Přejít na obsah

Začínám se sbírkou - poraďte


Najlvin

Doporučené příspěvky

Já mám k hodinkám podobnou úctu, ale třeba ty Omegy bych se nebál občas někam vzít. Vždyť to je jejich původní účel a opotřebování nehrozí. Stát se může kdykoliv cokoliv, ale s tím přece musíme žít i tak.

No ale kdyby mi je někdo ukradl, to bych asi nevydejchal......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 43
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Taky mám pár kapsáčů jako například tyhle stříbrné, zachovalé a neznačené cibule s válečkovým krokem - odhaduji původem z okolo roku 1900 a jsou dodnes funkční. Mám je po babičce, která je nosila v kabelce v tomto koženém pouzře aby je nepoškodila. Do toho koženého pouzdra (starého podle mých vzpomínek minimálně 50 let) se hodinky perfektně akorát vejdou. Zatím jsem nikde nic podobného neviděl - viz obrázky dole. Tak by mne zajímalo, zda se takováto kožená pouzdra speciálně na kapesní hodinky vyráběla a byla běžně kdysi používána nebo zda jde u pouzdra o jeho "druhotné" použití a byly kdysi určeny k jinému účelu. Nevíte někdo něco bližšího?

 

Poznámka: Pro upřesnění - pouzdro ani hodinky po babičce nechci prodávat - mám s nimi zachován i zajímavý rodinný příběh.

post-19465-0-20611200-1481198484_thumb.jpg

post-19465-0-93980300-1481198508_thumb.jpg

post-19465-0-18184000-1481198526_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...To je jako říkat, že náramkové hodinky jsou taky zastaralé, protože je vtlačily chytré telefony, co umí daleko víc věcí, než jen měřit čas. A že znám lidí, co hodinky vůbec nenosí - taky proč, když stačí mrknout na display...

 

Takže se v podstatě jedná o návrat ke kapesním hodinkám  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kapesky se nosily do padesátých minulého století ..

Než začneš sbírat, nastuduj si něco o historii a provedeních. Sběratel bude mít ze zajímavosti jeden kousek roskopfek, válečkový krok a tak ..

Ale ... poměrně dobré informace jsou dostupné pro americké značky, hodně zajímavých kousků se dělalo v Anglii, hodně šuntu se vyváželo ze švýcar a německa.

Udělej si reálný rozpočet ... a představu, jestli sbíráš komplikace, klíčovky nebo nějakou ucelenou řadu od někoho.

ode mně jediná rada - cena opravy může být astronomická, tj. ušetřené tisícikoruny se Ti většinou nevyplatí (ti lidé vědí co prodávají)

 

http://www.ebay.com/itm/Hamilton-16s-23j-950B-Pocket-Watch-w-23j-Railway-Spec-Dial-in-Hamilton-Case-/381553990297?hash=item58d663da99

třeba tady - opravit kolo na pérovníku bude velmi náročné, aby to nešlo poznat. U složitějšího zdobení téměř nemožné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...