsah

Dvoje za 10 nebo jedny za 20?


Doporučené příspěvky

Hezký den,

 

na začátku bych chtěl podotknou, že čím více o hodinkách čtu, tím méně vím :lol2:  Rozhodl jsem se, že si koupím své první solidnější hodinky, nějaké automaty/otloukánky už jsem měl i před tím, ale s tím chlubit nechci (Invicta)  :frusty:  Ať pročítám a hledám jak chci, vždy se vrátím ke vzhledu hodinek ala Suby. Proto jsem se rozhodl, že si koupím Steinhart Ocean 1, které by měly splnit účel. Nicméně jsem samozřejmě o hodinkách číst nepřestal a následně se zamiloval do Seiko sarb033. Byl jsem rozhodnutý, že koupím oboje, nicméně mně začala v hlavě vrtat myšlenka, jestli by nebylo lepší koupit za tu cenu jenom jedny, lepší? Tah nebo kůže, to je mi jedno. Hledám spíše diversky popř. jiné elegantní hodinky na volný čas, které můžu nosit všude. Chrona taky moc nevyhledávám.

Upraveno uživatelem factus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jestli nepřestaneš číst, tak dopadneš jako většina z nás. Spousta příběhů :-) Když jsem se do toho zbláznil, tak mi kámoš říkal, že postupná cesta je k ničemu a jestli chci někde skončit, tak ať si to koupím hned a měl pravdu :-)

Ale ani teď, když jsem na konci své cesty, kterou jsem si vysnil, nejsem spokojený :-)

 

Kup to co ti udělá radost, kup dobře ať pak nejsi nas*anej že tratíš. Nebo počkej, poctivě střádej a kup si Suby, protože jestli nepřestaneš číst, stejně u nich časem skončíš :-)

 

Zajdi na nějakej srazík a všechno si to poslechni :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj a vítej na fóru, směle se vydej kteroukoliv cestou (jednoznačně doporučuji jedny za 20 a vynechat Steinhart kopírky oproti tomu Seiko skvělá volba, vlastně by se dala pořídit moc hezká Seiko dvojka do společnosti a na volný čas).

 

a proč je to jedno? Protože cituji "že čím více o hodinkách čtu, tím méně vím   Rozhodl jsem se, že si koupím své první solidnější hodinky"

nebudou poslední :cheers:  Mrkni na Longines, Rado, Hamilton, Oris, na Tagy to nebude, ale.............. a miliony dalších

 

Jo a kup si Suby, to dá rozum :lol2: (klasická odpověď na "hledám univerzální hodinky za 2-100tisíc).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych řekl, že je jedno, jestli koupíš dvoje za 10 nebo jedny za 20. V této cenové hladině jsou tak velké rozdíly v poměru výkon/cena, že je lepší vzít hodinky, které tě něčím osloví a klidně tě můžou bavit víc hodinky za 5 než za 20 tisíc.

Např si můžeš koupit skvělé Seika za 5000 anebo taky ohavné Invicty za 20000. Jsou ty Invicty 4x lepší ? Ne, jejich majitel je jen 4x větší jouda.

 

Toto se ale bohužel děje i ve vyšších cenových hladinách. Můžeš si koupit parádní Tudory s inhousem za 100000 nebo ohavné Hubloty s obyčejným ETA strojkem za 300000.

Upraveno uživatelem Mitak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jsi na tom ještě dobře, můžeš pořídit oboje. Já chci přesně stejnou dvojičku, ale finance jsou jen na jedny z nich - a teď babo raď :)

Doporučil bych stejně jako kolega wizard-ov nademnou. Ikdyby ti ani jedny nesedly, lehce se jich tady zase zbavíš za slušný peníz (v takovém případě mi dej vědět ;) ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super, díky za rady a vaše vyjasnění, jsem rád, že jste mně nenasadili další brouky do hlavy  :clap:  Budget by na Suby byl, nicméně jsem ještě asi nedospěl do toho stádia chronomagorství, že bych byl schopen utratit tolik peněz za jedny hodinky. Hledám do začátku spíše hodinky v dobrém poměru cena/výkon, abych nasbíral nějaké zkušenosti a do budoucna, kdo ví :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super, díky za rady a vaše vyjasnění, jsem rád, že jste mně nenasadili další brouky do hlavy  :clap:  Budget by na Suby byl, nicméně jsem ještě asi nedospěl do toho stádia chronomagorství, že bych byl schopen utratit tolik peněz za jedny hodinky. Hledám do začátku spíše hodinky v dobrém poměru cena/výkon, abych nasbíral nějaké zkušenosti a do budoucna, kdo ví :-)

koupí Subů hned jedině ušetříš, strašně -  v podstatě nejvíc :D 

ale přijdeš i o spoustu srandy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koupí Subů hned jedině ušetříš, strašně - v podstatě nejvíc :D

ale přijdeš i o spoustu srandy...

Presne, jete suby dneska koupis za nejakych 120-140 ve slusnem stavu a to uz je jenom 6-7x rozpocet ?:)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych take koupil spis dvoje nez jedny. Navic, pokid to nakombinujes vhodne , budes mit urcite univerzalnejsi vybavu - jedny do spolecnosti a druhe na volny cas. Nejpodstatnejsi ale stejne je, abys koupil jen to, co se ti libi a conti bude delat radost. Ridit se jen podle ceny asi neni spravna cesta.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Factus: Tak co dopadlo to nejak nebo stale ve stadiu dumani? Mne osobne se libi SARB a drive nebo pozdeji na ne prijde rada... Ja bych tedy bral rovnou je a se zbytkem rozpoctu bych dal spekuloval, navysoval atd. Vsak to zname :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On taky každej nemůže (nechce) bejt one-watch-man. Já třeba "potřebuju" ( :D ) troje - univerzály (SARB / mám), potápky (SO1 / chci) a toolwatche (G-Shock / mám). Kdybych si ale měl vybrat jen jedny, pošetřil bych 10k a šel do LHC.

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne celkom vyhovuje, že mám momentálne k dispozícii dvoje hodinky. celkom rozdielne. jedny sportelegantné chrona, druhé dress divery. jedny na koži a druhé na tahu. prvé (quartz) som kúpil asi za polovičnú cenu druhých. 

suby sú asi dosť ďaleko ešte. kúp jedny za tých desať, teš sa z nich a k druhej desine šetri ďalej minimálne dalšiu desinu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...