Přejít na obsah

Proč právě Breitling


mery

Doporučené příspěvky

Aby se to tu trochu vyvazilo, a Eta se moc z toho lezeni do zadku a obhajoby vlastni investice 100 a vice tisic za hodinky se strojkem za 10 necervenala. Me Eta v hodinkach nad kilo vadi a nekoupil bych si je. Vyvolava to ve me dojem lehkeho zisku a absence zapalu pro vec. Hejl proste koupi, co je v GQ na zadni strane s nejakou celebritou a je jedno, co je vevnitr. A hejlu je vetsina. Hejl dela velke zisky. Hejl je nas nejoblibenejsi zakaznik. Drasticky zjednodusuju, vim, ze to tak uplne neni, ale nechce se mi vice elaborovat.

Proste zjednodusene receno a za mou osobu. Jakekoliv Sinn, Stowa, Meistersinger, Doxa SUB,.. s Etou za 30-50 tisic bych nemel vybec zadny problem nosit. Tam, IMHO Eta sedne jak prrdel na hrnec. Bohuzel rozdil mezi Sinn s Etou/Selitou za 50 a Breitling, nebo IWC s Etou za 150 vidim pouze v PR omacce, z husta vylhane, a pritomnosti na cervenem koberci. Proste v onom magickem "pribehu". Nemyslim, ze by to Sinn/Longines/Doxa, Meistersinger,...  pouzdro bylo o 100k horsi. Vlastne vim, ze neni. Ovsem IWC/Breitling/Panerai s inhauzem, s nejakou fajnou ficurou, kterou jine strojky nemaj, narazuvzdornost, rezerva, Pellaton, jiny vzhled kalibru, loziska, antimagneticke pero, pripadne i krok, to je jina, to me zacina zajimat. Ovsem treba Nomos to vsechno trochu nabourava. Uz bych asi mel problem koupit Etu i do kila. Toz tak. Jen pro pestrost diskuze. 

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 195
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

FYI, i když je B22LC ve výše zmíněných račmenách derivátem ETA2892 "pro hejly", tak "těch pár koleček a šutrů navíc" představuje nejen viditelnou mimostřednou vteřinovku a za fík těžko zaměnitelnou korunku na opačné straně, ale taky inhouse chrono nádstavbu s šikovnou funkcí FlyBack (reset stopek dolním tlačítkem i za chodu)... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aby se to tu trochu vyvazilo, a Eta se moc z toho lezeni do zadku a obhajoby vlastni investice 100 a vice tisic za hodinky se strojkem za 10 necervenala. Me Eta v hodinkach nad kilo vadi a nekoupil bych si je. Vyvolava to ve me dojem lehkeho zisku a absence zapalu pro vec. Hejl proste koupi, co je v GQ na zadni strane s nejakou celebritou a je jedno, co je vevnitr. A hejlu je vetsina. Hejl dela velke zisky. Hejl je nas nejoblibenejsi zakaznik. Drasticky zjednodusuju, vim, ze to tak uplne neni, ale nechce se mi vice elaborovat.

Proste zjednodusene receno a za mou osobu. Jakekoliv Sinn, Stowa, Meistersinger, Doxa SUB,.. s Etou za 30-50 tisic bych nemel vybec zadny problem nosit. Tam, IMHO Eta sedne jak prrdel na hrnec. Bohuzel rozdil mezi Sinn s Etou/Selitou za 50 a Breitling, nebo IWC s Etou za 150 vidim pouze v PR omacce, z husta vylhane, a pritomnosti na cervenem koberci. Proste v onom magickem "pribehu". Nemyslim, ze by to Sinn/Longines/Doxa, Meistersinger,...  pouzdro bylo o 100k horsi. Vlastne vim, ze neni. Ovsem IWC/Breitling/Panerai s inhauzem, s nejakou fajnou ficurou, kterou jine strojky nemaj, narazuvzdornost, rezerva, Pellaton, jiny vzhled kalibru, loziska, antimagneticke pero, pripadne i krok, to je jina, to me zacina zajimat. Ovsem treba Nomos to vsechno trochu nabourava. Uz bych asi mel problem koupit Etu i do kila. Toz tak. Jen pro pestrost diskuze. 

