Přejít na obsah

Které digi vám už brzy pošťák přinese?


Návštěvník Chilliluk

Doporučené příspěvky

  • po měsících...
  • Odpovědi 1,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 4 týdnech...

Už nás netrap. Já bych se dal podat. Tipuju, že jsem je beztak nikdy neviděl...
Ten hranatý displej mi nějak evokuje němčoury nebo jiné evropany. Boční tlačítka bez směrování na střed, celomodré, plasty, průhled... Všechno je na nich divné. Já fakt nevím... Vzdávám to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to tušil... Jestli jsi je neznal ty, tak tady už asi nikdo. Nejsou to vlastně Eurochrony, které jsi tu zmiňoval před 10 lety, že bys je bral?
image.jpeg.3c5ddb9593cfa0d5be4af8d68d773538.jpeg

Ony se tyhle vyskytují v různých provedeních (zjevně ze stejného zdroje), ale vlastně netuším, kdo je původní výrobce modulu uvnitř. Pokud je ten válec pod displejem anténa rádia, tipoval bych je někam lehce po roku 2000, ale to jen odhaduju. Klidně mohou být i o dost mladší.

s-l1600(1).thumb.jpg.e42ea77d9341ded269b3c382e2826757.jpgs-l1600(2).thumb.jpg.abd93243f0f6e784be9a6cc966925558.jpg

s-l1600 (3).jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Já mám na cestě už troje "ty samý" hodinky..jsem se rozhodl sbírat různé verze Citizenů C02X a jejich novějšího bratříčka JP20XX, protože to jsou nakonec hodinky, u kterých vždycky skončím, když moc nakupuji a prodávám a potřebuji se z toho uklidnit 😄 Tak si říkám, nechám toho chaosu a budu se věnovat něčemu systematicky.  No ale jde mi o tohle:

 

Pokud by tu byl zájem, mohl bych vytvořit časem téma s informacemi jen o tomto typu hodinek - je to takový sběratelský typ. Jde ale o to, jestli to téma založit tady na digitálkách (když jsou to ana-digi), nebo přímo v sekci Citizen. Tady se mi zdá, že sem chodí víc lidí, které by to zajímalo, zatímco v sekci Citizen mi to přijde tak trochu jako že tam moc lidí nechodí a spíš všichni jen jedou v mechanikách - i když logicky by takové téma zase patřilo víc tam. 

Tak by mě zajímalo, co myslíte, zajímalo by to někoho a kam se to hodí víc? 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprosto chápu tvou snahu po nějakém "systematickém" sbírání hodinek. Jenže znáš to: "Tyhle sice nesbírám, ale jsou fakt zajímavý a za dobrou cenu. Kdyžtak je prodám...". Jenže já je stejně neprodám, stejně jako jsem zatím žádné neprodal. I když jsem je na ruce třeba víc jak rok neměl, i tak mě baví občas jim vyměnit baterie, pokochat se, nastavit, mrknout do manuálu a zase je šoupnout někam do šuplíku.
Osobně jsem zatím žádnou konkrétní produktovou linii nevybral. Těch zajímavých je moc.
Třeba dvě tebou jmenované řady Citizenů se mi taky líbí, jenže taky tyhle, tamty a další...

Já myslím, že udělat k nim vlákno, klidně můžeš. Informace o historickém vývoji konkrétních dlouholetých řad jsou pro mě nejvíc. Nejpoučnější čtení.
A je už celkem jedno jestli do ana-digi, nebo obecně do digi. I když do ana-digi by mi to sedělo víc. Pokud chceš být systematik, tak nejvíc by asi patřily do sekce fóra Citizenů. Ale jak píšeš, tam to trochu zapadne. Ale ono takové konkrétnější vlákno stejně nakonec zapadne kdekoliv a budou na něj chodit jenom fanoušci konkrétních modelů, kteří si ho buď cíleně vyhledají tady na fóru, nebo jim hodí odkaz obecný vyhledávač.

Jo, taky mám od pár modelů více kusů. Někdy si říkám "tyhle budou na náhradní díly". Jindy zase koupím první kousek a najednou vidím další stejné za čtvrtinu ceny těch prvních, tak mi to nedá. Jindy je to jiná barevná verze. Někdy je chci zkusit s jiným materiálem těla, jiným řemenem, náramkem, tahem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Mně se líbí už snad úplně všechny hodinky všeho druhu - už i mechanické a všechno..tak to je pak těžké, musím si už vybrat to nejoblíbenější a v tom systematicky vytvářet nějaké "hodnoty". Rozšiřovat sbírku, která má svoji cenu..získávat informace, které pak mohu někde napsat a někdo to třeba ocení. Už mě prostě štve ten chaos, do kterého jsem se dostal 😄 S hodinkami to mám trochu jinak - něco mi vydrží týden a něco několik let, ale problém prodat hodinky nemám, to jedině bych neprodal takové, ke kterým mám nějaký vztah a jsou spojeny s důležitým zážitkem nebo minulostí, nebo mi je někdo daroval. Takové bych určitě neprodal.

Tak já to ještě rozmyslím a hlavně počkám, než mi hodinky vůbec přijdou, a pak o nich založím někde nové vlákno.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, ze at zalozis kde zalozis bude to fajn mit zde takovej ucelenej prehled tohto modelu v x verzich. 
Kdo bude chtit info dohleda, at tam ci onde...
A bude-li to ve stylu jako zde, kde ten nakup na ebay pravdepodobne taky zminujes o to lepe.
Mohls klidne uz v duchu vlakna dat predbezne obrazky prodejce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Jasně, něco takového mám na mysli, jako pod tím odkazem na Watchuseek fórum. Tam je toho o nich hodně, ale jsou i jiné zdroje, kde jsou i další zajímavosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...