Přejít na obsah

Stowa Fl 23883 a AK 39 Fl23235-1


Doporučené příspěvky

V čem myslíš, že jsou IWC Mark XVII o tolik lepší? Mě se zdá, že jejich hlavní předností je to, že jsou antimagnetické. Jinak strojek je upravená ETA a pouzdo a zbytek zas nemůže být o tolik kvalitnější aby to reflektovalo 4x cenu.

 

mel jsem oboje,ale tohle bych se tvrdit neodvazil:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V čem myslíš, že jsou IWC Mark XVII o tolik lepší? Mě se zdá, že jejich hlavní předností je to, že jsou antimagnetické. Jinak strojek je upravená ETA a pouzdo a zbytek zas nemůže být o tolik kvalitnější aby to reflektovalo 4x cenu.

tohle je zvracena otazka a muzes si ji prakticky polozit u kazdych hodinek. Je submariner skutecne 20x lepsi nez seiko sumo? Protoze jsem mel moznost nosit fliegry od iwc a stowa ve stejnou chvili,muzu myslim podat nejaky (ac jiste subjektivni) svedectvi. Neni to jen o tom antimagnetismu pouzdra,to vlastne ani nevidis. Je to o malickostech - perverzne perfektnich detailech,ktery alespon v mym pripade vedou k presvedceni,ze iwc maji cenu kazde koruny sve ceny (btw. Nerikam ze stowy to tak nemaj -naopak maj!). Dokonale opracovany pouzdro. Masivni a zaroven jemny. Skoro krehky. A pritom ma hrany,kteryma muzes krajet papir. Sklo. Ani tam vlastne neni. To jen vnejsi antireflex nanasenej v ochranne atmosfere po mikrovrstvach,takze se ti nosenim nedodrbe jako antrflx na brejtlich. Dokonale udelanej cifrnik a indexy -a opet ty zatraceny detaily jako treba okrojena desitka. Vse co jde, mas sroubavany,takze vodotesnost je fakt vodotesnost a nebojis se tomu verit. A nad ramec toho hmatatelnyho ten pribeh a ta tradice a bla bla bla - dodavaj v podstate obycejnym (ale salra dobre postavemym) hodinkam tezko uchopitelnou jiskru. V tehle konstelaci opet opakuju - schauer se nema za co stydet. A kudy chodim,tam chvalim.

Ale srovnat? To bych nesrovnaval.

Upraveno uživatelem Kid_A
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za vyčerpávající skoro až slohovou práci. Asi si je také budu muset pořídit, ostatně původně jsem to měl v plánu namísto Fliegerů od Stowy.. Hned to ale nebude, jelikož mám zálusk na nový Seamaster 300 Master Co-axial.

 

tohle je zvracena otazka a muzes si ji prakticky polozit u kazdych hodinek. Je submariner skutecne 20x lepsi nez seiko sumo? Protoze jsem mel moznost nosit fliegry od iwc a stowa ve stejnou chvili,muzu myslim podat nejaky (ac jiste subjektivni) svedectvi. Neni to jen o tom antimagnetismu pouzdra,to vlastne ani nevidis. Je to o malickostech - perverzne perfektnich detailech,ktery alespon v mym pripade vedou k presvedceni,ze iwc maji cenu kazde koruny sve ceny (btw. Nerikam ze stowy to tak nemaj -naopak maj!). Dokonale opracovany pouzdro. Masivni a zaroven jemny. Skoro krehky. A pritom ma hrany,kteryma muzes krajet papir. Sklo. Ani tam vlastne neni. To jen vnejsi antireflex nanasenej v ochranne atmosfere po mikrovrstvach,takze se ti nosenim nedodrbe jako antrflx na brejtlich. Dokonale udelanej cifrnik a indexy -a opet ty zatraceny detaily jako treba okrojena desitka. Vse co jde, mas sroubavany,takze vodotesnost je fakt vodotesnost a nebojis se tomu verit. A nad ramec toho hmatatelnyho ten pribeh a ta tradice a bla bla bla - dodavaj v podstate obycejnym (ale salra dobre postavemym) hodinkam tezko uchopitelnou jiskru. V tehle konstelaci opet opakuju - schauer se nema za co stydet. A kudy chodim,tam chvalim.
Ale srovnat? To bych nesrovnaval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když mluvíš o té vodotěstnosti, jak jsou na tom Stowy, mám se bát nebo ne?