Díky za tento názor. Myslím, že to asi vystihuje to, na co jsem se ptal. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak slusi se take podotknout, ze existuji ruzne kvality strojku ETA, zatimco v hodinkach do 50tis se clovek setka spis s kvalitou Elaborate, v Breitlich je to vetsinou kvalita TOP navic s certifikatem. Tchan ma Navitimery World s ETA 7750 TOP, certif. COSC a delaji mu 0 az 1 s do plusu, je spokojenej, neresi to....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v sobotu vysel na FT clanek ohledne zmenach ve svycarskym hodinarskym prumyslu po roce 2002 kdy Swatch oznamil ukonceni dalsich uprav svych ETA strojku. Ohledne Breitlingu tam pisou toto (omlouvam se za anglictinu):

Jean-Paul Girardin, vice-president of Breitling, says: ?There?s been a reshaping of the Swiss watch industry, from having one or two suppliers to everybody having to take responsibility for themselves.?

The company has introduced seven in-house mechanical movements since 2009.
Its in-house movement programme began in 2004 and approximately a quarter of the 150,000 watches it produces annually are
powered by in-house movements.

 

Bohuzel Breitling neuvadi kolik je stal vyzkum a vyvoj novych strojku, u Tag Heuer to delalo 41.5MUSD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..jen doplním, že Breitling má těch in house strojků víc - B01, B02, B04, B05 atd. cena není malá, ale podle mého názoru je přiměřená výkonu, provedení a následnému servisu ( v in house řadách).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

B01 je super stroj o tom žádná, asi nejlepší fičura je taková blbost jako možnost překlápět datum kdy se mi zachce, už vidím jak mi jednou přijdou hodinky a já ve víře že jsem v jiné pozici korunky quicksetnu ve špatný moment. Kolik si velké B ale účtuje za servis třeba Chronomatů s B01?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me Eta v hodinkach nad kilo vadi a nekoupil bych si je. Vyvolava to ve me dojem lehkeho zisku a absence zapalu pro vec. Hejl proste koupi, co je v GQ na zadni strane s nejakou celebritou a je jedno, co je vevnitr. A hejlu je vetsina. Hejl dela velke zisky. Hejl je nas nejoblibenejsi zakaznik. Drasticky zjednodusuju, vim, ze to tak uplne neni, ale nechce se mi vice elaborovat.

Proste zjednodusene receno a za mou osobu. Jakekoliv Sinn, Stowa, Meistersinger, Doxa SUB,.. s Etou za 30-50 tisic bych nemel vybec zadny problem nosit.  

U mě je to naopak. Za úplného hejla se nepovažuju, ale Sinn, Stowa, Doxa a podobně mi nic neříká. SOH jsem nekupoval protože by byly na zadní straně s Travoltou, ale protože mají úžasný nadčasový design, dají se vzít na gumě k plavkám stejně jako na látce do hospody nebo na kůži k obleku. Je na nich poznat že jsou to slušné hodinky, ale detailněji si jich nevšimne nikdo kdo se v hodinkách nevyzná, protože na první pohled nevypadají, že stály kilo. Nemám problém ani s tím, že je v nich ETA a že bych za tu cenu mohl mít dvoje Nomosy s inhousem. Designově jsou skvělé, značka je slušná, přesnost je v rámci vteřiny denně. Inhouse je samozřejmě "grál" pro většinu lidí, kteří se někdy podívali na chronoforum a i já se na něj do budoucna těším, ale pro mě je kilo za etu v Béčkách obhájitelné.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když odhlídnu od toho že slušná pouzdra s parádním ciferníkem a k tomu mechanicky kvalitní tahy nerostou v lese, on tu snad někdo věří že samotný kalibr B01 (a nebo to co padá z NCček u Rolexu a dalších) stojí vyrobit výrazně víc než onu "desítku"? Dtto auta, hadry, kosmetika...

