Přejít na obsah

ELTON custom renovacia PRIM - projekt


Doporučené příspěvky

Zdravim,

 

Na zaciatok by som zdoraznil ze nemam absolutne ziadnu predstavu a skor by som chcel napady zbierat za pomoci vazenych clenov tohto fora.

 

Mozno je to smiesne ale predstavujem si to cele ako show "Overhaulin" alebo "Wheeler Dealers" kde zozeniem daco co posluzi ako zaklad na projekt ktory sa ma realizovat.

 

Moj budget na tento projekt by bol do 1000Eur (mozno kusok viac) a som sa rozhodol ze by som to dal realizovat do ELTONU.

Cas ma absolutne netlaci/nezaujima moze to byt hoci aj rok. Proste chcem hodinky ktore budu len moje na cely zivot a nikto take nema :)

 

Este by som napisal co by som chcel na tuti aby to malo:

1. priehladne spodne dynko

2. mechanika cize ziaden baterkac

3. daco aby to sedelo s pocitom na zapasti ze to ma aj vahu (mam rad ked citim ze hodinky maju vahu)

4. dajaky custom cifernik (uvitam kazdy napad alebo dajaku vizualizaciu od clenov)

5. Korunka aby mala moje inicialky na styl GS :)

6. Podla moznosti aspon 5ATM najlepsie 10ATM vodotesnost. (plavat v nich nebudem ale predsa)

 

Poprosim teda najskor dajake napady po akom type by som sa mal poobzerat aby sa to aj dajak zohnalo ako zaklad projektu. (kludne aj cez Ebay)

 

Samozrejme cele by som rozvyjal v tomto threade a o vsetkom budem informovat.

 

Som dzecko Ceskoslovenskej vyroby a preto chcem mat PRIM. (moje prve hodinky boli starodavne PRIMky)

 

Lovu zdar

Upraveno uživatelem EngineerHack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 92
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

pokud to chceš realizovat z Eltonu, podíval bych se po ocelových pouzdrech, který má Elton v nabídce. Dělat projekt za 1000E na základě mosaznýho chromovanýho pouzdra je blbost.

 

Z renovačních pouzder se s průhledem dělají Prim Sport I, Prim Sport II, nebo Traktory. Z nových pouzder máš výběr ještě větší.

 

Strojky se dají použít původní, manuální nátah kal 66, nebo kal. 68, nebo automaty kal. 96, sáhnout můžeš i po nových kalibrech.

 

Na ciferníku se dá slušně vyřádit s tamponprintem, galvanoplastika se u jednoho kusu nevyplatí.

 

Kdybych si dneska vybíral základ pro hodinkový projekt u Eltonu, tak sáhnu po pouzdru Prim Spartak 40mm, anebo ještě hezčí bude nový Spartak v 39.

 

Nechceš si koupit nějakou limitku od Grand Seika? Tam máš tyhle iniciály na korunce v základu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze som zasa len o daco mudrejsi.

Takze uz viem ze chcem jednoznacne ocelove puzdro.

 

Kedtak ma prosim nasmerujte kde mozem tie nove puzdra alebo puzdra pozriet lebo ako som pisal som novacik v PRIM :)

Alebo kedtak tu rovno dajte dajaky obrazok.

 

Co sa tyka tej korunky tak tam by som chcel moje inicialky ZF :)

 

A este by ma zaujimalo co je ten tamponprint zac ?

Upraveno uživatelem EngineerHack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tampon tisk (tampon print, pad print) je technologie tisku ciferníku. Snímá se barva z matrice pomocí "vemena" a tím se to přenáší na číselník. Na youtube jsou videa jak to funguje. 

 

Tvary pouzder jsou na Prim.cz, nebo tady na foru, případně google (klíčová slova Prim Sport I, Prim Sport II, Prim Traktor)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyto hodinky mi nepřijdou moc vhodné. Je to poměrně tuctovka a za zlomek renovační ceny je i občas seženeš v zcela nenošeném stavu. Máš k nim nějaký vztah?

