Přejít na obsah

A. Lange & Söhne 1815 CHRONOGRAPH


Snow

Doporučené příspěvky

A. Lange & Söhne 1815 CHRONOGRAPH. This special white-gold model features blue numerals and a pulsometer scale.

 

Tyto hodinky budou představeny během akce Watches & Wonders exhibition v Honkongu a budou k dostání pouze v jednom z patnácti boutiques

A.Lange & Söhne po celém světě.

 

 

Technical speciffications:

 

Movement:

 

Lange manufacture calibre L951.5; manually wound, crafted to the most exacting Lange quality standards, decorated and assembled by hand; precision-adjusted in five positions; plates and bridges made of untreated German silver; balance cock engraved by hand

 

? Movement parts:306

? Jewels: 34

? Screwed gold chatons: 4

? Escapement: Lever escapement

Oscillator: Shock-resistant balance wheel with eccentric poising weights; balance spring manufactured in-house with a frequency of 18,000 semi-oscillations per hour (= 2,5 Hz), precision beat-adjustment system with lateral set screw and whiplash spring

? Power reserve: 60 hours when fully wound

Operating elements: Crown for winding the watch and setting the time, two pushers for operating the chronograph

Movement dimensions:

? Diameter: 30.6 millimetres

? Height: 6.1 millimetres

Functions

? Time indicated in hours, minutes and subsidiary seconds with stop seconds

? Flyback chronograph with precisely jumping minute counter 

? Pulsometer scale

 

Case:

? White gold

Diameter:

? 39.5 millimetres

? Height: 11.0 millimetres

Crystal and back:

? Sapphire crystal (Mohs hardness 9)

 

Dial:

? Solid silver, argenté

Hands:

? Hours and minutes in rhodiumed gold; seconds, chronometer sweep seconds and minute counter in blued steel

 

Strap:

Hand-stitched alligator leather strap, dark blue

 

Buckle:

? White-gold prong buckle

 

 

ALS_414_026_D01_a6.jpg

 

ALS_414_026_M_a6.jpg

 

L951_5_1815_Chronograph_RS_a6.jpg

A. Lange & Söhne 1815 CHRONOGRAPH in white gold. Lange manufacture calibre L951.5.

 

 

ALS_414_026_FS_a6.jpg

 

ALS_414_026_RS_a6.jpg

 

 

zdroj - http://www.watch-insider.com/news/a-lange-sohne-1815-chronograph-this-special-white-gold-model-features-blue-numerals-and-a-pulsometer-scale/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lange, no. Člověk nic jiného než dokonalost nečeká, stejně jako u VC a PP.

 

Nádhera.

 

Zaujalo mě, že některé šroubky jsou modřené a jiné ne. A mám otázku: nevíte někdo, jak přesně funguje a k čemu slouží ten menší labutí krk na můstku setrvačky v místě uchycení vlásku??? Na tohle moje hodinářská angličtina nestačí... precision beat-adjustment system with lateral set screw and whiplash spring... zatím to chápu jako sofistikovanou svorku konce vlásku, ale mate mě tam ten šroubek..

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je fakt, že doktorský hodinky by nějakou minimální vodotěsnost, krvet?snost a močot?snost mít m?ly :D

Teď vážně, pulsometr na hodinkách ve mn? vyvolává představu praktického lékaře v terénu, a tam ta odolnost proti dešti má své opodstatn?ní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D nekažte mi to, kluci, měl jsem takovou hezkou vizi diskrétního rodinného lékaře, který navšt?vuje pacienty v jejich sídlech okolo jezera Como, a Lange mu můžou zmoknout během těch pár kroků od auta k dubovým dveřím. Tak nic, no.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky si myslím, že těch 30m by to mohlo mít, i když o tom oficiálně mlčí

 

Tady píšou 30m.
Nicméně v ofiko zdrojích fakt nic... K žádnému z modelů.
http://www.watchtime.net/uhren/a-lange-soehne/1815-chronograph/weissgold/1
Ale divil bych se, kdyby alespoň 30m neměl každý model od A.Lange&Söhne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to skvost a dokonalost, palec nahoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...