Firmy samozřejmě lijou tuny peněz do marketingu, vývoje dnes tak adorovaných inhouse kalibrů (viz Breitling, Panerai,...), amortizace s tím souvisejících technologií nahrazujících ještě dražší dělníky - a samozřejmě přitom dál chtějí svým majitelům královsky vydělávat.

Tohle fakt není velkoobchod/e-shop s asijskou elektronikou, kde se překupníci s hokynářema přetlačujou o 5% vejvaru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No co si budeme povídat, překlápěčka na kaučuk za 10.300,- nebo kolik to stojí, to je hroznej úlet. Na druhou stranu nic tak pohodlnýho jako ocean racer s překlápěčkou s mikroregulací jsem na ruce zatím neměl... Jinak souhlas s Radkem, auta, telefony, hadry, všechno stejná věc. Na polo tričku s krokodýlem za dva tácy taky neuvidím práci za tolik peněz...  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to beru tak, jestli ten strojek stojí desítku, vidím těch 90 na pouzdru a tom zbytku? U B s tím mám trochu problém...

Uaaaaa!

Jak B vlastne nemam rad a krome Transoceanu a SOH se mi nic nelibi, tak laskave pocitejme:

- hodinky za 100

- polovinu ma AD - udrzba maloobchodni site sakra neco stoji!

- DPH

-...

 

Vysledek?

Vyrobce dostane 40. A to je rad. A jeste z toho musi zaplatit 'celebrity' :D

 

Neobhajuju. Rozhodne ne B. Ale ono to neni v urovni 'strojek za 10 a zbytel jde na pouzdro a vejvar'.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uaaaaa!

Jak B vlastne nemam rad a krome Transoceanu a SOH se mi nic nelibi, tak laskave pocitejme:

- hodinky za 100

- polovinu ma AD - udrzba maloobchodni site sakra neco stoji!

- DPH

-...

 

Vysledek?

Vyrobce dostane 40. A to je rad. A jeste z toho musi zaplatit 'celebrity' :D

 

Neobhajuju. Rozhodne ne B. Ale ono to neni v urovni 'strojek za 10 a zbytel jde na pouzdro a vejvar'.

Tak jasný přeháním, tím nechci říct že Breitling neumí hezké hodinky, SOH a Transocean jsou samozřejmě úžasné, ale SOH stojí dneska na gumě 98? To je podobné jako bondovky a u bondovek mi přijde že dostanu víc muziky a potažmo lepší "příběh".

 

Kup si Breitling, dej si je na ruku, nos je a to né jenom do hypermarketu a po pár letech dej vědět, jestli ti tam ta Eta opravdu za ty peníze tolik vadí  ;)

Už jsme to řešili, já nemohu říct křivé slovo na ETU co se spolehlivost a přesnosti týče. Ale jelikož mě hodinky berou po všech směrech včetně mechaniky tak od určitě částky čekám inhouse, je to pro mě důkaz že firma je hodinářská a dělá si svoje věci, caseovat strojky dělá kde kdo. Jasně že chápu že ETA je super na denní nošení a v top gradu šlape do pár vteřin, oservisuje to umí kde kdo a celkově je to bezproblémový stroj. Jenomže kdybych se na věci díval logicky a né pocitově tak mi stačí quartzy a né mechaniky za kilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě. (myšlen libův příspěvek) Takže v konečném důsledku koupíš za kilo svých těžce vydělanylých dukátů strojek za deset, který je v každých Festinach, pouzdro za deset a Johna Travoltu. V horsim případě pak Davida Beckhama. No a hlavně to jméno samozřejmě. Díky, nechci. Jistě, v tomto oboru je to samozřejmě rozšířený standard. Nicméně třeba Nomos je vedle této cenové struktury skutečné hodinkové zjevení. Jako hodinkomilce mě baví hledat trávě tahle zjevení. Jinak na Breitlingu mi je sympatické, abychom byli féroví, že není součástí velkého koncernu, že umí svoje kalibry, že mají pár nádherných kusů a že jdou jen těžko kupovat z čistě finančně spekulativního popudu. Tedy že kupujícímu se skutečně musí líbit a musí je chtít pro sebe, nikoliv na kšeft.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...