 

... Vse co jde, mas sroubavany,takze vodotesnost je fakt vodotesnost a nebojis se tomu verit. 

 

Upraveno uživatelem Ronin13
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle je zvracena otazka a muzes si ji prakticky polozit u kazdych hodinek. Je submariner skutecne 20x lepsi nez seiko sumo? Protoze jsem mel moznost nosit fliegry od iwc a stowa ve stejnou chvili,muzu myslim podat nejaky (ac jiste subjektivni) svedectvi. Neni to jen o tom antimagnetismu pouzdra,to vlastne ani nevidis. Je to o malickostech - perverzne perfektnich detailech,ktery alespon v mym pripade vedou k presvedceni,ze iwc maji cenu kazde koruny sve ceny (btw. Nerikam ze stowy to tak nemaj -naopak maj!). Dokonale opracovany pouzdro. Masivni a zaroven jemny. Skoro krehky. A pritom ma hrany,kteryma muzes krajet papir. Sklo. Ani tam vlastne neni. To jen vnejsi antireflex nanasenej v ochranne atmosfere po mikrovrstvach,takze se ti nosenim nedodrbe jako antrflx na brejtlich. Dokonale udelanej cifrnik a indexy -a opet ty zatraceny detaily jako treba okrojena desitka. Vse co jde, mas sroubavany,takze vodotesnost je fakt vodotesnost a nebojis se tomu verit. A nad ramec toho hmatatelnyho ten pribeh a ta tradice a bla bla bla - dodavaj v podstate obycejnym (ale salra dobre postavemym) hodinkam tezko uchopitelnou jiskru. V tehle konstelaci opet opakuju - schauer se nema za co stydet. A kudy chodim,tam chvalim.

Ale srovnat? To bych nesrovnaval.

 

WOW... napisal si to neskutocne dobre... smekam klobouk  :notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Hodinky mám již necelý měsíc a zatím naprostá spokojenost, na ruce sedí perfektně, velikost je naprosto ideální a dobře se vejdou pod manžetu košile Hodinky udělají v průměru +1,7sec/ den,což si myslím, že je skvělý výsledek. Lumi je perfektní - svítí vyrovnaně a vydrží skoro celou noc. Zpracování pouzdra, cibulová korunku a zejména modřené ručičiky se mi zatím neokoukaly, celkově jsem spokojen. Jediná výhrada snad, že řemeny od Stowy by zasloužily lepšího zpracování a tak přemýšlím na vhodným řemenem (pravděpodobně to bude hnědý pštros s kontrastním prošitím). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Hodinky mám již necelý měsíc a zatím naprostá spokojenost, na ruce sedí perfektně, velikost je naprosto ideální a dobře se vejdou pod manžetu košile Hodinky udělají v průměru +1,7sec/ den,což si myslím, že je skvělý výsledek. Lumi je perfektní - svítí vyrovnaně a vydrží skoro celou noc. Zpracování pouzdra, cibulová korunku a zejména modřené ručičiky se mi zatím neokoukaly, celkově jsem spokojen. Jediná výhrada snad, že řemeny od Stowy by zasloužily lepšího zpracování a tak přemýšlím na vhodným řemenem (pravděpodobně to bude hnědý pštros s kontrastním prošitím).

+1 dobrej kauf Upraveno uživatelem Kid_A
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krása. Škoda, že nedělají větší průměr.

Me to nevadi, naopak si myslim, ze 40 mm je idealni velikost hodici se jak k causal obleceni tak i obleku. Dokonce bych rekl, ze hodinky o velikosti 45 a vic mm pusobi komicky a hodi se maximalne pro nejakeho rapera pripadne pro nekoho kdo ruku opravdu obrich rozmeru.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V prvé řadě, gratulace, jsou parádní.

 

Rozměr hodinek a jeho vnímání je značně věcí subjektivní. Taky sem si myslel, že s 45mm rozměrem pilotek budu mít problém, ale ono se to k těm pilotkám docela pasuje. A pokud má dotyčný i rozumně velké zápěstí, není co řešit :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stowa vs. Laco se tu již několikrát diskutovalo. Také jsem o tom přemýšlel a vyhrála Stowa, ale jsou i jiné alternativy...

Pokud by ti to pomohlo, můžeme se Praze sejít na kafe a okoukneš Stowy.

 

Já bych asi taky potřeboval B-uhry a pořád nevím, jestli Stowa nebo Laco... :)

Upraveno uživatelem Ronin13
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...