Přejít na obsah

Proč právě Breitling


mery

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 195
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Poradíte laikovi s potenciálním výběrem Navitimerů? Nejsou pro mne a navíc, když Breitling, tak se mi líbí jiná modelová řada, ale dotyčnému, který se jinak v hodinkách moc nevyzná, se už dlouhá léta líbí Navitimery s modrým ciferníkem a bílými malými ciferníky, s kalibrem B01. Za mne osobně na kůži, i kvůli hmotnosti a přijde mi, že samotné hodinky víc vyniknou a jsou jaksi víc elegantní a společenské, což ale může být pocit. Mám v tom ale zmatek - můžete mi třeba vysvětlit, jaký je rozdíl mezi těmito, lišícími se v kódu na konci C1 nebo C2?:

https://www.deal-klenotnictvi.cz/panske-hodinky-breitling-navitimer-01-ab0127211c1x1/

https://www.deal-klenotnictvi.cz/panske-hodinky-breitling-navitimer-1-b01-46-ab0127211c1x2/https://www.deal-klenotnictvi.cz/panske-hodinky-breitling-navitimer-1-b01-46-ab0127211c1x2/ 

No a pak jsem ještě zahlédl Navitimery s B01 v rozměru 46 mm a 43 mm - to je nějaká historie vývoje nebo je v tom hlubší záměr?  

Děkuji.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekl bych, že ty levnější maj trnovku, dražší překlápěčku..
 Jinak proč ne, hodinky jsou to moc pěkný, pokud mu nevadí ta 30m WR. Stroj parádní..
 V týdle barevný kombinaci maj asi jen 46mm, ale pokud nemá ruku jako slon, spíš bych doporučil 43mm, nevim no.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Micey napsal:

Řekl bych, že ty levnější maj trnovku, dražší překlápěčku..
 Jinak proč ne, hodinky jsou to moc pěkný, pokud mu nevadí ta 30m WR. Stroj parádní..
 V týdle barevný kombinaci maj asi jen 46mm, ale pokud nemá ruku jako slon, spíš bych doporučil 43mm, nevim no.

Díky, nenapadlo mne, že rozdíl bude v řemínku, z popisu ani fotek to nevyplývá. S tahem jsou ty hodinky ještě o dost dražší a říkal jsem si, že takový cenový rozdíl jen v tomhle být nemůže. Takže dá se říci, že všechny tyhle modré Navitimery s B01 budou jinak stejné, tj. se zadním průhledem, safírem s oboustranným antireflexem atd.? Co se týká velikosti, větší hodinky on nosí a já koneckonců taky a to mám relativně štíhlou ruku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
V 9. 6. 2020 v 11:09, Ivan Lelák napsal:

Poradíte laikovi s potenciálním výběrem Navitimerů? Nejsou pro mne a navíc, když Breitling, tak se mi líbí jiná modelová řada, ale dotyčnému, který se jinak v hodinkách moc nevyzná, se už dlouhá léta líbí Navitimery s modrým ciferníkem a bílými malými ciferníky, s kalibrem B01. Za mne osobně na kůži, i kvůli hmotnosti a přijde mi, že samotné hodinky víc vyniknou a jsou jaksi víc elegantní a společenské, což ale může být pocit. Mám v tom ale zmatek - můžete mi třeba vysvětlit, jaký je rozdíl mezi těmito, lišícími se v kódu na konci C1 nebo C2?:

https://www.deal-klenotnictvi.cz/panske-hodinky-breitling-navitimer-01-ab0127211c1x1/

https://www.deal-klenotnictvi.cz/panske-hodinky-breitling-navitimer-1-b01-46-ab0127211c1x2/https://www.deal-klenotnictvi.cz/panske-hodinky-breitling-navitimer-1-b01-46-ab0127211c1x2/ 

No a pak jsem ještě zahlédl Navitimery s B01 v rozměru 46 mm a 43 mm - to je nějaká historie vývoje nebo je v tom hlubší záměr?  

Děkuji.

 

43mm a 46mm jsou prostě dvě prodávané velikosti. Nemyslím si ale, že by 43 byly v modrá-bílá verzi, podle mě mají jenom modrá-černá ve 43. takže modrá-bílá asi jen 46mm. Na mě jsou 43mm strašně malinké a roztomilé, já mám 46mm a jsem s tím maximum spokojený - správně velké a chlapské.

co se týče připojení k ruce - já potřebuju oboje. Náramek je krásně lesklý a je to takové jako "na slušno" když jdu do divadla, protože se to všude leskne a v divadle je to ajkečr. Hmotnost není můj problém, já mám rád někdy těžké, někdy lehké a navíc ten navitimer náramek je velmi lehký, protože je tenký. Na pásku to má prostě úplně jiného ducha a na gumě taky. Dlouhodbě to nosím na gumě. Zbytek jsou podle nálady. Náramek jsem vytáhl po půlroce na kultůru a pak na dovču a nosil to jenom na snídaně.

kdyžtak mám na instáči fotky ve všech možných kombinacích.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 6. 2020 v 14:04, Ivan Lelák napsal:

Díky, nenapadlo mne, že rozdíl bude v řemínku, z popisu ani fotek to nevyplývá. S tahem jsou ty hodinky ještě o dost dražší a říkal jsem si, že takový cenový rozdíl jen v tomhle být nemůže. Takže dá se říci, že všechny tyhle modré Navitimery s B01 budou jinak stejné, tj. se zadním průhledem, safírem s oboustranným antireflexem atd.? Co se týká velikosti, větší hodinky on nosí a já koneckonců taky a to mám relativně štíhlou ruku.

všecko má dycky oboustraný antireflex, to je přesně to, co dělá z B B

průhled má vždycky, když to je B01, ale lepší se ujistit u nich na webu. B01 se pozná podle registrů na 3-6-9, zatímco aktuálně prodávané Sellita verze mají 6-9-12.

já mám ruku 18.5 cm za střízliva, po chlastačce to napuchne na 19.5, a jsou mi akorát 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Trochu to tu oživím 😀 zřejmě budou nějaké facelifty modelů a v goldeligius mi řekli že se po novém roce chystá zdražení. Po nekonečném pročítání fóra jsem se rozhodl ze si konečně udělám ke 40 cetinám radost. Jsem pevně rozhodnutý pro Aviatory s B01 ☺️ když jsem se poprvé viděl na pařížské naživo tak nešlo jinak. 
 

https://www.breitling.com/cz-en/watches/aviator-8/b01-chronograph-43/AB0119131B1/?watch=AB0119131B1A1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, HondaSC45 napsal:

Trochu to tu oživím 😀 zřejmě budou nějaké facelifty modelů a v goldeligius mi řekli že se po novém roce chystá zdražení. Po nekonečném pročítání fóra jsem se rozhodl ze si konečně udělám ke 40 cetinám radost. Jsem pevně rozhodnutý pro Aviatory s B01 ☺️ když jsem se poprvé viděl na pařížské naživo tak nešlo jinak. 
 

https://www.breitling.com/cz-en/watches/aviator-8/b01-chronograph-43/AB0119131B1/?watch=AB0119131B1A1

Za mě skvělý! Trochu mě trápí vroubkovaná luneta, která při absenci kontrastní barvy působí jednotvárně. Ale sžil bych se s tím 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ať si klidně zdražujou až na půdu. Dokud nezačnou stěžejní modelové řady dělat i pro menší pánská zápěstí, tudíž průměry hodinek ideálně 39-41mm, celej Breitling se může jít akorát vycpat. S Kernem v čele. 
Píšu s hořkostí na patře po cca měsíci marného hledání vhodných B z sportovní a chrono kolekce posledních let na ruku ~16.5cm. Halt sou mi souzený jen ty proklatý Colty. 

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To netvrdim, bo mam pořád fotku jak sem zkoušel tvoje ex-oranžády. Taky je zvažuju. Ale Colty jako main potápky mi sedí dobře, takže zas nejni extra důvod do SO jít. Ale jo, je to cesta. 
Nicméně jedna. Jediná. Uka mi něco dalšího, co pohodlně a vizuálně přijatelně obuju na ruku a ne na kotník 😂

Abych teda nekecal, něco už mam na cestě. Nebo dva. Už nevim.
Obecně je to ale pod křídly Bé strašná bída, jak má ček pod řekněme 17.5cm a ještě spíš tvarem vysočinu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Maxel napsal:

Ať si klidně zdražujou až na půdu. Dokud nezačnou stěžejní modelové řady dělat i pro menší pánská zápěstí, tudíž průměry hodinek ideálně 39-41mm, celej Breitling se může jít akorát vycpat. S Kernem v čele. 
Píšu s hořkostí na patře po cca měsíci marného hledání vhodných B z sportovní a chrono kolekce posledních let na ruku ~16.5cm. Halt sou mi souzený jen ty proklatý Colty. 

Premier, ani Top Time se ti nezamlouvají (40/41mm)? Menší SO 57’, nebo Navi 41 nejsou taky úplně škaredé.  

280DDD54-6417-4848-B73F-5EED51A90C24.jpeg

5BEB6697-8615-44DD-820B-8DD3D2E04669.png

5261E6DF-23E2-438D-9498-98F85329750C.png

3C420DB2-6438-4C47-B38C-813435D31C72.png

 

7B4A4F40-930F-43C3-B285-998F0D4203C8.png

Upraveno uživatelem FreemanTKOZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Premier i jo, ale nejlíp Datora salmon co má nově @JoyStick Akorát těch 42mm už bude v tomhle poudře imo zu viel. A cenovka taky nejni zrovna přívětivá. 
Navi viz. níže. Zbytek ne-e. 
  
Každopádně sem teď vzal, co ruka dovolila. Ještě jeden kus je teda na cestě, a na ten sem zvědav nejvíc.

Navitimer 41 chrono hodně dobré. Tim, že jsou to prakticky 40mm, jen luneta přesahuje 0.5mm na každý straně, sedí překvapivě dobře. 
SO42 jak mě z fotek tolik nebraly, v reálu jsou povedené. Jen ten milimetr navíc, oproti Colt 41, je přeci jen trochu znát. I tak mi to ale nepřijde too much; třeba jako když sem zkoušel 44mm PAM luminor base. 

7C258D6D-3FFD-4EE8-B2FE-EC87008A484D.jpeg

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...