 

Šel bych do sportovních a velice hezkých Prim Sport I (první generace, "i.gen") a nebo do nějakých oblekových hodinek.

 

 

Asi aj zacnem a mozno dam dajaky napad na samotne hodinky.

Toto celkom vypada na solidne.

Len ci sa da modifikovat podla predstav :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sa cely den sturam po internete a po celom fore.

Nasiel som jedny Prim Sport 2 uz renovovane u ELTONu.

 

Cena je okolo 4000tisic ceskych.

Chcel by som na to este priehladne zadne dynko co nemam ani sajnu kolko by mohlo stat a minimalnu upravu cifernika.

 

hodim aj link mozno mi to viete zhodnotit : http://www.nejpanskehodinky.cz/products/prim-sport-ii-ocelove-pouzdro/

 

Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem moc odbornik, ale přijde mi to, že je to renovace ne od ELTONu ale renovace samo domo pomocí dílů od Parexo.  Na Parexo je tu názorů až moc, prohledej fŕum a názory si uděláš sám.  Dle mě cena za parexo vysoká....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle se třeba dají customizovat PS1 ? Elton Sport Snow White & Ferrari Red (bohužel, v původním vláknu se ztratily fotky...), moc krásná práce.

Šel bych tedy spíš do Igenů, průhledné dýnko, vodotěsnost apod, na ruce sedí pěkně... takže všechny výše uvedené požadavky by to splňovalo (tedy až na tu korunku, to fakt nevím...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodně k zvážení je míra extravagance. Elton Ti dnes udělá skoro cokoliv, ale je otázka jestli je to pak rarita nebo spíš bastl, byť origo.

Za sebe bych byl asi spíš konzervativní a do hodinek výrazně odlišných od origo bych se moc nepouštěl. Ovšem to je jen můj názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem moc odbornik, ale přijde mi to, že je to renovace ne od ELTONu ale renovace samo domo pomocí dílů od Parexo.  Na Parexo je tu názorů až moc, prohledej fŕum a názory si uděláš sám.  Dle mě cena za parexo vysoká....

 

 

Ale fuj, pouzdro bez hran, znovu přechromované, to není renovace, ale prasárna....

Jediná unikátnost je v tom, že je to unikátní bastl.

 

Takze jednoznacne toto neriesit a ist hladat dalej :)  Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle se třeba dají customizovat PS1 ? Elton Sport Snow White & Ferrari Red (bohužel, v původním vláknu se ztratily fotky...), moc krásná práce.

Šel bych tedy spíš do Igenů, průhledné dýnko, vodotěsnost apod, na ruce sedí pěkně... takže všechny výše uvedené požadavky by to splňovalo (tedy až na tu korunku, to fakt nevím...)

 

 

Korunku signovat umeji taky... Igen je spravna volba

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Aky je rozdiel medzi Igen a IIgen ? Preco sa preferuje viac Igen?

Je to o lepsich moznostiach na renovaciu alebo ?

Mne osobne sa mozno paci viac IIgen ale skuste mi to vyhovorit a mozno uvidim krasu/moznosti na Igen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodně k zvážení je míra extravagance. Elton Ti dnes udělá skoro cokoliv, ale je otázka jestli je to pak rarita nebo spíš bastl, byť origo.

Za sebe bych byl asi spíš konzervativní a do hodinek výrazně odlišných od origo bych se moc nepouštěl. Ovšem to je jen můj názor.

 

Nechcem byt dajak extra odlisny od normalu. Chcem len to priehladne dynko a proste aby som tie hodinky nemohol predat nikomu lebo su sine namna :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Igen jsou dle většiny lidí hezčí a větší (to už je prostý fakt) než IIgen (btw, dobrý novotvar :-) , tady se tomu říká PSII). Taky jsou straší a je jich méně. Už je nemá každý druhý důchodce... :-)

Náročnost renovace je stejná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...